Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Zahrievacie kolá v Taliansku: Nové BMW radu 8 Coupé na jazdných testoch na okruhu.

Prototyp nového športového vozidla z luxusného segmentu absolvoval zaťažkávacie skúšky na vysokorýchlostnom okruhu v meste Aprilia. Prípravy na príchod na trh v priebehu roka 2018 pokračujú podľa plánu.

G15
·
Coupé
·
8 Series
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~114,39 KB)
  
Photos(9x, ~82,06 MB)
  
Videos(1x, ~539,97 MB)

Mníchov. Predstavením vozidla BMW Concept radu 8, umožnilo BMW pohľad na takmer sériový vzhľad svojho nového luxusného športového vozidla. Teraz sa predstavujú už aj dynamické vlastnosti nového luxusného športového automobilu BMW radu 8 Coupé. Takmer sériový prototyp práve v Taliansku absolvuje intenzívne testovanie, ktoré sa koná na vysokorýchlostnom testovacom okruhu v talianskom meste Aprilia. Testy slúžia predovšetkým na naladenie dynamických vlastností na povrchoch s vysokým súčiniteľom trenia a zároveň predstavujú ďalší významný krok na ceste k predstaveniu nového BMW radu 8 Coupé naplánovanému na rok 2018.

 

Testy absolvujú prototypy s výrazným maskovaním. Aj to však prezrádza typické športové proporcie nového BMW radu 8 Coupé. Dynamicky natiahnuté línie, nízka silueta a svalnatá predná aj zadná časť sľubujú, rovnako ako v prípade štúdie BMW Concept radu 8, fascinujúci športový jazdný zážitok. Tento pocit sa napĺňa s každým absolvovaným kolom na skúšobnom okruhu v Taliansku. S dĺžkou takmer 4 kilometre má vysokorýchlostný ovál s klopenými zákrutami v blízkosti Ríma vynikajúce podmienky na testy jazdy vo vysokých rýchlostiach a na povrchoch s vysokým súčiniteľom trenia. Zrýchlenie, brzdenie a vlastnosti v zákrutách nového športového vozidla sa navyše testujú počas slalomu a na rôznych povrchoch vozoviek. Mimoriadne náročný testovací program uľahčuje požadované nastavenie a zladenie všetkých systémov pohonu a podvozku. Nové BMW radu 8 Coupé ukázalo svoju výnimočnú ovládateľnosť a precíznosť aj v mimoriadne dynamických situáciách. Vozidlo bude okrem toho schopné splniť aj najvyššie požiadavky v oblastiach komfortu a suverénnej výkonovej rezervy.

 

„Testovacie jazdy v najnáročnejších podmienkach nám preukázali, že s vývojom nového BMW radu 8 Coupé sme na správnej ceste. Dynamické hodnoty, ktoré vozidlo doteraz dosiahlo, sú úplne očarujúce. Naši priaznivci sa už môžu tešiť na rýdze a nefalšované športové vozidlo,” vraví Klaus Fröhlich, člen predstavenstva spoločnosti BMW AG zodpovedný za výskum a vývoj, ktorý dohliada na testovací program v Taliansku.

 

Vysoký dynamický potenciál vozidla pochádza z mimoriadne blízkeho prepojenia medzi motoršportom a sériovou výrobou. Nové BMW radu 8 Coupé sa vyvíjalo súčasne a v úzkej spolupráci s modelom BMW M8 a s pretekárskym vozidlom BMW M8 GTE. Zatiaľ čo prototyp sériového vozidla podstupuje testy na odolnosť, tímy s podporou BMW Motorsport sa práve v americkej Daytone pripravujú na prvé pretekárske nasadenie modelu BMW M8 GTE. BMW M8 GTE zažije svoj súťažný debut 27. a 28. januára na 24-hodinových pretekoch Daytona. Následne v júni 2018 odštartuje na 24-hodinových pretekoch v Le Mans. Skúsenosti a znalosti, získané na týchto a mnohých ďalších športových podujatiach počas šampionátov FIA WEC a IMSA WeatherTech SportsCar Championship (IWSC) v Severnej Amerike, sa zúročia pri vývoji sériového modelu BMW radu 8 Coupé.

 

Zo skúseností a vedomostí získaných počas tréningov a pretekov bude ťažiť aj vývoj nového modelu BMW M8. Prototyp nového modelu spoločnosti BMW M GmbH sa v júni 2017 predstavil počas 24-hodinových pretekov na okruhu Nürburgring. Severná slučka, známa Nordschleife legendárneho pretekárskeho okruhu, zároveň slúži aj ako hlavná testovacia trať pre vývoj a ďalšie vylepšovanie nového modelu BMW M8.

 

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

 

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

 

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

 

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

 

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

 

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

 

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

 

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

 

www.bmwgroup.com

 

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

 

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

 

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

 

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

BMW Group Slovakia

 

Milan Stupka

 

Corporate Communications Manager

 

Mobil: 00 421 903 28 34 97

 

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

 

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť