Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Variabilný priestor a individuálne upravený dynamický výkon: diely BMW M Performance pre nové BMW radu 5 Touring.

Športovú stránku vozidla cielene podčiarkuje príslušenstvo z ponuky BMW M Performance, dostupné od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring, ktoré zvýrazňuje nie len atletický vzhľad vozidla, ale aj jeho ovládateľnosť a dynamické vlastnosti.

G31
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
·
Radu 5
·
Touring
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(4x, ~15,59 MB)
  
Videos(1x, ~310,31 MB)

Mníchov. Najsilnejšou stránkou nového BMW radu 5 Touring je jeho inteligentná funkcionalita. Či už ide o každodenné používanie alebo jazdenie na dlhšie trasy, vyznačuje sa vysokým komfortom a variabilitou a vďaka optimalizovanému motoru a podvozku aj radosťou z jazdy. Športovú stránku vozidla cielene podčiarkuje príslušenstvo z ponuky BMW M Performance, dostupné od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring, ktoré zvýrazňuje nie len atletický vzhľad vozidla, ale aj jeho ovládateľnosť a dynamické vlastnosti. Nové BMW radu 5 Touring s doplnkami M Performance absolvovalo svoju výstavnú premiéru na ženevskom autosalóne 2017.

 

Rozsah úprav BMW M  Performance Power Kits využíva technologické výdobytky, vďaka ktorým sa dosahuje citeľný nárast výkonu motora a tým viac radosti z jazdy, pričom však podľa výsledkov európskeho testovacieho cyklu neovplyvňuje negatívne spotrebu paliva ani emisií CO2. Od začiatku predaja sú pre 6-valcový benzínový motor modelu BMW 540i xDrive Touring (kombinovaná spotreba: 7,7 – 7,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 177 – 167 g/km) v ponuke úpravy BMW Power and Sound Kit. S nimi stúpne výkon na 265 kW (360 k), maximálny krútiacu moment poskočí o 50 Nm na celkových 500 Nm a zároveň dôjde k optimalizácii reakcie a ťažnej sily motora. Nárast dynamických parametrov je zároveň doplnený o príťažlivý zvukový prejav prostredníctvom perfektne vyladeného tlmiča výfuku.

 

Výfukový systém BMW M  Performance je dostupný aj ako samostatný doplnok pre modely BMW 540i xDrive Touring a BMW 530i Touring (kombinovaná spotreba: 6,3 – 5,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 143 – 133 g/km). Výfukový systém BMW M Performance diesel je v ponuke pre modely s naftovým motorom BMW 530d Touring (kombinovaná spotreba: 5,1 – 4,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 134 – 124 g/km), BMW 530d xDrive Touring (kombinovaná spotreba: 5,7 – 5,3 l/100 km; kombinované emisie CO2: 149 – 139 g/km) a BMW 520d Touring (kombinovaná spotreba: 4,9 – 4,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 129 – 119 g/km). Vizuálnu príťažlivosť a charakteristický zvuk všetkých modelov upravuje športový tlmič výfuku vyrobený z ušľachtilej ocele. V závislosti od typu motora a úrovne výbavy sa dodáva s okrúhlymi alebo s lichobežníkovými koncovkami s chrómovým alebo karbónovým vzhľadom. Lichobežníkové koncovky výfuku sú pre všetky modely nového BMW radu 5 Touring dostupné aj ako samostatné príslušenstvo.

 

Doplnkové produkty v oblasti podvozka zlepšujú zrýchlenie, presnosť ovládania v zákrutách a výkon bŕzd a tak posúvajú dynamické výkony na úroveň BMW M.

Športový brzdový systém BMW M Performance dostupný pre BMW radu 5 Touring sa vyznačuje výnimočne vysokou tepelnou odolnosťou, preto zaručuje konštantné brzdenie aj pri mimoriadne dynamickej jazde. Tieto vlastnosti sa podarilo dosiahnuť vnútorným chladením, perforovanými brzdovými kotúčmi so 4-piestikovými hliníkovými pevnými strmeňmi na predných kolesách a 1-piestikovými plávajúcimi strmeňmi na zadnej náprave. Červeno lakované brzdové strmene slúžia ako vizuálna identifikácia technológie pochádzajúcou z motoršportu. Dopĺňajú ich špeciálne BMW M Performance 20-palcové disky z ľahkých zliatin. Vyznačujú sa dvojúrovňovým dvojlúčovým vzhľadom a dodávajú sa vo farbe Orbit Grey alebo v dvojfarebnom vyhotovení. Odľahčené kované kolesá z ľahkých zliatin používajú dva rozmery pneumatík s vlastnosťami pre núdzový dojazd: 245/35 R20 na predných kolesách a 275/30 R20 na zadných kolesách.

 

Jazdné vlastnosti a vzhľad nového BMW radu 5 Touring môžu zvýšiť aj špeciálne diely BMW M  Performance Parts zamerané na úpravu aerodynamiky. Presne vyvinuté diely exteriéru sú v ponuke aj ako doplnky pre balík M Sportpaket. Ponuka obsahuje karbónové doplnky pre úpravu predného nárazníka ako aj dvojdielny difúzor pre zadný nárazník. Spodná časť zadného difúzora je dostupná v ručne vyrábanej karbónovej verzii alebo ako decentnejší diel z polyuretánu (PUR) nalakovaný vo farbe podľa priania zákazníka. Možnosť voľby farieb je dostupná aj v prípade matných čiernych prahov vyrobených z materiálu PUR. Vzhľad môžu vylepšiť aj karbónové vonkajšie spätné zrkadlá BMW M Performance, čierna mriežka chladiča BMW M Performance, čierne rámy BMW M Performance na otvoroch na vstup vzduchu k brzdám, postranné nálepky s podpisom M Performance a polepy BMW M Performance.

 

Výnimočnú príťažlivosť interiéru zvyšuje športový volant BMW M Performance. Vozidlá vybavené 8-stupňovou automatickou športovou prevodovkou dostanú pádla pre manuálne radenie. Poťah alkantarou so strieborným krížovým prešívaním a červená stredová značka na pozícii 12 hodín. Športový volant BMW M Performance zaručuje intenzívne športové zážitky s novým BMW radu 5 Touring aj vtedy, keď práve nejazdí po kľukatých okresných cestách.

 

Všetky súčiastky spĺňajú najvyššie štandardy BMW Group na výber materiálov, dizajn a na kvalitu spracovania. Navyše, montáž týchto dielov nemá žiaden vplyv na záruku poskytovanú výrobcom. Platí to pre produkty BMW M Performance z ponuky originálneho príslušenstva BMW Original Accessories predávaných a montovaných prostredníctvom predajnej a servisnej siete BMW.

 

Špecifické príslušenstvo BMW M Performance je v ponuke od začiatku predaja nového BMW radu 5 Touring.

 

BMW Group

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline.  

 

www.bmwgroup.com

Facebook:                http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:                http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:                http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+:                http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Firemné záležitosti
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Firemné záležitosti
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť