Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

DriveNow sa stáva dcérskou firmou plne vlastnenou spoločnosťou BMW Group

BMW Group sa intenzívne zameriava na mobilitu budúcnosti +++ Sixt zostáva kľúčovým partnerom BMW Group +++DriveNow: viac ako milión zákazníkov v 13 európskych mestách.

Spoločnosť
·
Technológia
·
BMW i Automobiles
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~927 KB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group pokračuje vo svojom systematickom rozvoji ako spoločnosti zameranej na mobilitu svojich klientov. Potvrdzuje to aj odkúpenie podielu, ktorý doteraz vlastnila požičovňa Sixt SE v projekte DriveNow. Dnešný podpis podlieha ešte schváleniu protimonopolnými orgánmi. Týmto krokom začne svetový líder v poskytovaní prémiovej mobility zákazníkom ponúkať účinné a trvalo udržateľné riešenia mobility z jedného zdroja. Rapídne rastúca ponuka v oblasti služieb mobility je jedným z hlavných prvkov korporátnej stratégie spoločnosti BMW Group s názvom NUMBER ONE > NEXT. Potvrdzuje to aj expanzia záberu spoločnosti BMW Group v oblasti trvalo udržateľnej mobility na vyžiadanie (DriveNow a ReachNow), parkovania (ParkNow) a nabíjania (ChargeNow). Odkúpenie podielu spoločnosti Sixt je tak logickým krokom, ktorý nasleduje po prevzatí spoločnosti Parkmobile LLC začiatkom januára. Spoločnosť BMW Group sa tak stala najväčším poskytovateľom digitálnych parkovacích riešení na svete.

 

„Počas uplynulých siedmich rokov sme s DriveNow dosiahli vynikajúci úspech. To všetko vďaka úsiliu zamestnancov DriveNow a výnimočnej spolupráci s naším obchodným partnerom, ktorým bola spoločnosť Sixt. Sixt zostáva aj do budúcnosti naším významným partnerom,” povedal Peter Schwarzenbauer, člen predstavenstva BMW AG, zodpovedný za MINI, Rolls-Royce, BMW Motorrad, Customer Engagement and Digital Business Innovation BMW Group. „Naším zámerom je, aby do roku 2025 využívalo naše služby prémiovej mobility 100 miliónov zákazníkov. S DriveNow, ako plne vlastnenou dcérskou spoločnosťou, máme všetky možnosti a nástroje na pokračovanie v strategickom rozvoji v našich rukách. Naše skúsenosti so službami mobility podporia náš budúci vývoj autonómnych, elektrifikovaných a prepojených flotíl automobilov,” dodáva Schwarzenbauer.

 

Nezávisle od prevzatia podielov spoločnosti Sixt v projekte DriveNow, budú spoločnosti BMW Group a Sixt aj naďalej pokračovať v dlhodobom a úspešnom partnerstve v podobe dodávania vozidiel značiek BMW a MINI do flotíl požičovne Sixt.

 

„Spoločný vývoj projektu DriveNow pôsobivo demonštruje inovatívnu silu spoločností Sixt a BMW Group. Radi by sme sa za tento úspech poďakovali spolupracovníkom z projektu DriveNow a spoločnosti BMW Group. Zároveň sa tešíme na pokračovanie nášho strategického partnerstva s BMW Group pri napĺňaní kontraktu o dodávkach vozidiel značiek BMW a MINI,” povedal Alexander Sixt, člen predstavenstva Sixt SE, zodpovedný za stratégiu skupiny.

 

Projekt DriveNow vznikol v roku 2011 ako spoločný podnik prémiového zdieľania automobilov car-sharing spoločností BMW Group a Sixt SE. Službu v súčasnosti využíva viac ako milión zákazníkov v 13 európskych mestách. Celoeurópska flotila pozostáva z viac ako 6 000 vozidiel prémiových značiek BMW a MINI. Užívatelia majú vo všetkých mestách, ktoré ponúkajú DriveNow, k dispozícii aj plne elektrický model BMW i3.

 

„V roku 2017 najazdili naši zákazníci s elektrickými vozidlami DriveNow viac ako osem miliónov kilometrov. To je viac ako 200-krát okolo rovníka a čisto na elektrickú energiu. DriveNow tak pomáha k zredukovaniu množstva vozidiel v premávke, k zlepšeniu parkovania v mestách a taktiež podporuje prielom v oblasti elektromobility,” podčiarkol Sebastian Hofelich, výkonný riaditeľ DriveNow. „Tešíme sa na spoluprácu s našimi obchodnými partnermi a s mestami pri pokračovaní v aktívnom rozvíjaní trvalo udržateľnej mestskej mobility,” dodal.

 

Spoločnosť BMW Group hľadá možnosti, ako inovatívnou ponukou mobility zlepší kvalitu života v mestských oblastiach. Pri rozvíjaní trvalo udržateľnej mestskej mobility budúcnosti spoločnosť BMW Group intenzívne spolupracuje s viacerými partnermi a rozhodovacími orgánmi v mnohých mestách.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť