Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 6 Gran Turismo je nositeľom najprestížnejšieho ocenenia za inovácie v oblasti karosérií - EuroCar Body Award 2017.

„Základom je široké jednodielne veko batožinového priestoru vyrobené z hliníkového tlakového odliatku. K tomu sa pridáva inovatívny tvar bez použitia odvodňovacieho kanála, čo umožnilo vytvoriť veľmi široký a pohodlný otvor doplnený o veľmi dobrý výhľad cez zadné okno. Navyše, oproti predchádzajúcemu modelu sa objem batožinového priestoru zvýšil o 110 dm3“ – píše sa v zdôvodnení pre EuroCar Body Award.

G32
·
Dizajn, koncepty a štúdie
·
Radu 6
·
Gran Turismo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~13,05 MB)

Mníchov. Odborníci v oblasti vývoja a výroby karosérií z celého sveta udelili modelu BMW radu 6 Gran Turismo ocenenie EuroCar Body Award 2017. Táto cena sa udeľuje od roku 2002 a značka BMW ju získava tretí raz, keď ju v minulosti získali modely BMW i8 (2014) a BMW radu 7 (2015). Porotu najprestížnejšieho ocenenia na svete za inovácie v oblasti karosérii oslovil najmä účinný spôsob vývoja a výroby ako aj výhody, ktoré z tohto druhu karosérie plynú pre zákazníkov.

 

BMW radu 6 Gran Turismo: mimoriadne praktická karos é ria.

BMW radu 6 Gran Turismo sa svetu predstavilo koncom roka 2017 ako vylepšenie toho, čo započal model BMW radu 5 Gran Turismo. Spája komfort cestovania v luxusnom sedane s estetickou príťažlivosťou karosérie kupé a pridáva mimoriadne praktické riešenia. Premyslené odľahčenie karosérie a podvozku spolu s výraznejším použitím hliníka a vysokopevnostných ocelí prispeli k tomu, že nové BMW radu 6 Gran Turismo je oproti predchádzajúcemu modelu o 150 kilogramov ľahšie. Samotná karoséria znížila hmotnosť o 44 kilogramov. Výsledkom je zároveň aj výrazné zlepšenie aerodynamických vlastností.

 

Členovia poroty ocenili konštrukčné riešenia, ktoré BMW použilo na zadnej časti: „Základom je široké jednodielne veko batožinového priestoru vyrobené z hliníkového tlakového odliatku. K tomu sa pridáva inovatívny tvar bez použitia odvodňovacieho kanála, čo umožnilo vytvoriť veľmi široký a pohodlný otvor doplnený o veľmi dobrý výhľad cez zadné okno. Navyše, oproti predchádzajúcemu modelu sa objem batožinového priestoru zvýšil o 110 dm3“ – píše sa v zdôvodnení pre EuroCar Body Award. Porota taktiež vyzdvihla úsilie značky BMW pri znižovaní hmotnosti použitím premyslenej odľahčenej konštrukcie. BMW radu 6 Gran Turismo opäť stanovuje nové štandardy najmä mnohými detailnými vylepšeniami štruktúry. Napriek nárastu rozmerov vozidlo zároveň spĺňa náročnejšie bezpečnostné požiadavky.

 

Priestranný interiér ponúka veľa miesta a zvýšená pozícia sedenia poskytuje vynikajúci výhľad do okolia. Cestovateľské schopnosti vozidla zvyšujú plnohodnotné zadné sedadlá s množstvom priestoru na nohy a napriek nižšej línii karosérie aj viac miesta na hlavu, k čomu prispeli úpravy v konštrukcii sedadiel. Jednodielne veko batožinového priestoru modelu BMW radu 6 Gran Turismo sa štandardne ovláda elektronicky. Základný objem batožinového priestoru 610 dm3 sa po diaľkovom elektronickom sklopení zadných sedadiel môže zväčšiť na 1 800 dm3.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

 

Platforma pre karosárov.

Na 19. konferencii EuroCar Body v hessenskom meste Bad Nauheim sa zúčastnilo 550 expertov. Konferencia sa zameriavala na porovnávanie technických a výrobných riešení karosérií a zároveň vyhlasuje víťazov najprestížnejšieho karosárskeho ocenenia na svete za inovatívne postupy pri konštrukcii karosérií EuroCarBody Awards. Získava ho prevratné riešenie karosérie, ktoré sa dostane do sériovej výroby. Experti tri dni diskutujú a porovnávajú desiatky vozidiel na základe ich karosérií a hotových modelov. Prvý raz sa vozidlá rozdelili do dvoch kategórií – na veľkosériové vozidlá a na vozidlá z prémiového segmentu.

 

BMW radu 6 Gran Turismo sa tak stalo víťazom ocenenia EuroCar Body Award pre prémiový segment a zároveň získalo najvyššie bodové skóre spomedzi všetkých súťažiacich. Zo štyroch hodnotených technických kategórií získalo BMW radu 6 Gran Turismo tri prvé miesta, čo predstavovalo vynikajúci základ pre jasné celkové víťazstvo. Zvíťazilo v technických kategóriách vývoja a konštrukcie, náročnosti výroby a prínosu pre zákazníkov, čo znamenalo zisk 39,10 bodu z 50 možných. Vďaka tomu sa BMW radu 6 Gran Turismo dostalo jasne pred ostatných konkurentov.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť