Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Fascinujúca estetika, športová elegancia a vzrušujúci dynamický výkon: Diely BMW M Performance pre nové BMW radu 6 Gran Turismo.

Nové BMW radu 6 Gran Turismo je fascinujúco elegantné, mimoriadne všestranné a jazdí výnimočne dynamicky. Na podčiarknutie jeho športového charakteru budú od tohtoročného novembrového začiatku predaja k dispozícii špecifické diely BMW M Performance.

G32
·
Radu 6
·
Gran Turismo
·
Voliteľné doplnky, príslušenstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~25,59 MB)

Mníchov. Nové BMW radu 6 Gran Turismo je fascinujúco elegantné, mimoriadne všestranné a jazdí výnimočne dynamicky. Na podčiarknutie jeho športového charakteru budú od tohtoročného novembrového začiatku predaja k dispozícii špecifické diely BMW M Performance. Presne navrhnuté diely inšpirované motoršportom zamerané na pohon, podvozok, exteriér aj interiér zlepšujú dynamické jazdné vlastnosti a dodávajú novému BMW radu 6 Gran Turismo individuálny a výkonný expresívny vzhľad.

 

Dlhodobé skúsenosti spoločnosti BMW M GmbH, ktorá sa postarala o vývoj jednotlivých dielov, sa prejavili v autentickom vzhľade dielov BMW M Performance. Všetky komponenty spĺňajú vysoké nároky BMW Group v oblasti výberu materiálov, dizajnu a kvality výroby. Montáž týchto prvkov nemá žiaden vplyv na záruku, ktorú výrobca poskytuje na vozidlo.

 

Tlmič výfuku BMW M Performance dáva novému BMW radu 6 Gran Turismo výnimočný akustický a vizuálny rozmer. Zadnej časti dodáva príťažlivý vzhľad a vozidlu športový zvuk, ktorý však na dlhých cestách nepôsobí rušivo. Tlmič je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a bol vyvíjaný špeciálne pre modely s benzínovými motormi BMW 630i Gran Turismo (kombinovaná spotreba:

6,6 – 6,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 152 – 142 g/km), BMW 640i Gran Turismo (kombinovaná spotreba: 7,4 – 7,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 169 – 159 g/km), BMW 640i xDrive Gran Turismo (kombinovaná spotreba: 8,2 – 7,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 187 – 177 g/km). V závislosti od druhu motora a výbavy majú koncovky okrúhly alebo lichobežníkový tvar a chrómovanú alebo karbónovú povrchovú úpravu. Súčasťou okrúhlych koncoviek je vygravírované logo M, lichobežníkové nesú nápis M Performance.

 

Jazdná dynamika a vizuálna príťažlivosť nového BMW radu 6 Gran Turismo ťažia z 21-palcových zliatinových diskov kolies BMW M Performance. Sú vyrobené špeciálnou metódou kovania, ktorá prispieva k zníženiu hmotnosti a dostali dvojité lúče s dvojfarebným dizajnom. Lak s vysokým leskom dopĺňa leštené povrchy na vonkajšej hrane lúčov a na obručiach kolies. Exkluzívne tvarované kolesá sú obuté do pneumatík so zmiešaným rozmerom 245/35 R21 vpredu a 275/30 R21 vzadu s bezpečným dojazdom. Športové brzdy, ktoré sú tiež k dispozícii pre nové BMW radu 6 Gran Turismo, zlepšujú jazdnú dynamiku aj vizuálnu podmanivosť vozidla. Vnútorne odvetrávané perforované odľahčené kotúče aj pri extrémnej záťaži zaručujú konštantný brzdný výkon, k čomu prispievajú aj 4-piestikové pevné hliníkové strmene vpredu a 1-piestikové plávajúce strmene vzadu. Červené lakovanie strmeňov slúži na zdôraznenie faktu, že vzhľad športového brzdového systému BMW M Performance pochádza z motoršportu.

 

Špecifický dynamický vzhľad dodávajú novému BMW radu 6 Gran Turismo aj vysoko lesklé čierne ľadviny. Harmonickú súhru dodávajú aj čierne lamely, ktoré ovládajú množstvo vzduchu prúdiaceho k chladiču.

 

Ďalším vizuálnym lákadlom sú aj vonkajšie karbónové kryty spätných zrkadiel BMW M Performance. Súčiastky vyrobené z plastu spevneného karbónovým vláknom (CFRP) vznikali komplikovanou ručnou výrobou špeciálne pre nové BMW radu 6 Gran Turismo. Viacvrstvové lakovanie a vysoký lesk dodávajú povrchu vozidla očarujúcu intenzitu. Čierna fólia Frozen Black zvýrazňuje športovo-elegantné línie a harmonické proporcie nového BMW radu 6 Gran Turismo. Tvary vozidla perfektne dopĺňajú aj matné čierne a sivé pásy.

 

Športový volant BMW M Performance dodáva interiéru nového BMW radu 6 Gran Turismo špeciálny nádych motoršportu. Jeho poťah alkantarou, veľké plochy na palce a jemne sploštená spodná časť vytvárajú potešenie z uchopenia, pomáhajú k optimálnemu zovretiu a zaručujú priamu odozvu riadenia. Mäkká koža nappa na hornej aj spodnej časti aj na vnútornej časti volantu, strieborno-sivé prešívanie a červená značka na pozícii 12. hodiny uzatvárajú mimoriadne dynamický dizajn športového volantu BMW M Performance. Jeho súčasťou sú aj radiace páčky 8-stupňovej športovej prevodovky Steptronic. Súčasťou ponuky produktov do interiéru sú aj koberčeky BMW M Performance.

 

Všetky doplnkové prvky z ponuky BMW M Performance budú dostupné od začiatku predaja nového BMW radu 6 Gran Turismo. Všetky prvky tvoria súčasť programu Original BMW Accessories a budú sa predávať prostredníctvom predajnej a servisnej siete BMW.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť