Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Odpočítavanie sa začalo: prvé predsériové modely BMW X7 schádzajú z montážnej linky.

+++ Závod BMW Group Spartanburg v USA sa pripravuje na sériovú výrobu modelového radu BMW X7. +++ Predstavenie modelu BMW X7 koncom roka 2018.

G07
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
·
X7
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(32x, ~309,06 MB)
  
Videos(1x, ~409 MB)

Odpočítavanie sa začalo: prvé predsériové modely BMW X7 schádzajú z montážnej linky v USA.

 

Závod BMW Group Spartanburg v USA sa pripravuje na sériovú výrobu modelového radu BMW X7.

 

Predstavenie modelu BMW X7 koncom roka 2018.

 

Mníchov/Spartanburg. V závode BMW Group v meste Spartanburg sa začala predsériová výroba vozidiel Sports Activity Vehicle modelového radu BMW X7. Začalo sa tak odpočítavanie posledných dvanástich mesiacov, ktoré chýbajú do predstavenia sériového vozidla naplánovaného na koniec roka 2018. Predtým však vozidlo absolvuje sériu testov v obzvlášť extrémnych podmienkach.

 

Knudt Flor, riaditeľ závodu BMW Group Spartanburg: „Sme hrdí na to, že v Spartanburgu, domove modelov X, môžeme vyrábať model BMW X7. Ide o veľmi špeciálne vozidlo a naši zamestnanci sa už tešia na ďalšieho člena rodiny X. BMW X7 bude už piaty z modelových radov BMW X, ktoré sa zo Spartanburgu exportujú do všetkých kútov sveta.”

 

Maskovanie skrýva finálny vzhľad.

Výroba predsériových vozidiel slúži v závode na zabezpečenie a optimalizáciu výroby sériových modelov. Navyše, predsériové vozidlá využívajú tú istú výrobnú linku ako sériové vozidlá BMW X5 a BMW X6. Tím špeciálne trénovaných odborníkov zabezpečí prípravu sériovej výroby ako aj zaškolenie a výcvik kvalifikovaných zamestnancov na sériovú výrobu.

 

Predsériové vozidlá vyrobené v závode BMW Group Spartanburg dostanú k dispozícii odborníci z vývojového oddelenia, ktorí ich potrebujú na homologáciu, registráciu ako aj na testovanie odolnosti a výdrže v extrémnych podmienkach v púšti v Údolí smrti či na zasnežených a zľadovatených tratiach v Škandinávii.

 

Predsériové vozidlá sú už z továrne vybavené kamuflážou. Nápadné pásikové vzory sú navrhnuté tak, aby sa finálny vzhľad nového SAV podarilo čo najdlhšie udržať v tajnosti.

 

Piaty modelový rad zo závodu BMW Group Spartanburg.

Spoločnosť BMW Group vyrába v závode v meste Spartanburg modelové rady BMW X pre USA ako aj pre globálne trhy.

 

S rekordným počtom 411 000 vozidiel vyrobených v roku 2016 je Spartanburg v súčasnosti najväčším výrobným závodom spoločnosti BMW Group na svete. Približne 70 percent vozidiel vyrobených v Spartanburgu sa vyváža do 140 krajín celého sveta. Podľa údajov Ministerstva hospodárstva USA je spoločnosť BMW Group najväčší vývozca v USA podľa výšky hodnoty vývozu. Maximálna ročná výrobná kapacita je približne 450 000 vozidiel.

 

Závod spoločnosti BMW Group v meste Spartanburg zamestnáva viac ako 9 000 osôb. Do roku 2021 vzrastie počet zamestnancov o 1 000 ľudí. Denne opustí brány výrobného závodu Spartanburg 1 400 vozidiel modelových radov BMW X3, X4, X5 a X6. V súčasnosti sa výrobný závod Spartanburg pripravuje na piaty modelový rad, ktorým bude BMW X7.

 

Spoločnosť BMW Group doteraz investovala v USA 8 miliárd dolárov a od začiatku výroby, ktorý sa datuje na 8. septembra 1994, vyrobila približne 3,9 milióna vozidiel.

 

*Vzhľadom na predsériovú výrobu vozidiel sa budú údaje ako ich spotreba a emisie CO2 komunikovať až v priebehu budúceho roka.

 

 

Kontakt

Milan Stupka, Corporate Communications Manager, BMW Group Slovakia
Telefón: +421 903 28 34 97; e-mail: milan.stupka@bmwgroup.com
BMW PressClub SK: https://www.press.bmwgroup.com/slovak

Internet: www.bmw.sk;

Facebook SK: https://www.facebook.com/BMW.Slovensko

www.bmwgroup.com
Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup
Twitter: http://twitter.com/BMWGroup 
 
YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview
Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť