Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Osvieženie originálu: nové MINI 3-dverové, nové MINI 5-dverové, nové MINI Cabrio.

Britský výrobca prémiových automobilov posilňuje progresívny charakter a príťažlivosť svojich malých modelov o vizuálne príťažlivé prvky a o priekopnícke technologické novinky.

F57
·
Cabrio
·
MINI
·
MINI 3 door
·
MINI 5 door
·
MINI Convertible
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~380,22 KB)
  
Photos(411x, ~1,8 GB)

Osvieženie modelov MINI 3-dverové (kombinovaná spotreba paliva: 6,0 – 3,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 138 – 99 g/km), MINI 5-dverové (kombinovaná spotreba paliva: 6,2 – 3,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 141 – 101 g/km) a MINI Cabrio (kombinovaná spotreba paliva: 6,3 – 4,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 144 – 111 g/km) prináša svieže dizajnové prvky, inovácie v oblastiach pohonu, možností ďalšej individualizácie a širšej ponuky digitálnych služieb, ktoré sú súčasťou MINI Connected.

 

Vylepšenie ducha pôvodného malého prémiového vozidla podčiarkuje vyspelú a zároveň výnimočnú charizmu značky MINI. Aktuálna modelová ponuka prvý raz predstavuje tri druhy karosérie, čím sa aj v mestskej premávke zvýrazňuje zábava za volantom. Podpísali sa pod to prvky ako nové spojenia motorov s prevodovkami, bohatšia základná výbava, nový tvar predných aj zadných svetlometov, doplnkové prvky na karosérii a špičkové technológie konektivity s príslušenstvom a s infotainmentom.

 

Nové MINI 3-dverové, nové MINI 5-dverové a nové MINI Cabrio: prehľad nových prvkov.

 

•           Predné LED svetlomety s funkciou Matrix pre diaľkové svetlá.

•           Zadné LED svetlomety v tvare britskej vlajky Union Jack.

•           Nové logo MINI, nové úpravy karosérie, exteriér s čiernymi prvkami Piano Black.

•           Nové disky z ľahkých zliatin.

•           Širšia ponuka kožených čalúnení, povrchových materiálov a farebných úprav Colour Line.

•           Unikátne možnosti individuálnych úprav s programom MINI Yours Customised.

•           Vylepšené motory s vyššou účinnosťou, vyšším objemom a krútiacim momentom modelov MINI One a MINI One First.

•           Dvojspojková 7-rýchlostná prevodovka Steptronic, 8-rýchlostná prevodovka Steptronic.

•           Súčasťou štandardnej výbavy sú aj multifunkčný volant a rádio so 6,5-palcovou farebnou obrazovkou, USB a Bluetooth.

•           Na želanie dodávané rádio a navigačné systémy s dotykovou obrazovkou.

•           Bezdrôtové indukčné nabíjanie mobilných telefónov.

•           Premietanie loga MINI z vodičovho vonkajšieho spätného zrkadla.

•           MINI Connected a MINI Connected XL s novými funkciami.

 

Jasné a bez oslepovania: adaptívne LED svetlomety s funkciou Matrix pre diaľkové svetlá.

 

Upravený tvar charakteristických okrúhlych predných svetlometov dodáva prednej časti nových modelov MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio výraznejší a expresívnejší vzhľad. Základom sú halogénové svetlomety, ktorých príťažlivosť zvyšuje čierne pozadie. Špičkovú technológiu na želanie dodávaných LED svetlometov podčiarkuje úplne nový vzhľad svetelných zdrojov. Najnovšia generácia LED modulov pre stretávacie aj diaľkové svetlomety vytvára ešte jasnejšie svetlo. Denné LED svetlomety a smerovky sa nachádzajú v kruhoch po obvode hlavných svetlometov.

 

Na želanie dodávané adaptívne LED svetlomety automaticky prispôsobia intenzitu osvetlenia aktuálnej situácii na ceste. Počas jazdy v meste, prípadne za zhoršenej viditeľnosti, sa môžu k lepšiemu osvetleniu pridať aj tlmené smerovky, ktoré osvetlia kraje vozovky. Špeciálne upravený a predĺžený lúč svetla stretávacích svetlometov zaručuje optimálne osvetlenie na diaľnici.

 

Adaptívne LED svetlomety teraz obsahujú aj funkciu automatického selektívneho tlmenia diaľkových svetlometov. Inovatívna technológia Matrix pre diaľkové svetlomety predlžuje dosah svetelného lúča a zároveň vylučuje oslepovanie ostatných účastníkov cestnej premávky. Pozostáva zo štyroch horizontálne umiestnených prvkov, ktoré sa pri rýchlosti nad 70 km/h nezávisle od seba zapínajú alebo vypínajú. Diaľkové svetlomety sa ovládajú v závislosti od situácie na ceste. Pokiaľ predná kamera MINI zaregistruje približujúce sa vozidlo, automaticky stlmí príslušné segmenty, aby neoslepovali vodiča a prepne ich do režimu stretávacích svetlometov. Zvyšné segmenty zostávajú v režime diaľkových svetlometov.

 

Maximálne britské: zadné svetlomety v tvare vlajky Union Jack.

 

Okrem predných LED svetlometov a adaptívnych LED svetlometov dostali nový vzhľad aj zadné svetlomety. Jasným odkazom na britský pôvod značky sú kolmé svetelné jednotky všetkých troch nových modelov so vzhľadom v duchu britskej vlajky Union Jack.

 

Nápadný motív vlajky vytvárajú jednotlivé funkcie svetiel. Smerovky sú umiestnené horizontálne a brzdové svetlá vertikálne, koncové svetlá zase tvoria diagonálne línie britskej vlajky. LED technológia prispela k vytvoreniu harmonického efektu všetkých svetelných zdrojov, ktoré formujú vlajku Union Jack.

 

Nové logo MINI: zredukované na to najdôležitejšie.

 

Nové logo MINI vyznáva jasný a autentický štýl a nachádza sa na kapote, zadnom veku, volante, stredovom displeji a diaľkovom ovládaní všetkých modelov. Ide o novú interpretáciu existujúceho loga, ktoré dostalo dvojrozmerný plochý vzhľad. Logo MINI odráža novú identitu značky a zameriava sa na to najdôležitejšie. Najmä na kľúčové hodnoty ako potešenie z jazdy, výrazný dizajn, prémiová kvalita a emocionálna príťažlivosť.

 

Tri nové úpravy karosérie, premiéra exteriéru Piano Black.

 

Ponuka povrchových úprav karosérie nových modelov MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio obsahuje tri verzie. Súčasťou programu sú aj tri metalické farby sivá Emerald Grey, modrá Starlight Blue a oranžová Solaris Orange.

 

Zoznam prvkov dodávaných na želanie sa rozšíril o novú možnosť úpravy exteriéru. Ponuka s názvom Piano Black znamená, že orámovanie predných aj zadných svetlometov a mriežky chladiča môže byť namiesto chómu vyhotovené vo vysoko lesklej čiernej farbe.

 

Rozšírila sa aj ponuka na želanie dodávaných diskov z ľahkých zliatin. Pre všetky karosárske verzie nového MINI sú dostupné 17-palcové disky s dvojfarebným lakovaním a v dizajnovom vyhotovení Roulette Spoke a Propeller Spoke. Do ponuky sa teraz dostali aj 17-palcové dvojfarebné disky z ľahkých zliatin Rail Spoke.

 

Nové kožené poťahy, povrchové materiály a Colour Lines.

 

Individuálny štýl sa v interiéroch nových modelov MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio prejavuje aj v podobe širokého výberu poťahov sedadiel, povrchových materiálov v interiéri a farebných vyhotovení Colour Line. Novým prvkom modelov MINI 3-dverové a MINI 5-dverové je kožený poťah Chester v hnedej farbe Malt Brown ako aj farebná verzia Colour Line v hnedej farbe Malt Brown.

 

Novinkou je na želanie dodávaná opcia MINI Yours Interior Style Piano Black, ktorá je teraz dostupná aj s podsvietením. Okrem povrchov v oblasti dverí a stredovej konzoly s povrchovou úpravou Piano Black je jej súčasťou aj podsvietená ozdobná lišta pred spolujazdcom. Jej povrch je nalakovaný čiernou farbou Piano Black a nachádza sa na nej aj štylizovaný motív britskej vlajky Union Jack. Farba podsvietenia ozdobnej lišty je rovnaká ako náladové osvetlenie, ktoré si vodič vyberie v rámci balíčka MINI Excitement Package.

 

Maximálne individuálne úpravy: MINI Yours Customised.

 

Program MINI Yours Customised posúva možnosti individuálnych úprav, ktorými sa značka MINI preslávila, na úplne novú úroveň. Obsahuje doplnky na dodatočnú montáž, ktoré si navrhnú samotní zákazníci a následne sa vyrobia presne podľa ich individuálnych požiadaviek. Ponuka MINI Yours Customised obsahuje ozdobné prvky pri bočných smerovkách, ozdobné lišty v interiéri pred spolujazdcom, LED lišty na prahoch a LED projektory na dverách.

 

Prvky z programu MINI Yours Customised sa vyberajú, upravujú a objednávajú cez špeciálne vytvorený online obchod. Zákazníci si tak môžu vybrať spomedzi viacerých farieb, vzorov, povrchových štruktúr a piktogramov, dodať vlastný text a tak obohatiť vzhľad vozidla o svoj vlastný vkus. Kreatívna interakcia medzi výrobcom a zákazníkmi umožňuje priaznivcom značky MINI, aby premenili svoje vozidlo na výnimočný prejav ich vlastnej osobnosti. Individualizované produkty sa vyrábajú s použitím inovatívnych výrobných postupov ako rôzna 3D tlač a laserové gravírovanie.

 

Pohon: viac zábavy, lepšia účinnosť, nižšia hmotnosť.

 

Detailné prepracovanie motorov modelov MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio viedli najmä k zvýšeniu potešenia z jazdy. Zároveň sa o päť percent znížila spotreba a emisie CO2. Teraz motory spĺňajú už aj prísne emisné limity, ktoré budú platiť v budúcnosti. Vývojové zmeny sa uplatnili na celom motore vrátane bloku motora, technológie MINI TwinPower Turbo, elektroniky motora, dodávky oleja, nasávania, chladenia a výfukového systému. Poradilo sa znížiť aj hmotnosť pohonných jednotiek. Ľahšie sú aj kryty motorov vyrobené z plastu vystuženého uhlíkovými vláknami. Použil sa pritom recyklovaný materiál z uhlíkových vlákien, ktorý vznikol pri výrobe vozidiel BMW i.

 

Výkon 3-valcového benzínového motora v modeloch MINI One First a MINI One vychádza z objemu 1,5 litra. Krútiaci moment stúpol o 10 Nm na 160, prípadne 190 Nm. Okrem toho majú všetky benzínové motory priame vstrekovanie paliva, pričom vstrekovací tlak narástol z 200 na 350 bar. Listy turbodúchadla sú vyrobené z materiálu, ktorý veľmi dobre odoláva vysokým teplotám. Priame vstrekovanie common rail v naftových motoroch zaručuje, že palivo sa dostáva do spaľovacích komôr s ešte väčšou presnosťou. Z toho dôvodu sa maximálny vstrekovací tlak 3-valcových motorov v modeloch MINI One D a MINI Cooper D zvýšil na 2 200 bar a vo 4-valci v modeli MINI Cooper SD na 2 500 bar. Navyše najvýkonnejší spomedzi troch naftových motorov je teraz vybavený dvojstupňovým prepĺňaním.

 

Nové: 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic, 8-stupňová prevodovka Steptronic.

 

Alternatívou k štandardne dodávanej 6-stupňovej manuálnej prevodovke je 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic, ktorá sa na želanie dodáva do modelov MINI One, MINI Cooper, MINI Cooper S a MINI Cooper D. Nový druh prevodovky sa vyznačuje veľmi rýchlou zmenou prevodov, čo umožňuje mimoriadne športové zrýchľovanie bez prerušenia dodávky výkonu. Na ovládanie sa používa novo navrhnutý volič. Športová dvojspojková 7-stupňová prevodovka Steptronic je dostupná aj pre model MINI Cooper S. Jej súčasťou sú radiace páčky na volante pre manuálne radenie prevodových stupňov.

 

Model MINI Cooper SD sa teraz štandardne dodáva s 8-stupňovou prevodovkou Steptronic. Táto 8-stupňová automatická prevodovka je v segmente malých automobilov unikátom a umožňuje obzvlášť športový a harmonický prenos výkonu najsilnejšieho naftového motora na predné kolesá. Prevodovka Steptronic s ôsmimi stupňami sa ovláda elektronickým voličom, zatiaľ čo na želanie dodávaná 8-stupňová športová prevodovka Steptronic radiacimi páčkami.

 

Všetky prevodovky Steptronic dostupné pre modely MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio majú v režimoch MID a GREEN funkciu plachtenia ako aj najnovšiu generáciu systému štart/stop. Na ovládanie prevodoviek sa môžu použiť aj údaje z prednej kamery a z navigácie. Ak je nimi vozidlo vybavené, pomáhajú identifikovať situácie, keď je lepšie nechať motor naštartovaný: napríklad pri zastavení pred odbočením či vjazdom do kruhového objazdu alebo ak sa premávka pred vozidlom začala opäť hýbať.

 

Široká ponuka motorov.

 

Nové MINI 3-dverové je dostupné s nasledovnými siedmimi motormi:

 

MINI One First 3-dverové: 55 kW/75 k, 0 – 100 km/h za 12,8 sekundy, maximálna rýchlosť: 175 km/h, spotreba paliva: 5,0 – 4,9 l/100 km*, emisie CO2: 115 – 111 g/km*.

MINI One 3-dverové: 75 kW/102 k, 0 – 100 km/h za 10,1 sekundy (10,2 sekundy), maximálna rýchlosť: 195 km/h (195 km/h), spotreba paliva: 5,0 – 4,9 l/100 km (5,0 – 4,8 l/100 km)*, emisie CO2: 115 – 111 g/km (114 – 109 g/km)*.

MINI Cooper 3-dverové: 100 kW/136 k, 0 – 100 km/h za 7,9 sekundy (7,8 sekundy), maximálna rýchlosť: 210 km/h (210 km/h), spotreba paliva: 5,2 – 5,0 l/100 km (5,0 – 4,8 l/100 km)*, emisie CO2: 118 – 114 g/km (114 – 109 g/km)*.

MINI Cooper S 3-dverové: 141 kW/192 k, 0 – 100 km/h za 6,8 sekundy (6,7 sekundy), maximálna rýchlosť: 235 km/h (235 km/h), spotreba paliva: 6,1 – 6,0 l/100 km (5,3 – 5,2 l/100 km)*, emisie CO2: 139 – 138 g/km (120 – 119 g/km)*.

MINI One D 3-dverové: 70 kW/95 k, 0 – 100 km/h za 11,2 sekundy, maximálna rýchlosť: 190 km/h, spotreba paliva: 3,9 – 3,8 l/100 km*, emisie CO2: 102 – 99 g/km*.

MINI Cooper D 3-dverové: 85 kW/116 k, 0 – 100 km/h za 9,2 sekundy (9,3 sekundy), maximálna rýchlosť: 205 km/h (204 km/h), spotreba paliva: 3,9 – 3,9 l/100 km (3,8 – 3,8 l/100 km)*, emisie CO2: 103 – 102 g/km (100 – 99 g/km)*.

MINI Cooper SD 3-dverové: 125 kW/170 k, 0 – 100 km/h za 7,2 sekundy, maximálna rýchlosť: 225 km/h, spotreba paliva: 4,2 – 4,2 l/100 km*, emisie CO2: 111 – 110 g/km*.

 

Aj pre nové MINI 5-dverové sú v ponuke štyri benzínové a tri naftové motory:

 

MINI One First 5-dverové: 55 kW/75 k, 0 – 100 km/h za 13,4 sekundy, maximálna rýchlosť: 172 km/h, spotreba paliva: 5,1 – 4,9 l/100 km*, emisie CO2: 116 – 112 g/km*.

MINI One 5-dverové: 75 kW/102 k, 0 – 100 km/h za 10,3 sekundy (10,5 sekundy), maximálna rýchlosť: 192 km/h (192 km/h), spotreba paliva: 5,1 – 4,9 l/100 km (5,0 – 4,8 l/100 km)*, emisie CO2: 116 – 112 g/km (115 – 110 g/km)*.

MINI Cooper 5-dverové: 100 kW/136 k, 0 – 100 km/h za 8,2 sekundy (8,1 sekundy), maximálna rýchlosť: 207 km/h (207 km/h), spotreba paliva: 5,2 – 5,1 l/100 km (5,0 – 4,8 l/100 km)*, emisie CO2: 120 – 116 g/km (115 – 110 g/km)*.

MINI Cooper S 5-dverové: 141 kW/192 k, 0 – 100 km/h za 6,9 sekundy (6,8 sekundy), maximálna rýchlosť: 235 km/h (235 km/h), spotreba paliva: 6,3 – 6,2 l/100 km (5,4 – 5,4 l/100 km)*, emisie CO2: 143 – 141 g/km (124 – 123 g/km)*.

MINI One D 5-dverové: 70 kW/95 k, 0 – 100 km/h za 11,6 sekundy, maximálna rýchlosť: 187 km/h, spotreba paliva: 3,9 – 3,8 l/100 km*, emisie CO2: 103 – 101 g/km*.

MINI Cooper D 5-dverové: 85 kW/116 k, 0 – 100 km/h za 9,4 sekundy (9,6 sekundy), maximálna rýchlosť: 203 km/h (202 km/h), spotreba paliva: 4,0 – 3,9 l/100 km (4,0 – 3,9 l/100 km)*, emisie CO2: 104 – 103 g/km (104 – 103 g/km)*.

MINI Cooper SD 5-dverové: 125 kW/170 k, 0 – 100 km/h za 7,3 sekundy, maximálna rýchlosť: 223 km/h, spotreba paliva: 4,2 – 4,2 l/100 km*, emisie CO2: 126 – 125 g/km*.

 

Ponuka pohonných jednotiek pre nové MINI Cabrio pozostáva z troch benzínových a z dvoch naftových motorov:

 

MINI One Cabrio: 75 kW/102 k, 0 – 100 km/h za 10,6 sekundy, maximálna rýchlosť: 190 km/h, spotreba paliva: 5,2 – 5,0 l/100 km*, emisie CO2: 119 – 115 g/km*.

MINI Cooper Cabrio: 100 kW/136 k, 0 – 100 km/h za 8,8 sekundy (8,7 sekundy), maximálna rýchlosť: 208 km/h (206 km/h), spotreba paliva: 5,4 – 5,2 l/100 km (5,4 – 5,2 l/100 km)*, emisie CO2: 123 – 119 g/km (123 – 118 g/km)*.

MINI Cooper S Cabrio: 141 kW/192 k, 0 – 100 km/h za 7,2 sekundy (7,1 sekundy), maximálna rýchlosť: 230 km/h (230 km/h), spotreba paliva: 6,4 – 6,3 l/100 km (5,6 – 5,5 l/100 km)*, emisie CO2: 146 – 144 g/km (127 – 126 g/km)*.

MINI Cooper D Cabrio: 85 kW/116 k, 0 – 100 km/h za 9,9 sekundy (9,9 sekundy), maximálna rýchlosť: 195 km/h (195 km/h), spotreba paliva: 4,3 – 4,2 l/100 km (4,3 – 4,1 l/100 km)*, emisie CO2: 112 – 111 g/km (113 – 109 g/km)*.

MINI Cooper SD Cabrio: 125 kW/170 k, 0 – 100 km/h za 7,7 sekundy, maximálna rýchlosť: 218 km/h, spotreba paliva: 4,4 – 4,3 l/100 km*, emisie CO2: 115 – 114 g/km*.

 

 

*Údaje o spotrebe a o emisiách CO2 boli namerané metódou vyžadovanou podľa vyhlášky EC 2007/715. Údaje sú provizórne a vychádzajú z vozidla so základnou výbavou v Nemecku. Hodnoty sa líšia podľa rozmeru použitých pneumatík. Údaje v zátvorkách platia pre vozidlá s automatickou prevodovkou

 

Súčasťou štandardnej výbavy sú aj multifunkčný volant a rádio so 6,5-palcovou farebnou obrazovkou.

 

Novo navrhnutý 3-ramenný volant v modeloch MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio obsahuje aj multifunkčné tlačidlá. Na ľavej strane sa ovláda Systém udržiavania rýchlosti, na pravej zase audio a komunikácia. Na požiadane je na výber športový kožený volant, MINI Yours športový kožený volant alebo John Cooper Works kožený volant.

 

Súčasťou štandardnej výbavy je aj audiosystém so 6,5-palcovou farebnou obrazovkou v stredovom paneli a prepojenie s mobilnými telefónmi prostredníctvom rozhrania Bluetooth. V spojení s na želanie dodávaným navigačným systémom a s audiosystémom Radio MINI Visual Boost sa dodáva s dotykovým displejom Control Display.

 

Nové opcie: telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním, premietanie loga MINI.

 

Inovatívna ponuka výbavy na želanie v nových modeloch MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio obsahuje aj telefonovanie s bezdrôtovým nabíjaním. Mobilné telefóny, ktoré túto funkciu podporujú, sa dajú nabíjať v odkladacom priestore v stredovej lakťovej opierke. Súčasťou tejto ponuky je aj druhý USB vstup v spodnej časti stredovej konzoly.

 

Na želanie dodávaný balík MINI Excitement Package obsahuje premietanie loga MINI na strane vodiča. Pri otvorení a zatvorení vozidla sa zo svetelného zdroja vo vonkajšom spätnom zrkadle na zem premieta logo MINI, ktoré sa zobrazuje 20 sekúnd, prípadne stále počas otvorenia dverí.

 

MINI Connected: vo svojom segmente jedinečná ponuka digitálnych služieb.

 

S novými funkciami MINI Connected ponúka značka MINI svojim zákazníkom širokú paletu digitálnych služieb na prémiovej úrovni. V danom segmente ide o výnimočný prístup. Medzi novinky patria dopravné informácie v reálnom čase (RTTI) a automatická aktualizácia máp pomocou mobilného telefónu, osobná asistencia v podobe služby Concierge Service či internetový portál MINI Online s novinkami, predpoveďou počasia a s prehľadom cien palív. Na želanie sa dodáva aj príprava na rozhranie Apple CarPlay.

 

Nové služby sa dodávajú v podobe troch balíkov. Voľba Connected Media obsahuje prvky digitálneho infotainmentu, ktoré sa môžu využívať v rámci výbavy Radio MINI Visual Boost, zatiaľ čo Connected Navigation premení navigačný systém vo vozidlách značky MINI na inteligentné prepojené informačné centrum. Balík Connected Navigation Plus obsahuje všetky funkcie MINI Connected XL.

 

Osobný asistent mobility MINI Connected umožňuje vodičom nových modelov MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio bezproblémové zapojenie vozidla a plánovanie presunov do každodennej digitálnej praxe. Aplikácia MINI Connected sa pri tom prepojí s digitálnymi styčnými bodmi ako sú mobilné telefóny či inteligentné hodinky. MINI Connected tak napríklad na základe údajov z kalendára a kontaktov môže naplánovať ideálny čas na odchod, pričom započíta aj údaje o aktuálnej premávke. Funkcia Send to Car (pošli do vozidla) umožňuje zaslanie naplánovanej trasy do navigačného systému MINI. Remote Service (vzdialený prístup) zobrazí vodičovi na digitálnom zariadení viaceré informácie o vozidle ako jeho poloha či hladina paliva. Vodič môže zároveň na diaľku spustiť blikanie predných svetlometov, trúbenie, ventiláciu ako aj zamknúť alebo odomknúť dvere.

 

MINI sa s okolitým svetom prepája pomocou SIM karty zabudovanej do vozidla, ktorá spĺňa štandardy komunikačnej siete 4G. Jeho súčasťou sú služby ako MINI Teleservices a núdzové volanie Intelligent Emergency Call s automatickým hlásením polohy vozidla a rozsahom jeho poškodenia.

 

Medzi služby, ktoré prvý raz môžu využívať aj majitelia nových modelov MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio patrí MINI Find Mate. Pozostáva z malých značiek s možnosťou bezdrôtového sledovania, ktoré sa pripevnia na často používané predmety ako tašky, aktovky, zväzky kľúčov či ruksaky. Ich poloha sa následne zobrazuje na displeji palubného počítača ako aj v aplikácii MINI Connected inštalovanej v mobilnom telefóne. MINI Find Mate tak pomáha predchádzať strate alebo zabudnutiu osobných vecí.

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov“, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na

http://www.dat.de/en/offers/publications/guideline-for-fuel-cons

 

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

 

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

 

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

 

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný, takzvaný Servis-only, zástupca značky BMW v Bratislave.

 

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a v Žiline. 

 

 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

BMW Group Slovakia

 

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť