Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW si pripisuje dva GUINNESSOVE SVETOVÉ REKORDY™ za driftovanie v novom BMW M5.

Nové BMW M5 dosiahlo najdlhší drift počas ôsmich hodín a najdlhší drift dvoch vozidiel +++ Inštruktor BMW dosiahol nepretržitý drift v celkovej dĺžke 374,2 kilometrov +++ Vykonali spoločný drift dvoch vozidiel v celkovej dĺžke 79,3 km počas jednej hodiny +++Na mieru navrhnutý systém tankovania umožnil počas pokusu o svetový rekord dopĺňanie paliva v pohybe.

F90
·
BMW M Automobiles
·
M5
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(35x, ~215,9 MB)

Nové BMW M5 dosiahlo GUINNESSOVE SVETOVÉ REKORDY za najdlhší drift počas ôsmich hodín a najdlhší drift dvoch vozidiel.

 

  • Nové BMW M5 dosiahlo GUINNESSOVE SVETOVÉ REKORDY za najdlhší drift počas ôsmich hodín a najdlhší drift dvoch vozidiel.
  • Inštruktor BMW dosiahol nepretržitý drift v celkovej dĺžke 374,2 kilometrov.
  • Vykonali spoločný drift dvoch vozidiel v celkovej dĺžke 79,3 km počas jednej hodiny.
  • Na mieru navrhnutý systém tankovania umožnil počas pokusu o svetový rekord dopĺňanie paliva v pohybe.

Nové BMW M5 (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 241 g/km*) láme svetové rekordy: inštruktor Johan Schwartz na kruhovej dráhe strediska BMW Performance Center v meste Greer v Južnej Karolíne vytvoril v novom BMW M5 neprerušovaný šmyk s celkovou dĺžkou presne 374,2 kilometra, čím dosiahol nový GUINESSOV SVETOVÝ REKORD za najdlhší drift v priebehu ôsmich hodín. Schwartz prekonal predchádzajúci rekord o 230,1 kilometra.

Na mieru navrhnutý systém dopĺňania paliva, ktorý konštruktéri BMW vyrobili v spolupráci so spoločnosťou Detroit Speed zo Severnej Karolíny, umožnil nepretržité driftovanie bez prestávky počas celých ôsmich hodín v súlade s požiadavkami GUINESSOVEJ KNIHY REKORDOV. Novému modelu BMW M5 sme tak počas driftovania mohli doplniť palivo rovnako, ako sa dopĺňa vojenským lietadlám počas letu – v tomto prípade sme to však zvládli ručne: z druhého BMW M5 riadeného hlavným jazdeckým inštruktorom strediska BMW Performance Center, Mattom Mullinsom, ktoré rekordnému modelu M5 dopomohlo k úspechu. Mullins sa prispôsobil rýchlosti, ktorou Schwartz driftoval, aby Matt Butts zo spoločnosti Detroit mohol dotankovať palivo. Istil ho pritom bezpečnostný popruh, ktorý mu umožnil sa zo zadného okna druhého auta vykloniť do priestoru medzi dvoma pohybujúcimi sa vozidlami.

„Samotné dopĺňanie paliva sme pred pokusom o GUINNESSOV SVETOVÝ REKORD síce niekoľkokrát trénovali, no aj tak nám na akékoľvek chyby zostalo minimum priestoru,” hovorí Butts. „Máme nesmiernu radosť, že sme Johanovi a BMW mohli pomôcť získať tento rekord.“

Druhý GUINESSOV SVETOVÝ REKORD sme si pripísali za najdlhší drift dvoch vozidiel za pomoci vody na dráhe: Schwartz a Mullins spoločne driftovali celú hodinu a prešli pritom 79,3 kilometra.

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=obkLDeO58Wo

https://www.youtube.com/watch?v=b24JH5yX8_s

 

Ďalšie informácie o oficiálne uvádzanej spotrebe paliva, konkrétnych oficiálnych hodnotách emisií CO2 a spotrebe energie nových vozidiel nájdete v dokumente Príručka o spotrebe paliva, emisiách CO2 a spotrebe energie novými vozidlami, ktorá je k dispozícii v predajniach, u spoločnosti Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen a na adrese http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.


* Hodnoty spotreby paliva a emisie CO2 boli vypočítané na základe testovacieho cyklu ECE a závisia od použitých pneumatík.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť