Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group preberá Parkmobile LLC a stáva sa tak celosvetovým lídrom v poskytovaní digitálnych parkovacích riešení

Parkmobile teraz využíva viac ako 22 miliónov zákazníkov vo viac ako 1 000 mestách +++ Rozvoj Mobility Services ako súčasť stratégie NUMBER ONE > NEXT +++

Spoločnosť
·
Technológia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~13,03 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group prevzala v januári 2018 spoločnosť Parkmobile LLC, najväčšieho poskytovateľa mobilných parkovacích služieb v Severnej Amerike. Spoločnosť BMW Group sa tak stáva globálnym lídrom v poskytovaní digitálnych parkovacích riešení.

Spoločnosť BMW Group sa v rámci svojej stratégie NUMBER ONE > NEXT dôsledne zameriava na mobilitu budúcnosti a intenzívne investuje do technológií budúcnosti. Prevzatie spoločnosti Parkmobile LLC znamená ďalšie budovanie ponuky služieb mobility. Nevyhnutnou súčasťou služieb mobility v mestskom prostredí sú predovšetkým parkovacie možnosti.

„Takmer 30 percent jázd v mestách spadá na hľadanie parkovacieho miesta. Prevzatím spoločnosti Parkmobile LLC sa stávame svetovým lídrom v poskytovaní digitálnych riešení parkovania. Eliminujeme tak bolestivý bod v podobe parkovania a rozšírime škálu služieb poskytovaných klientom po celom svete“, povedal Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, MINI, Rolls-Royce, BMW Motorrad, zodpovedný za Customer Engagement and Digital Business Innovation BMW Group.

Spoločnosť BMW Group vlastnila menšinový podiel v Parkmobile LLC už od roku 2014 a teraz už len prevzala podnik s viac ako stovkou zamestnancov a so sídlom v americkej Atlante v štáte Georgia. Parkmobile LLC ponúka služby vo viac ako 300 amerických mestách vrátane metropol ako New York, Philadelphia a Phoenix. Už od apríla 2016 je pod úplnou kontrolou BMW Group jej dcérska firma Parkmobile Group Europe, ku ktorej patrí aj značka ParkNow.

„Sme hrdí na to, čo sa doteraz podarilo dosiahnuť kolegom zo spoločnosti Parkmobile a tešíme sa, že spolu s novými kolegami sa nám podarí spoločne rozšíriť paletu služieb“, dodáva Bernhard Blättel, vedúci služieb mobility v BMW Group.

V Európe a v Severnej Amerike má Parkmobile viac ako 22 miliónov zákazníkov a ponúka digitálne parkovacie riešenia vo viac ako tisícke miest.

„Spoločnosť BMW Group bola už doteraz priekopníkom v oblasti prelomových technológií mobility. Spolu s novým kapitálom a so sieťou BMW Group, vrátane jej partnerov a zákazníkov, sa môžeme zamerať na ďalší rast a expanziu aj v ďalších častiach sveta ako len Severná Amerika. Lepšieho partnera sme si vybrať ani nemohli”, uzatvára Jon Ziglar, výkonný riaditeľ Parkmobile LLC.

Služby mobility od spoločnosti Parkmobile sa zameriavajú na vodičov všetkých automobiliek a umožňujú parkovanie na uliciach (On-Street) bez používania hotovosti či parkovacích lístkov. Stačí na to aplikácia v mobilnom telefóne či vo vozidle. Pri parkovaní v parkovacích domoch (Off-Street) sa služba zameriava na podporu pri hľadaní, rezervácii a platení parkovacích miest.

S inovatívnymi riešeniami parkovania v mestách sa BMW Group radí k aktívnym prispievateľom k zlepšeniu mobility v mestách. Digitálne parkovacie riešenia pomáhajú vodičom, eliminujú počet zbytočne najazdených kilometrov pri hľadaní parkovacieho miesta a tým prispievajú k zníženiu emisií v mestách.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 


BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť