Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Variabilný priestor a individuálne upravený dynamický výkon: diely BMW M Performance pre nové BMW radu 5 Touring.

Športovú stránku vozidla cielene podčiarkuje príslušenstvo z ponuky BMW M Performance, dostupné od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring, ktoré zvýrazňuje nie len atletický vzhľad vozidla, ale aj jeho ovládateľnosť a dynamické vlastnosti.

G31
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
Radu 5
·
Touring
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~15,59 MB)
  
Videos(1x, ~310,31 MB)

Mníchov. Najsilnejšou stránkou nového BMW radu 5 Touring je jeho inteligentná funkcionalita. Či už ide o každodenné používanie alebo jazdenie na dlhšie trasy, vyznačuje sa vysokým komfortom a variabilitou a vďaka optimalizovanému motoru a podvozku aj radosťou z jazdy. Športovú stránku vozidla cielene podčiarkuje príslušenstvo z ponuky BMW M Performance, dostupné od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring, ktoré zvýrazňuje nie len atletický vzhľad vozidla, ale aj jeho ovládateľnosť a dynamické vlastnosti. Nové BMW radu 5 Touring s doplnkami M Performance absolvovalo svoju výstavnú premiéru na ženevskom autosalóne 2017.

 

Rozsah úprav BMW M  Performance Power Kits využíva technologické výdobytky, vďaka ktorým sa dosahuje citeľný nárast výkonu motora a tým viac radosti z jazdy, pričom však podľa výsledkov európskeho testovacieho cyklu neovplyvňuje negatívne spotrebu paliva ani emisií CO2. Od začiatku predaja sú pre 6-valcový benzínový motor modelu BMW 540i xDrive Touring (kombinovaná spotreba: 7,7 – 7,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 177 – 167 g/km) v ponuke úpravy BMW Power and Sound Kit. S nimi stúpne výkon na 265 kW (360 k), maximálny krútiacu moment poskočí o 50 Nm na celkových 500 Nm a zároveň dôjde k optimalizácii reakcie a ťažnej sily motora. Nárast dynamických parametrov je zároveň doplnený o príťažlivý zvukový prejav prostredníctvom perfektne vyladeného tlmiča výfuku.

 

Výfukový systém BMW M  Performance je dostupný aj ako samostatný doplnok pre modely BMW 540i xDrive Touring a BMW 530i Touring (kombinovaná spotreba: 6,3 – 5,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 143 – 133 g/km). Výfukový systém BMW M Performance diesel je v ponuke pre modely s naftovým motorom BMW 530d Touring (kombinovaná spotreba: 5,1 – 4,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 134 – 124 g/km), BMW 530d xDrive Touring (kombinovaná spotreba: 5,7 – 5,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 149 – 139 g/km) a BMW 520d Touring (kombinovaná spotreba: 4,9 – 4,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 129 – 119 g/km). Vizuálnu príťažlivosť a charakteristický zvuk všetkých modelov upravuje športový tlmič výfuku vyrobený z ušľachtilej ocele. V závislosti od typu motora a úrovne výbavy sa dodáva s okrúhlymi alebo s lichobežníkovými koncovkami s chrómovým alebo karbónovým vzhľadom. Lichobežníkové koncovky výfuku sú pre všetky modely nového BMW radu 5 Touring dostupné aj ako samostatné príslušenstvo.

 

Doplnkové produkty v oblasti podvozka zlepšujú zrýchlenie, presnosť ovládania v zákrutách a výkon bŕzd a tak posúvajú dynamické výkony na úroveň BMW M.

Športový brzdový systém BMW M Performance dostupný pre BMW radu 5 Touring sa vyznačuje výnimočne vysokou tepelnou odolnosťou, preto zaručuje konštantné brzdenie aj pri mimoriadne dynamickej jazde. Tieto vlastnosti sa podarilo dosiahnuť vnútorným chladením, perforovanými brzdovými kotúčmi so 4-piestikovými hliníkovými pevnými strmeňmi na predných kolesách a 1-piestikovými plávajúcimi strmeňmi na zadnej náprave. Červeno lakované brzdové strmene slúžia ako vizuálna identifikácia technológie pochádzajúcou z motoršportu. Dopĺňajú ich špeciálne BMW M Performance 20-palcové disky z ľahkých zliatin. Vyznačujú sa dvojúrovňovým dvojlúčovým vzhľadom a dodávajú sa vo farbe Orbit Grey alebo v dvojfarebnom vyhotovení. Odľahčené kované kolesá z ľahkých zliatin používajú dva rozmery pneumatík s vlastnosťami pre núdzový dojazd: 245/35 R20 na predných kolesách a 275/30 R20 na zadných kolesách.

 

Jazdné vlastnosti a vzhľad nového BMW radu 5 Touring môžu zvýšiť aj špeciálne diely BMW M  Performance Parts zamerané na úpravu aerodynamiky. Presne vyvinuté diely exteriéru sú v ponuke aj ako doplnky pre balík M Sportpaket. Ponuka obsahuje karbónové doplnky pre úpravu predného nárazníka ako aj dvojdielny difúzor pre zadný nárazník. Spodná časť zadného difúzora je dostupná v ručne vyrábanej karbónovej verzii alebo ako decentnejší diel z polyuretánu (PUR) nalakovaný vo farbe podľa priania zákazníka. Možnosť voľby farieb je dostupná aj v prípade matných čiernych prahov vyrobených z materiálu PUR. Vzhľad môžu vylepšiť aj karbónové vonkajšie spätné zrkadlá BMW M Performance, čierna mriežka chladiča BMW M Performance, čierne rámy BMW M Performance na otvoroch na vstup vzduchu k brzdám, postranné nálepky s podpisom M Performance a polepy BMW M Performance.

 

Výnimočnú príťažlivosť interiéru zvyšuje športový volant BMW M Performance. Vozidlá vybavené 8-stupňovou automatickou športovou prevodovkou dostanú pádla pre manuálne radenie. Poťah alkantarou so strieborným krížovým prešívaním a červená stredová značka na pozícii 12 hodín. Športový volant BMW M Performance zaručuje intenzívne športové zážitky s novým BMW radu 5 Touring aj vtedy, keď práve nejazdí po kľukatých okresných cestách.

 

Všetky súčiastky spĺňajú najvyššie štandardy BMW Group na výber materiálov, dizajn a na kvalitu spracovania. Navyše, montáž týchto dielov nemá žiaden vplyv na záruku poskytovanú výrobcom. Platí to pre produkty BMW M Performance z ponuky originálneho príslušenstva BMW Original Accessories predávaných a montovaných prostredníctvom predajnej a servisnej siete BMW.

 

Špecifické príslušenstvo BMW M Performance je v ponuke od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook:                http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:                http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:                http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:                http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LIVE - AUTO CHINA 2018.

Beijing, 25. April 2018.
10:00 CST / 04:00 CEST.
Here you can see the full-length transmission of the BMW Group press conference.

 

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť