Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nový vývoj na poli Formula E: Debut novej generácie bezpečnostného vozidla Qualcomm Safety Car BMW i8 Coupé.

Nová vlajková loď BMW i pre šampionát ABB FIA Formula E využíva systém indukčného nabíjania. Systém bezdrôtového prepojenia a nabíjania umožňuje nabitie batérie na 80 percent už za jednu hodinu.

F90
·
I12 LCI
·
Coupé
·
BMW M Automobiles
·
M5
·
Spoločnosť
·
Predaj a marketing
·
BMW i Automobiles
·
BMW i8 Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(9x, ~21,39 MB)

Santiago. Nové bezpečnostné vozidlo Qualcomm Safety Car BMW i8 Coupé sa prvý raz predstavilo vo štvrtok v čilskom hlavnom meste Santiago. Vozidlo sa dostane do akcie od štvrtých pretekov šampionátu ABB FIA Formula E, ktoré sa budú konať v sobotu. BMW i pôsobil už od prvej sezóny šampionátu Formuly E  ako Official Vehicle Partner a teraz posiela na trať novú generáciu modelu Qualcomm Safety Car BMW i8 Coup é s množstvom technických inovácií.

 

Prezentácie sa zúčastnili továrenskí jazdci BMW António Félix da Costa (POR) a Tom Blomqvist (GBR), Alejandro Agag, zakladateľ a výkonný riaditeľ šampionátu ABB FIA Formula E, šéfovia tímu MS&AD Andretti Formula E Team Roger Griffiths a JF Thormann ako aj Bruno Correira (POR), oficiálny vodič bezpečnostného vozidla Safety Car. “Som poctený, že som práve tu v Santiagu na predstavení nového modelu BMW i8, bezpečnostného vozidla Qualcomm Safety Car pre seriál mestských pretekov elektrických vozidiel,“ povedal Agag. “V sobotu oslávime prvú edíciu pretekov Antofagasta Minerals Santiago E-Prix. Keď sme štartovali prvý ročník pretekov Formula E, mnohí ľudia nám tvrdili, že tento seriál nemá budúcnosť. BMW bolo medzi prvými, kto nám otvoril dvere a dôveroval nášmu šampionátu. Bezpečnostné vozidlo Qualcomm Safety Car bolo prítomné na štarte už od prvých pretekov v roku 2014.” 

 

Nová vlajková loď automobilky BMW i pre šampionát ABB FIA Formula E využíva systém indukčného nabíjania Qualcomm Halo Prototype Technology. Systém bezdrôtového prepojenia a nabíjania tohto špeciálneho modelu BMW i8 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 1,9 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,0 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 42 g/km) umožňuje nabitie batérie na 80 percent už za jednu hodinu. Využíva sa na to nabíjací výkon 7,2 kW. Na nabíjanie musí vozidlo zaparkovať nad špeciálnu platňu, ktorá okamžite spustí proces bezdrôtového nabíjania. Šetrí sa tým čas a námaha, čo môže byť počas víkendových pretekov Formula E životne dôležité.

 

Indukčné nabíjanie nie je jediným prvkom, ktorým sa bezpečnostné vozidlo Qualcomm Safety Car BMW i8 Coupé odlišuje od ostatných sériových vozidiel. Ďalšími prvkami sú stabilizátory, zadné krídlo a zadné veko vyrobené z uhlíkových vlákien, predný spojler, športové sedadlá z modelu BMW M4 GTS (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 199 g/km), 4-bodové bezpečnostné pásy, na streche namontovaný svetelný signalizačný systém, BMW M karbónovo-keramické brzdy a športový podvozok.

 

Okrem modelu BMW i8 Coupé tvoria flotilu vozidiel značky BMW v rámci šampionátu ABB FIA Formula E aj modely BMW i3s (kombinovaná spotreba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,3 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km) ako vozidlo pre lekársku službu čiže Medical Car a ako vozidlo riaditeľa pretekov Race Director Car. Okrem toho pôsobí v úlohe zásahového vozidla Rescue Car aj model BMW X5 xDrive40e (kombinovaná spotreba paliva: 3,4 až 3,3 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 15,4 až 15,3 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 78 – 77 g/km).

 

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť