Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW M4 CS. Umenie dynamickej nadvlády.

Spoločnosť BMW M GmbH predstavuje ďalšiu exkluzívnu limitovanú sériu v podobe nového BMW M4 CS. Model vypĺňa medzeru v ponuke medzi BMW M4 s paketom Competition a nekompromisným, na okruhy zameraným BMW M4 GTS.

BMW M Automobiles
·
M4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(5x, ~457,86 KB)
  
Photos(84x, ~567,87 MB)

BMW M4 CS.

Umenie dynamickej nadvlády.

 

Spoločnosť BMW M GmbH predstavuje ďalšiu exkluzívnu limitovanú sériu v podobe nového BMW M4 CS (kombinovaná spotreba paliva: 8,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 197 g/km). M4 CS vypĺňa medzeru v ponuke medzi BMW M4 s paketom Competition a nekompromisným, na okruhy zameraným BMW M4 GTS. BMW M4 CS s výraznejším športovým vzhľadom pokračuje v desiatky rokov trvajúcej tradícii úspešných špeciálnych edícií modelov M, siahajúcej až do roku 1988, keď bolo predstavené BMW M3 Sport Evolution E30. Nové BMW M4 CS sa bude vyrábať v pôvodnej továrni BMW v Mníchove.

 

BMW M4 CS predstavuje príchod nového systému usporiadania modelov od BMW M GmbH. Nad štandardnými modelmi M budú stáť športovo vyladené verzie Competition, o ďalší stupeň vyššie potom budú situované špeciálne edície CS. Samotný vrchol budú reprezentovať „tvorcovia značky” s maximálnymi výkonmi, ktorí budú stelesňovať čistý športový charakter, ale stále pritom budú schválení na cestnú premávku.

 

Vysokovýkonný 3-litrový motor modelu BMW M4 CS má oproti BMW M4 s paketom Competition výkon vyšší o 7,35 kW (10 k) a celkovo dosahuje 338 kW (460 k). Najmodernejšia technológia M TwinPower Turbo umožňuje modelu BMW M4 CS pokoriť hranicu 100 km/h z pokoja za menej ako 4 sekundy, presne za 3,9 s. Maximálna rýchlosť BMW M4 CS, ktoré je štandardne vybavené paketom M Driver's, je elektronicky obmedzená na 280 km/h. S dvojicou jednokomorových turbodúchadiel, medzichladičom stlačeného vzduchu, vysokotlakovým priamym vstrekovaním paliva, premenlivým zdvihom ventilov VALVETRONIC a s plne variabilným časovaním Double-VANOS miluje tento radový šesťvalec otáčky, no súčasne už od nízkych otáčok generuje mohutný krútiaci moment a dosahuje vysokú úroveň hospodárnosti (kombinovaná spotreba paliva: 8,4 l/100 km; kombinované emisie CO2: 197 g/km).

 

Nové BMW M4 CS je štandardne vybavené sedemstupňovou dvojspojkovou prevodovkou M DTC Drivelogic. Táto špičková prevodovka je vybavená vlastným chladičom oleja a dovoľuje automatickú zmenu rýchlostných stupňov, rovnako ako aj manuálne radenie radiacimi páčkami na volante. Zmeny rýchlostných stupňov trvajú iba zlomok sekundy a bez prerušenia dodávky výkonu ku kolesám. Prevodovka je vybavená dlhým siedmym prevodovým stupňom, ktorý je určený na to, aby držal otáčky v nízkom pásme, a tým minimalizoval spotrebu paliva na dlhých cestách.

 

Podvozok nového BMW M4 CS je z väčšej časti podobný tomu, ktorý je použitý na modeli M4 s paketom Competition. Ramená aj čapy kolies na predných i zadných nápravách sú vyrobené z kovaného hliníka, čo umožňuje dosiahnuť neobyčajne nízku hmotnosť. Tým sa podarilo udržať neodpruženú hmotnosť na minime, čo zvyšuje jazdnú dynamiku. BMW M4 CS je štandardne vybavené Adaptívnym M podvozkom, ktorého geometria bola vyladená tak, aby ponúkla optimálne výkony na ceste aj na okruhu. Nové BMW M4 CS bolo nastavované na tom najnáročnejšom okruhu pre športové vozidlá: na legendárnej Nordschleife okruhu Nürburgring. Kolo na „Ringu” zvládlo za 7 min 38 s, čím sa môže verzia CS smelo radiť do teritória superšportových vozidiel.

 

Maximálnu priľnavosť za všetkých okolností zaisťuje stabilizačný systém DSC (Dynamic Stability Control), ktorého súčasťou je režim M Dynamic Mode (MDM) a aktívny M diferenciál. Regulačné systémy adaptívneho M podvozku, DSC a aktívneho M diferenciálu boli upravené tak, aby zodpovedali dynamickým požiadavkám BMW M4 CS. Zmenilo sa aj nastavenie elektromechanického posilňovača riadenia. Vodič môže prispôsobiť nastavenie riadenia či podvozku svojim osobným preferenciám alebo charakteru trasy. Po jednoduchom stlačení tlačidla je k dispozícii jeden z troch jazdných režimov (Comfort, Sport a Sport+). Kým režim Comfort je zvlášť vhodný na cesty so zlým povrchom, jazdu po meste a na krátke trasy, Sport bude tým správnym nastavením pre nadšených vodičov, ktorí chcú posúvať svoje limity na okresných cestách. A tým, ktorí sa svoje BMW M4 CS chystajú vziať na okruh, vytvorí režim Sport+ cestu k dosiahnutiu tých najlepších časov na kolo. Šport+ nastaví všetky dôležité systémy tak, aby spoločne poskytli tú najlepšiu možnú dynamiku. Keď sa vodič nechá príliš uniesť nadšením, DSC okamžite zasiahne. V režime M Dynamic Mode (MDM) ale tiež umožní riadené drifty.

 

Na okruhu sa ako doma cítia aj kolesá z ľahkých zliatin (9J x 19 vpredu a 10J x 20 vzadu), navrhnuté exkluzívne pre M4 CS a obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport Cup 2 (265/35 R19 vpredu a 285/30 R20 vzadu). Tieto semislickové pneumatiky, ktoré sú zároveň schválené pre cestnú prevádzku, ponúkajú neprekonateľnú priľnavosť a výnimočnú priečnu stabilitu vo vysokých rýchlostiach na okruhu, rovnako ako optimálnu trakciu na výjazdoch zo zákrut. M4 CS možno tiež bez príplatku objednať s cestnými pneumatikami Michelin Sport.

 

Hlavným cieľom interiéru nového BMW M4 CS je vytvoriť športovú atmosféru. Ľahké M športové sedadlá čalúnené kombináciou kože a alkantary vytvárajú dynamický charakter, ďalšími špeciálnymi prvkami sú výplne dverí zo zlisovaných prírodných vlákien s pútkami na zatváranie. Kapota s charakteristickým zaoblením v zadnej časti i strecha sú vyrobené z ľahkého, extrémne tuhého a moderného materiálu CFRP (uhlíkovými vláknami vystuženého plastu).

 

Bohaté využitie kože a alkantary vytvára v modeli BMW M4 CS pôsobivé a vyvážené prostredie so športovým charakterom a s nezameniteľným štýlom. Žiaden vodič M4 CS nemusí robiť kompromisy v oblasti radosti z jazdy. Medzi štandardnú výbavu na palube patrí automatická klimatizácia, HiFi aparatúra BMW Professional prispôsobená špecifickým akustickým požiadavkám M4 CS či navigačný systém Professional.

 

V duchu svojich najlepších tradícií dali dizajnéri z BMW M GmbH novému BMW M4 CS vzhľad, ktorý odráža jeho športový charakter. Typickým rysom prednej časti je okrem supermoderných dvojitých LED svetlometov aj predný nárazník s trojicou veľkých vstupov vzduchu. Tie zaisťujú bohatý prísun chladiaceho vzduchu k vysoko výkonnému motoru aj k nevädnúcim M brzdám s plávajúcimi kotúčmi a štvorpiestikovými pevnými strmeňmi vpredu (vzadu dvojpiestikové). Nový predný spojler, špecifický pre tento model, bol navrhnutý exkluzívne pre špeciálnu edíciu M4 CS. V záujme aerodynamickej účinnosti je zladený so zadným difúzorom, prevzatým z BMW M4 GTS, a taktiež s novo navrhnutou Gurneyho odtrhovou hranou na veku batožinového priestoru, ktorá je vyrobená z pohľadového karbónu a jej úlohou je minimalizovať vztlak. Inovatívne zadné svetlá s technológiou organických diód (OLED) od BMW M GmbH sú pripravené pre modely M4 CS a M4 GTS. Predný spojler, Gurneyho hrana a zadný difúzor, spolu s dlhou karbónovou kapotou, jemne sa zvažujúca strecha v štýle kupé, elegantné športové M zrkadlá a vytiahnuté blatníky dávajú M4 neobyčajne dynamický vizuálny charakter, aj keď práve stojí na mieste. Cena BMW M4 CS bude štartovať od 116 900 EUR.

 

Tradícia ostrých verzií BMW M3 má takmer 30 rokov.

BMW M3 má za sebou dlhú tradíciu špeciálnych modelov, ktoré dokážu slúžiť ako čistokrvné športové vozidlá, ale súčasne ponúkajú plnohodnotné využitie v každodennej prevádzke. Netreba dodávať, že to patrí medzi výrazné vlastnosti BMW M4. Tento nositeľ športového charakteru BMW radu 4 sa predstavil v roku 2013. Na začiatku roka 2013 nahradilo BMW radu 4 predchádzajúce modely BMW radu 3 Coupé a Cabrio. Vytvorilo tak nový modelový rad a získalo si meno svojim neobyčajne dynamickým a elegantným vzhľadom.

 

1988: BMW M3 Evolution (E30).

Zakladajúcim otcom rodiny M3/M4 je BMW M3 E30, ktoré v roku 1986 stanovilo meradlá pre novo vznikajúci segment kompaktných vysokovýkonných vozidiel, ktoré sa mohli pochváliť aj každodennou využiteľnosťou. Po ňom nasledovala prvá špeciálna edícia: 1988 BMW M3 Evolution. Vysokootáčkový radový štvorvalec s objemom 2,3 litra dosahoval výkon 162 kW (220 k) - o 18 kW (25 k) viac ako štandardná M3. Produkcia bola obmedzená na 500 kusov a M3 Evolution možno rozpoznať podľa väčšieho predného spojlera a nastaviteľného zadného spojlera. Kráľovská verzia radu 3 E30 dorazila v roku 1990 v podobe BMW M3 Sport Evolution s 2,5-litrovým radovým štvorvalcom, s výkonom 175 kW (238 k). M3 Sport Evo sa odvtedy považuje za vzácne športové vozidlo so širokým zástupom fanúšikov a so zodpovedajúcou cenovkou.

 

1994: BMW M3 GT (E36).

Druhá generácia BMW M3, postavená na základe série E36, dostala v roku 1992 legendárny radový šesťvalec BMW. Najprv s objemom 3,0 l a neskôr 3,2 l. Na základe BMW M3 E36 vznikla v roku 1994 v počte 350 kusov špeciálna edícia M3 GT. Táto verzia sa vyznačovala výkonom 217 kW (295 k), vylepšenou štvorventilovou technológiou s časovaním vačkového hriadeľa nasávacích ventilov VANOS a ponúkala dychberúce výkony. BMW M3 GT (E36) bolo schopné zrýchliť z 0 na 100 km/h iba za 5,9 sekundy. Dvere M3 GT boli vyrobené z ľahkého hliníka a motor ponúkol predbežný pohľad na technické riešenia, ktoré sa objavili až s príchodom radového šesťvalca s objemom 3,2 litra.

 

2003: BMW M3 CSL (E46).

Ďalšia generácia M3, najvýkonnejšieho modelu radu 3 E46, priniesla podľa očakávania ďalší senzačný automobil - M3 CSL z roku 2003. Písmená v názve tejto špeciálnej edície odkazovali na legendárny model BMW 3.0 CSL z počiatku 70. rokov. Odľahčené veko batožinového priestoru s odtrhovou hranou, zadné okno s tenším sklom a ďalšie diely vyrobené z uhlíkom vystuženého plastu CFRP, ako napríklad stredový panel, obloženie dverí a spätné zrkadlá, pomohli k tomu, že BMW M3 CSL bolo v porovnaní so štandardnou M3 E46 Coupé ľahšie o 165 kilogramov. Experti BMW M zvýšili aj výkon motora. Vysokootáčkový radový šesťvalec s objemom 3,2 litra a s výkonom 256 kW (360 k) bol brilantným príkladom svojho druhu a katapultoval M3 CSL z 0 na 100 km/h iba za 4,8 sekundy. A čas 7 minút 50 sekúnd na Severnej slučke okruhu Nürburgring bol vo svojej dobe najrýchlejším zo všetkých v danej výkonnostnej kategórii. Špeciálna edícia M3 CSL vznikla v počte menšom ako 1 400 kusov.

 

2010: BMW M3 GTS (E92).

Spoločnosť M GmbH dala už v roku 2001 s BMW M3 GTR najavo, kam sa bude uberať vývoj ďalšej generácie jej kultového športového vozidla. Tým smerom bolo nasadenie osemvalcových motorov. BMW M3 GTR bolo vyvinuté ako základ pre vstup do série GT pretekov American Le Mans Series (ALMS), avšak zmeny v pravidlách tento plán pozastavili. Osemvalcový motor so štvorlitrovým objemom sa pod kapotu vysokovýkonného športového vozidla nakoniec dostal v roku 2007 - zrodila sa tak štvrtá generácia BMW M3 (E90/92). Teraz sa rýchlo presuňme do roku 2010, kedy sa objavilo veľkolepé BMW M3 GTS, myslené ako nástupca BMW M3 CSL. Zväčšený zdvihový objem na 4,4 litra prepožičal osemvalcovému motoru pôsobivý výkon 331 kW (450 k), ktorý stačil na to, aby BMW M3 GTS katapultoval z 0 na 100 km/h za 4,4 sekundy. Maximálna rýchlosť tohto exkluzívneho vozidla od BMW M GmbH, vyrobeného na špeciálnu objednávku, predstavovala 305 km/h.

 

2011: BMW M3 CRT (E92).

BMW M3 CRT, ktorého vzniklo iba 67 kusov, je ďalšia veľmi špeciálna M3, ktorá má, ostatne ako všetky špeciálne edície M3, predpoklady na to, aby sa stala klasikou. CRT je postavené na základoch M3 GTS Coupé, ale v skutočnosti ide o štvordverový sedan s dvoma škrupinovým sedadlami v zadnej časti. CRT uzavrelo pomyselný kruh BMW M3, keďže pôvodná M3 E30 bola tiež klasifikovaná ako sedan (hoci mala len dvojo dverí).

 

2016: BMW M4 GTS (F82).

BMW M4 GTS, ktoré bolo predstavené v roku 2015 a vyrába sa od roku 2016 ako limitovaná edícia s novým označením modelu M4, predstavuje ďalší stupeň v impozantnej histórii verzií M3/M4, ktoré boli šľachtené na to, aby ponúkli nekompromisné športové výkony a dynamiku. BMW M4 GTS sa stalo aj súčasťou osláv 30. výročia úspešnej a dynamickej rodiny modelov M3/M4 od BMW M GmbH.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť