Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Veľký maratón živej maľby kávou inšpirovaný históriou BMW bol úspešný.

Rumunský umelec Adrian Mitu pred rokom vytvoril podujatie „Blue Coffee”, 30-dňový maratón živej maľby, ktorý priblížil históriu BMW Motorsport. Použil pri tom špeciálnu techniku, ktorá kombinuje vodové farby a kávu. Výsledkom bolo 101 výnimočných umeleckých diel. Rok po tomto projekte sa Adrian Mitu pripravuje na druhé podujatie živej maľby. Tento raz bude venované legendárnemu Jochenovi Neerpaschovi.

Spoločnosť
·
Kultúra
·
Automotive
·
BMW Motorsport
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Veľký maratón živej maľby inšpirovaný históriou BMW úspešný.

Pokračovanie po roku so špeciálnou inštaláciou venovanou Jochenovi Neerpaschovi.

 

Bukurešť. Rumunský umelec Adrian Mitu pred rokom vytvoril podujatie „Blue Coffee”, 30-dňový maratón živej maľby, ktorý priblížil históriu oddelenia BMW Motorsport. Použil pri tom špeciálnu techniku, ktorá kombinuje vodové farby a kávu. Výsledkom bolo 101 výnimočných umeleckých diel. Rok po tomto projekte sa Adrian Mitu v spolupráci s BMW pripravuje na druhé podujatie živej maľby. Tento raz bude venované legendárnemu Jochenovi Neerpaschovi.

 

Podujatie Blue Coffee zorganizovalo pri príležitosti 100. výročia značky BMW rumunské zastúpenie BMW Group.

 

„Najprv sme si museli určiť hlavný námet a následne jednotlivé témy. Vyberať legendy, príbehy a hrdinov je vždy veľmi emotívny a osobný proces. Adrian každý deň dostal zoznam príbehov a ku každému niekoľko fotiek. Pri výbere toho, čo ho najviac osloví, mal plnú voľnosť a slobodu. Finálny výsledok je tak výnimočným a individuálnym pohľadom na našu dynamickú históriu. Verím, že aj vďaka tomu bude táto výstava taká jedinečná,” povedal Alex Seremet, manažér pre firemnú komunikáciu BMW Group Romania.

 

Projekt vytvoril originálny pohľad na históriu BMW Motorsport. Zameriava sa na najdôležitejšie pretekárske vozidlá z histórie ako boli BMW 328 Touring Coupé či BMW 507. Okrem toho približuje aj výnimočné momenty z pretekárskej minulosti spoločnosti. Medzi ne patria napríklad preteky DTM na berlínskom okruhu AVUS z roku 1990, keď Dieter Quester získal tretie miesto a do cieľa sa došmýkal na streche. Na ďalších obrazoch je Jochen Neerpasch, zakladateľ spoločnosti BMW Motorsport GmbH a ďalšie osobnosti ako Paul Rosche a Alexander von Falkenhausen, hlavní vizionári, ktorí stáli za najdôležitejšími motormi BMW. Blue Coffee predstavuje aj špeciálne víťazstvá ako prvý úspech v 24-hodinových pretekoch na okruhu Nürburgring v roku 1970, keď sa za volantom modelu BMW 2002 Ti striedala dvojica Hans-Joachim Stuck a Clemens Schickentanz.

 

Priaznivci značky, či aj náhodní okoloidúci sa mohli zúčastniť 30-dňového maratónu živej maľby aj v rámci prehliadok so sprievodcom. Jedným z najsilnejších momentov bola návšteva 97-ročnej rumunskej pretekárskej legendy menom Marin Dumitrescu práve v momente, keď sa tvorili obrazy z jeho života.

 

„Káva je pre mňa symbolom energie, ktorá dokonale dopĺňa tému BMW Motorsport,” vysvetľuje umelec. „Je to zároveň technika, ktorá ma definuje. Nielen vo finálnom výsledku, ale aj pri mojom maliarskom štýle. Teplé kávové odtiene sú v kontraste so studenými vodovými farbami a ponúkajú excelentný spôsob na zdôraznenie jednotlivých častí maľby a upriamiť pozornosť diváka. Názov výstavy sa inšpiroval mojou technikou a najznámejšou farbou značky BMW - modrou.”

 

Séria malieb je momentálne súčasťou stálej výstavy v BMW Car Club of America v meste Spartanburg neďaleko výrobného závodu BMW v USA.

 

Úspech 101 malieb bude teraz základom pre ďalší projekt v spolupráci s BMW Group. Ústrednou postavou ďalšieho umeleckého diela bude Jochen Neerpasch, prvý riaditeľ spoločnosti BMW Motorsport a iniciátor viacerých projektov, ktoré sa spustili v sedemdesiatych rokoch a prispeli k tvorbe obrazu značky BMW vrátane prvého vozidla BMW Art Cars. Projekt sa začne koncom roka 2017 novým podujatím živej maľby a potrvá do začiatku ďalšieho roka.

 

Kontakt

Milan Stupka, Corporate Communications Manager, BMW Group Slovakia
Telefón: +421 903 28 34 97; e-mail: milan.stupka@bmwgroup.com
BMW PressClub SK: https://www.press.bmwgroup.com/slovak

Internet: www.bmw.sk;

Facebook SK: https://www.facebook.com/BMW.Slovensko

www.bmwgroup.com
Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup
Twitter: http://twitter.com/BMWGroup 
 
YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview
Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť