Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW i3 pre potreby záchranných služieb Českej republiky.

Šesticu vozidiel BMW i3 si na polročné používanie (alebo 9000 km) prevzalo šesť útvarov štátnych aj súkromných záchranných a zdravotníckych služieb z celého územia Českej republiky. Okrem dvoch vozidiel pre hlavné mesto Praha usadnú za volant modelu BMW i3 aj členovia záchranných a zdravotníckych služieb Brna, Hradca Králové, Ostravy a Zlína.

I01
·
Spoločnosť
·
BMW i Automobiles
·
BMW i3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(12x, ~43,93 MB)

Praha. BMW i3 v čisto elektrickej verzii alebo verzii s predlžovačom dojazdu (REX) sa osvedčuje ako vhodné vozidlo vo výjazdových skupinách záchranných služieb doslova po celom svete. Šesticu vozidiel BMW i3 si na polročné používanie (alebo 9000 km) prevzalo šesť útvarov štátnych aj súkromných záchranných a zdravotníckych služieb z celého územia Českej republiky. Okrem dvoch vozidiel pre hlavné mesto Praha usadnú za volant modelu BMW i3 aj členovia záchranných a zdravotníckych služieb Brna, Hradca Králové, Ostravy a Zlína. Zo šiestich poskytnutých vozidiel BMW i3 sú dve čisto elektrické a štyri s predlžovačom dojazdu vo forme spaľovacieho motora. Vo všetkých prípadoch ide o verzie BMW i3 94 Ah s  dojazdom 200, resp. 350 (REX) kilometrov. Pomyselný kľúč od vozidiel prevzal MUDr. Martin Houdek, člen výkonnej rady Asociácie zdravotníckych záchranných služieb.

Všetky BMW i3 spĺňajú podmienky vozidiel zvláštneho určenia. Sú upravené a vybavené technológiami americkej spoločnosti WHELEN v súlade s vyhláškou 295/2012 pre prevoz zdravotníckych pracovníkov a krvných derivátov. Ide najmä o certifikované majáky a výstražné svetlá. Každé vozidlo bude taktiež vybavené káblom na rýchle dobíjanie a kartou Charge Now.

„Zapožičaním šiestich vozidiel BMW i3 pre potreby záchrannej a zdravotníckej služby by sme chceli nadviazať na predchádzajúci úspech s jedenástimi poskytnutými vozidlami BMW i3 do služieb polície. Ten sme odštartovali už na začiatku apríla 2017 a prekonal naše očakávania. Verím, že elektromobily majú aj v tomto sektore uplatnenie. Pokiaľ aspoň raz bude niektoré z vozidiel využité pri záchrane ľudského života, budem túto spoluprácu považovať za úspešnú. Veľmi si vážim agentov BMW i, ktorí týmto v spolupráci s BMW podporili dobrú vec,“ dodáva Jana Dvořáková, BMW i Manager BMW Group Česká republika.

BMW i3 s unikátnou konštrukciou, využívajúcou pre nosnú časť uhlíkové kompozity (karbón), stále na trhu nemá v prémiovom segmente konkurenciu. S elektromotorom s výkonom 125 kW/170 k poskytuje nielen lokálne bezemisnú mobilitu, ale taktiež pôsobivú dynamiku. Záchranná služba iste ocení nielen vynikajúci výhľad z vozidla, daný vyššie umiestnenými sedadlami, ale taktiež vyspelé služby vychádzajúce z trvalého pripojenia vozidiel k internetu.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť