Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Fascinujúca estetika, športová elegancia a vzrušujúci dynamický výkon: Diely BMW M Performance pre nové BMW radu 6 Gran Turismo.

Nové BMW radu 6 Gran Turismo je fascinujúco elegantné, mimoriadne všestranné a jazdí výnimočne dynamicky. Na podčiarknutie jeho športového charakteru budú od tohtoročného novembrového začiatku predaja k dispozícii špecifické diely BMW M Performance.

G32
·
Radu 6
·
Gran Turismo
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~25,59 MB)

Mníchov. Nové BMW radu 6 Gran Turismo je fascinujúco elegantné, mimoriadne všestranné a jazdí výnimočne dynamicky. Na podčiarknutie jeho športového charakteru budú od tohtoročného novembrového začiatku predaja k dispozícii špecifické diely BMW M Performance. Presne navrhnuté diely inšpirované motoršportom zamerané na pohon, podvozok, exteriér aj interiér zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti a dodávajú novému BMW radu 6 Gran Turismo individuálny a výkonný expresívny vzhľad.

 

Dlhodobé skúsenosti spoločnosti BMW M GmbH, ktorá sa postarala o vývoj jednotlivých dielov, sa prejavili v autentickom vzhľade dielov BMW M Performance. Všetky komponenty spĺňajú vysoké nároky BMW Group v oblasti výberu materiálov, dizajnu a kvality výroby. Montáž týchto prvkov nemá žiaden vplyv na záruku, ktorú výrobca poskytuje na vozidlo.

 

Tlmič výfuku BMW M Performance dáva novému BMW radu 6 Gran Turismo výnimočný akustický a vizuálny rozmer. Zadnej časti dodáva príťažlivý vzhľad a vozidlu športový zvuk, ktorý však na dlhých cestách nepôsobí rušivo. Tlmič je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a bol vyvíjaný špeciálne pre modely s benzínovými motormi BMW 630i Gran Turismo (kombinovaná spotreba:

6,6 – 6,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 152 – 142 g/km), BMW 640i Gran Turismo (kombinovaná spotreba: 7,4 – 7,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 169 – 159 g/km), BMW 640i xDrive Gran Turismo (kombinovaná spotreba: 8,2 – 7,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 187 – 177 g/km). V závislosti od druhu motora a výbavy majú koncovky okrúhly alebo lichobežníkový tvar a chrómovanú alebo karbónovú povrchovú úpravu. Súčasťou okrúhlych koncoviek je vygravírované logo M, lichobežníkové nesú nápis M Performance.

 

Jazdná dynamika a vizuálna príťažlivosť nového BMW radu 6 Gran Turismo ťažia z 21-palcových zliatinových diskov kolies BMW M Performance. Sú vyrobené špeciálnou metódou kovania, ktorá prispieva k zníženiu hmotnosti a dostali dvojité lúče s dvojfarebným dizajnom. Lak s vysokým leskom dopĺňa leštené povrchy na vonkajšej hrane lúčov a na obručiach kolies. Exkluzívne tvarované kolesá sú obuté do pneumatík so zmiešaným rozmerom 245/35 R21 vpredu a 275/30 R21 vzadu s bezpečným dojazdom. Športové brzdy, ktoré sú tiež k dispozícii pre nové BMW radu 6 Gran Turismo, zlepšujú jazdnú dynamiku aj vizuálnu podmanivosť vozidla. Vnútorne odvetrávané perforované odľahčené kotúče aj pri extrémnej záťaži zaručujú konštantný brzdný výkon, k čomu prispievajú aj 4-piestikové pevné hliníkové strmene vpredu a 1-piestikové plávajúce strmene vzadu. Červené lakovanie strmeňov slúži na zdôraznenie faktu, že vzhľad športového brzdového systému BMW M Performance pochádza z motoršportu.

 

Špecifický dynamický vzhľad dodávajú novému BMW radu 6 Gran Turismo aj vysoko lesklé čierne ľadviny. Harmonickú súhru dodávajú aj čierne lamely, ktoré ovládajú množstvo vzduchu prúdiaceho k chladiču.

 

Ďalším vizuálnym lákadlom sú aj vonkajšie karbónové kryty spätných zrkadiel BMW M Performance. Súčiastky vyrobené z plastu spevneného karbónovým vláknom (CFRP) vznikali komplikovanou ručnou výrobou špeciálne pre nové BMW radu 6 Gran Turismo. Viacvrstvové lakovanie a vysoký lesk dodávajú povrchu vozidla očarujúcu intenzitu. Čierna fólia Frozen Black zvýrazňuje športovo-elegantné línie a harmonické proporcie nového BMW radu 6 Gran Turismo. Tvary vozidla perfektne dopĺňajú aj matné čierne a sivé pásy.

 

Športový volant BMW M Performance dodáva interiéru nového BMW radu 6 Gran Turismo špeciálny nádych motoršportu. Jeho poťah alkantarou, veľké plochy na palce a jemne sploštená spodná časť vytvárajú potešenie z uchopenia, pomáhajú k optimálnemu zovretiu a zaručujú priamu odozvu riadenia. Mäkká koža nappa na hornej aj spodnej časti aj na vnútornej časti volantu, strieborno-sivé prešívanie a červená značka na pozícii 12. hodiny uzatvárajú mimoriadne dynamický dizajn športového volantu BMW M Performance. Jeho súčasťou sú aj radiace páčky 8-stupňovej športovej prevodovky Steptronic. Súčasťou ponuky produktov do interiéru sú aj koberčeky BMW M Performance.

 

Všetky doplnkové prvky z ponuky BMW M Performance budú dostupné od začiatku predaja nového BMW radu 6 Gran Turismo. Všetky prvky tvoria súčasť programu Original BMW Accessories a budú sa predávať prostredníctvom predajnej a servisnej siete BMW.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť