Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Monitorovanie „krvných ciest“ detských pacientov.

Najmenší pacienti najväčšej detskej nemocnice na Slovenku dostali krásny darček od BMW Group Slovakia a Nadácie TV Markíza – výnimočný prístroj, vďaka ktorému bude zavádzanie kanýl a napichnutie žíl rýchlejšie, menej bolestivé a rovnako menej stresujúce.

Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~3,1 MB)

Najmenší pacienti  najväčšej detskej nemocnice na Slovenku dostali krásny darček – výnimočný prístroj, vďaka ktorému bude zavádzanie kanýl  a napichnutie žíl rýchlejšie, menej bolestivé a rovnako menej stresujúce.

 

Vďaka novému jedinečnému prístroju sa tak z ,,umenia“ kanylovať stáva vedecký a spoľahlivý postup. Napichnutie žilky u takýchto maličkých detí je vždy veľmi náročné – sú vystresované, stres   vyplaví adrenalín, ktorý už beztak drobné žilky sťahuje ešte viac. A tým sú veľmi slabo viditeľné. Rovnako tenké detské ručičky sa veľmi rýchlo podchladia, čo tiež sťahuje cievy, ktoré sú menšie, ako by lekári potrebovali. ,,Vďaka novému prístroju, ktorý presvieti žilky, lekári a sestry vidia každú jednu, aj tú najtenšiu. Presne sledujú, kade ide a  vedia ju bez problémov napichnúť. Môžu si tak vybrať najväčšiu žilku, ktorú by voľným okom nevideli, lebo nie je na povrchu,“ ocenil mimoriadny prínos prístroja doc. MUDr. Ladislav  Kužela, CSc. MPH, generálny riaditeľ Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava a poďakoval Nadácii Markíza a spoločnosti BMW Group Slovakia.

 

Michael Kordys, riaditeľ spoločnosti BMW Group Slovakia:

"Je nám cťou a radosťou podporiť prostredníctvom nadácie TV Markíza vysoko špecializovanú a najväčšiu detskú kliniku na Slovensku - DFNsP Bratislava. Nadácia TV Markíza je symbolom dlhodobo aktívneho a dôveryhodného partnera vo svojej oblasti. BMW je technologický líder v automobilovom priemysle. Toto spojenie troch subjektov dnes prináša poskytnutie vysoko technologickej nemocničnej pomôcky, ktorá bude moderným spôsobom monitorovať „krvné cesty“ detských pacientov. Veríme, že im, ich rodinám a zdravotníkom to počas vyšetrení prinesie oveľa väčší kľud a pohodlie a pomôže udržať deti v ich obľúbenej detskej mobilite.“

 

Kontakt

Milan Stupka, Corporate Communications Manager, BMW Group Slovakia
Telefón: +421 903 28 34 97; e-mail: milan.stupka@bmwgroup.com
BMW PressClub SK: https://www.press.bmwgroup.com/slovak

Internet: www.bmw.sk;

Facebook SK: https://www.facebook.com/BMW.Slovensko

www.bmwgroup.com
Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup
Twitter: http://twitter.com/BMWGroup 
 
YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview
Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť