Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group oznamuje začiatok výstavby nového skúšobného centra v Českej republike

Prvý vývojový areál spoločnosti vo východnej Európe +++ Navrhnutý na testy prelomových technológií v oblastiach elektrifikácie, digitalizácie a autonómneho riadenia +++ Investícia vo výške trojciferných hodnôt v miliónoch eur +++ Niekoľko stoviek nových pracovných miest +++ Plánované uvedenie polygónu s rozlohou 500 hektárov do prevádzky začiatkom budúceho desaťročia +++

Spoločnosť
·
Firemné podujatia
·
Technológia
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~148,24 KB)
  
Photos(1x, ~5,09 MB)

BMW Group oznamuje začiatok výstavby nového skúšobného centra v Českej republike

 

  • Prvý vývojový areál spoločnosti vo východnej Európe
  • Navrhnutý na testy prelomových technológií v oblastiach elektrifikácie, digitalizácie a autonómneho riadenia
  • Investícia vo výške trojciferných hodnôt v miliónoch eur
  • Niekoľko stoviek nových pracovných miest
  • Plánované uvedenie polygónu s rozlohou 500 hektárov do prevádzky začiatkom budúceho desaťročia

Mníchov/Praha. Predstavitelia spoločnosti BMW Group, vlády Českej republiky a zástupcovia Karlovarského kraja dnes v Prahe oznámili začiatok výstavby nového skúšobného centra. Objekt vyrastie na ploche približne 500 hektárov v Karlovarskom kraji, blízko Sokolova a neďaleko hraničného priechodu Svatý Kříž/ Waldsassen, teda približne dve a pol hodiny jazdy automobilom od hlavného výskumného a vývojového centra FIZ (Forschungs und Innovationszentrum) spoločnosti BMW Group v Mníchove. Prevádzka nového skúšobného strediska BMW Group, ktoré poskytne prácu niekoľkým stovkám zamestnancov, sa spustí začiatkom budúceho desaťročia. Celkové investície dosiahnu trojciferné hodnoty v miliónoch eur.

Dr. Herbert Grebenc, BMW AG, Human Resources, Senior Vice President Real Estate Management, Corporate Security, pri predstavení projektu v Prahe prehlásil: „BMW Group je na čele vývoja moderných technológií. Ako inovatívna spoločnosť máme za cieľ priniesť našim zákazníkom tie najlepšie a emotívne najsilnejšie zážitky z jazdy a vytvoriť digitálne prepojenie medzí ľuďmi, vozidlami a službami. V plánovanom vývojovom centre v Sokolove budeme pokračovať napríklad v zdokonaľovaní v revolučných oblastiach, akými sú elektromobilita, digitalizácia, autonómne riadenie ako aj asistenčné systémy.“

Aktuálne vývojové centrá v Aschheime neďaleko Mníchova, v Miramas (Francúzsko) a v Arjeplogu (Švédsko) už nemajú dostatočné kapacity na splnenie ďalších požiadaviek na testovanie. Spoločnosť sa preto v niekoľkých uplynulých mesiacoch zaoberala hľadaním vhodných strategických oblastí v Nemecku a v susedných krajinách. Dr. Herbert Grebenc vysvetľuje rozhodnutie o voľbe Českej republiky: „V Sokolove sme našli ideálne podmienky a lokalitu na testovanie vozidiel. Otvorenie prvého vývojového centra vo východnej Európe vytvorí nové možnosti a súčasne bude míľnikom v histórii našej spoločnosti. Spolupráca s vlastníkom pozemkov, so spoločnosťou Sokolovská uhoľná, ako aj so všetkými politickými zástupcami, bola extrémne pozitívna a je založená na vzájomnej dôvere.“

Tomáš Hüner, minister priemyslu a obchodu, pri príležitosti oznámenia dodal: "V súvislosti s oznámením investície BMW v Karlovarskom kraji do vybudovania skúšobného centra pre nové automobilové technológie sa pripravuje spoločná Deklarácia o spolupráci medzi vládou ČR a spoločnosťou BMW Group. Vláda sa návrhom tejto deklarácie po odbornej stránke bude zaoberať v najbližšom období. Ministerstvo priemyslu a obchodu veľmi víta takéto typy investícií, ktoré okrem vysoko kvalifikovaných a špecializovaných pracovných pozícií prinesú českej ekonomike tiež vysokú pridanú hodnotu."

Jana Vildumetzová, hajtmanka Karlovarského kraja, vyzdvihuje význam nového skúšobného centra BMW Group pre celý región: „Pre Karlovarský kraj majú plány takého dôležitého investora, akým je nemecká automobilka BMW, absolútne zásadný význam. Náš región patrí k trom štrukturálne postihnutým krajom v republike, chýba tu výskum, vývoj a inovácie, zápasíme s chýbajúcimi pracovnými miestami, navyše Sokolovsko postihne v budúcnosti postupný útlm ťažby a ľudia budú hľadať nové uplatnenie. Vďaka ponuke stoviek nových pracovných miest v súvislosti s vybudovaním skúšobného centra pre autonómne vozidlá v oblasti Veľkej podkrušnohorskej výsypky a vzhľadom na vznik vývojového pracoviska môžeme začať písať úplne novú kapitolu rozvoja regiónu. Občanom Sokolovska a celého kraja sa otvoria veľmi atraktívne pracovné príležitosti. Zámer prichádza v pravý čas a my vynaložíme všetko potrebné úsilie na to, aby bolo vedenie Karlovarského kraja pre spoločnosť dobrým partnerom a oporou pri uskutočňovaní všetkých plánov.“

Karel Kučera, generálny riaditeľ spoločnosti CzechInvest, zdôraznil význam tejto investície pre Českú republiku: „Dnes úspešne završujeme dva a pol roka trvajúce rokovania, za ktorými len na českej strane stojí práca viac než 200 ľudí z najrôznejších rezortov a inštitúcií na celoštátnej i regionálnej úrovni. Skúšobné centrum BMW je výstavným príkladom investícií s vyššou pridanou hodnotou, o ktoré sa teraz Česká republika zaujíma, a o ktoré sa v CzechInveste v ostatných rokoch usilujeme.“

Nové vývojový kampus v Unterschleißheime – 40 testovacích vozidiel BMW radu 7 pre vysoko a plne autonómnu jazdu.
Spoločnosť BMW Group už v roku 2016 oznámila, že v novom stredisku v Unterschleißheime neďaleko Mníchova sa bude koncentrovať na získavanie skúseností v oblastiach konektivity automobilov a systémov pre automatizovanú jazdu. Po dokončení bude v novej lokalite pracovať viac než 2 000 zamestnancov na rôznych úlohách od vývoja softvéru až po reálne testy na cestách s cieľom prípravy ďalšieho kroku smerom k systémom plne autonómnej jazdy. Intenzívna a rýchla spolupráca a rozhodovanie v rámci tímov situovaných vo vzájomnej blízkosti znamenajú novú štruktúru usporiadania. Súčasne s otvorením strediska v roku 2017 sa začalo so stavbou 40 vývojových prototypov vozidiel BMW radu 7 určených na testovanie systémov pre vysoko a plne autonómnu jazdu na diaľniciach i v mestskom prostredí. Tieto vozidlá sa budú používať v miestnych podmienkach kooperujúcich spoločností Intel (USA), Mobileye (Izrael) a BMW Group (Mníchov).

 

Časová os – Vývojové strediská BMW Group.

1971                 BMW Group otvára centrum pre meranie v Aschheime pri Mníchove

1986                 BMW Group otvára skúšobné centrum v Miramas v južnom Francúzsku

2006                 BMW Group otvára skúšobné centrum v Arjeplogu na severe Švédska (približne 55 km za polárnym kruhom)

od 09/2015      V rámci krátkodobého prenájmu využíva BMW Group letisko Hof-Plauen na testovanie vozidiel v danej oblasti (vrátane testov asistenčných systémov).

 

Aktuálne fotografie z tlačovej konferencie o oznámení začiatku výstavby nového vývojového centra v Českej republike budú onedlho k dispozícii na: http://www.pressconferenceprague.bmwphotos.de/.

 

Kontakt

Milan Stupka, Corporate Communications Manager, BMW Group Slovakia
Telefón: +421 903 28 34 97; e-mail: milan.stupka@bmwgroup.com
BMW PressClub SK: https://www.press.bmwgroup.com/slovak


Internet: www.bmw.sk; Facebook SK: https://www.facebook.com/BMW.Slovensko

www.bmwgroup.com
Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup
Twitter: http://twitter.com/BMWGroup
YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview
Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť