Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zvýšený výkon, individuálny charakter a nefalšovaný pretekársky pocit. Exkluzívne diely M Performance Parts pre nové BMW M5.

Nové BMW M5 púta od svojej augustovej svetovej premiéry pozornosť po celom svete. Na výstave SEMA Show v Las Vegas predstavilo BMW širokú ponuku dielov M Performance Parts pre BMW M5.

F90
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
BMW M Performance Parts
·
BMW M Automobiles
·
M5
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(11x, ~63,69 MB)

Las Vegas/ Mníchov. Nové BMW M5 (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 241 g/km*) púta od svojej augustovej svetovej premiéry pozornosť po celom svete. Na výstave SEMA Show v Las Vegas predstavilo BMW ďalšie vylepšenia: širokú ponuku dielov M Performance Parts pre BMW M5. Všetky komponenty z ponuky príslušenstva M Performance Parts boli vyvinuté s použitím skúseností a vedomostí oddelenia BMW M Motorsport a sú vo vzájomnom dokonalom súlade. Okrem zvýraznenia vysoko výkonnej, športovej a luxusnej príťažlivosti sedanu spĺňajú aj požiadavky na funkčnosť, aerodynamiku, chladenie a na znižovanie hmotnosti. Väčšina z exkluzívnych dielov M Performance Parts pre BMW M5 bude dostupná ako doplnkové príslušenstvo pri uvedení vozidla na trh, ktoré je naplánované na marec 2018. Ďalšie produkty sa dostanú na trh v júli 2018.

 

Vylepšená aerodynamika.

V ponuke príslušenstva je viacero prvkov vyvinutých špeciálne pre BMW M5 vrátane aerodynamických prvkov s označením M Performance. Všetky sú vyrobené z ľahkých uhlíkových vlákien a zhotovené sú ručne.

 

K dispozícii budú nasledovné komponenty na zlepšenie aerodynamiky: nové tvary dostali predný spojler, bočné nástavce prahov, karbónový zadný spojler, karbónový zadný spojler Pro (**) a zadný difúzor. Všetky spomínané prvky zvyšujú výkonnú a športovú príťažlivosť modelu BMW M5, zlepšujú aerodynamiku a prispievajú k športovejším jazdným vlastnostiam.

 

Aerodynamickému balíku sa prispôsobili aj ďalšie komponenty z ponuky M Performance Parts a tým zvyšujú príťažlivosť modelu BMW M5. Vizuálne priznané karbónové vlákna sa nachádzajú na predných a bočných otvoroch na vstup vzduchu (**), pričom ich zdobí logo M. Medzi karbónové prvky M Performance patria aj telesá vonkajších spätných zrkadiel. Nástavce bočných prahov M Performance zvýrazňujú prahy dverí a športovému vzhľadu bočnej časti dodávajú športový a aerodynamický šmrnc.

 

K lepšiemu prenosu výkonu modelu BMW M5 na vozovku pomáhajú aj najnovšie skúsenosti z motoršportu. Zaručujú vynikajúce jazdné vlastnosti a to aj na limitoch vozidla. Športovejšie nastavenie odpruženia s oceľovými pružinami vyvinuté špeciálne pre nový model BMW M5 zaručuje vynikajúcu ovládateľnosť a s lepším postavením kolies a karosérie voči vozovke zlepšuje jazdnú dynamiku. Červené vinuté pružiny zvyšujú vizuálnu príťažlivosť vozidla. Uloženie tlmičov sa dá nastavovať.

Karbónovo-keramické brzdy zaručujú vynikajúce brzdné vlastnosti. Športové brzdné doštičky vychádzajú z vysoko odolných a trvanlivých športových doštičiek a prinášajú výhody ako kratšie brzdné dráhy, lepšie reakcie na stláčanie brzdového pedála ako aj vyššiu tepelnú odolnosť. K lepšej dynamickej kontrole bŕzd prispieva aj pretekárske nastavenie rozdeľovania brzdného účinku.

 

Nový športový výfukový systém BMW M Performance, dostupný iba v USA a v Kanade, zaručuje emotívny športový zvuk. Tlmič je vyrobený z titánu, pričom na výber sú aj doplnkové koncovky z uhlíkových vlákien. Upravené prúdenie výfukových plynov so zníženým spätným tlakom zvyšuje mohutný zvuk motora V8 TwinTurbo a prispieva k nezabudnuteľnému jazdnému zážitku.

 

Na zaznamenávanie a vyhodnocovanie všetkých dôležitých dynamických údajov automobilu slúži inovatívny nástroj s názvom   M Performance Drive Analyser. Systém ponúka plnohodnotné a profesionálne možnosti na zaznamenávanie a analýzu jazdných údajov. Jej výsledky sa následne môžu zobraziť na displeji mobilného telefónu. Drive Analyser spracúva viacero rozličných údajov ako hodnoty motora, rýchlosť a jej špičkové hodnoty, zaradený rýchlostný stupeň, používanie plynového či brzdového pedála ako aj veľkosť bočného zrýchlenia. Výsledky sa v prípade záujmu zobrazia prostredníctvom aplikácie M Performance Drive Analyser App priamo na obrazovke mobilného telefónu vo forme videa alebo grafickej prezentácie. Aplikácia je pre zákazníkov BMW dostupná bezplatne. Pre záujemcov, ktorí si chcú zaznamenať svoju jazdu na video, je v ponuke BMW M Performance Parts aj držiak na akčné kamery značky Trackfix. Ten sa dá umiestniť na prednú alebo zadnú časť vozidla.

 

Športová dynamická príťažlivosť do najmenšieho detailu.

Prvky M Performance Parts pre BMW M5 prinášajú do bežného života nefalšovaný pocit z pretekárskej dráhy. A to aj v podobe vizuálneho zážitku. Patria sem pásy v typických farbách BMW M, ktoré umocňujú športový vzhľad vozidla a dodávajú mu špeciálny individuálny charakter. Dôkladne ručne vyrábaný karbónový kryt motora M Performance priťahuje pohľady na pretekárske gény vozidla tam, kde sídlia a kde sa rodia sila a výkon vozidla – v motorovom priestore. Tento pretekársky vzhľad sa dostal aj na prvky interiéru vozidla.

 

Volant M Performance (**) poskytuje športový pocit najmä svojím originálnym vzhľadom ako aj výraznými dotykovými plochami čalúnenými alkantarou či krytom z karbónových vlákien. Tento pocit ďalej umocňujú novo tvarované karbónové radiace páčky (**) a karbónový kryt voliča automatickej prevodovky (**). Atmosféru v interiéri dokonale dopĺňajú aj koberčeky M Performance. Korene v motoršporte dokumentuje aj púzdro na kľúč modelu BMW M5 z ponuky M Performance Parts. Je vyrobené z premysleného mixu materiálov ako maximálne kvalitná alkantara a uhlíkové vlákna a ponúka jedinečnú kombináciu funkčnosti a dizajnu pochádzajúceho z motoršportu. Zaujímavým detailom v ponuke doplnkov a príslušenstva M Performance je aj LED projektor, ktorý na zem v blízkosti vozidla premieta jeho logo.

 

M Performance Parts v pretekoch MotoGP TM .

BMW M5 MotoGPTM Safety Car. Modely BMW M slúžia od roku 1999 ako oficiálne vozidlá MotoGP a ako blízky partner organizátora seriálu pretekov MotoGP, ktorým je spoločnosť Dorna Sports. Ich flotila vozidiel safety car sa stará o bezpečnosť seriálu najrýchlejších motocyklových pretekov na svete. Rovnako ako predchodca, aj model BMW M5 MotoGP Safety Car je vybavený množstvom prvkov z ponuky BMW M Performance Parts a tak dokonale spĺňa požiadavky na vedúce vozidlo v profesionálnom motoristickom športe. Súčasťou vozidla sú aerodynamické prvky M Performance ako aj športové titánové výfukové potrubie BMW M Performance. BMW M5 MotoGP Safety Car sa na okruhu prvý raz predstaví vo finále sezóny 2017, ktoré sa v novembri bude jazdiť na okruhu v španielskej Valencii. V sezóne 2018 bude BMW M MotoGP Safety Car pôsobiť ako vedúce vozidlo flotily bezpečnostných vozidiel.

 

The BMW M5: nový vysoko výkonný sedan.

Nové BMW M5 ponúka vďaka viacerým inovatívnym prvkom dokonalú ovládateľnosť a to aj na dynamických limitoch vozidla – na bežných cestách ako aj na okruhoch. Súčasťou vozidla je špeciálny M pohon všetkých kolies M xDrive, ktorý má v BMW M5 svoju premiéru. Zaručuje optimálnu jazdnú dynamiku, precíznu ovládateľnosť a perfektnú trakciu. Srdce modelu BMW M5, ktorým je 4,4-litrový motor V8 s technológiou M TwinPower Turbo, prešiel výraznými úpravami pod dohľadom konštruktérov z divízie M. Dodáva výkon 441 kW (600 k) a maximálny krútiaci moment 750 Nm, čo predstavuje výrazný nárast oproti predchodcovi. Nová 8-stupňová prevodovka Steptronic so softvérom Drivelogic zabezpečuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za iba 3,4 sekundy. O zlepšenie jazdnej dynamiky sa stará aj odporuženie podvozku so špeciálnymi M prvkami so zlepšenou kinematikou a upraveným pružným uložením v karosérii. Kľúčovým faktorom výkonu je aj hmotnosť a tá sa, okrem iného, znížila aj použitím strechy vyrobenej z plastov vystužených uhlíkovými vláknami.

 

Need for Speed TM   Payback: Individuali zácia a špičkové karbónové prvky aj v intera ktívnej videohre.

Značka BMW sa pri prezentácii nového modelu BMW M5 vydala aj inovatívnou a očarujúcou cestou: vďaka partnerstvu so spoločnosťou Electronic Arts sa svetová premiéra prvý raz konala v legendárnej videohre Need for SpeedTM Payback. BMW a Electronic Arts tak prvý raz predstavili nové BMW M5 na najväčšom veľtrhu pre interaktívne hry a zábavu Gamescom, ktorý sa konal v Kolíne nad Rýnom. V hre Need for SpeedTM Payback (premiéra: 10. novembra 2017) si hráči môžu vylepšovať svoje virtuálne BMW M5 prvkami z ponuky M Performance Parts, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre toto vozidlo. Hráči počas svojich úloh a pretekov zarábajú virtuálne peniaze a za ne si môžu svoje vozidlo vybaviť originálnymi doplnkami BMW z ponuky M Performance Parts pre model BMW M5. Originálne príslušenstvo, vrátane prvkov vyrobených zo špičkových karbónových materiálov, sú, rovnako ako v prípade reálneho BMW M5, dokonale prispôsobené vozidlu ako aj sebe navzájom. Vďaka tomu zaručujú výrazný nárast výkonu a individuálneho vzhľadu. A to v reálnom ako aj vo virtuálnom svete. 

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manuál CO2 (PDF ‒ 2.7 MB).

 

** Prvky dostupné od júla 2018

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť