Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

NOVÝ AUTOMOBIL PONESIE NÁZOV ROLLS-ROYCE CULLINAN

Značka Rolls-Royce pred troma rokmi na stránkach The Financial Times oznámila svetu, že plánuje vytvoriť úplne nový automobil, ktorý prinesie revolúciu do sveta luxusnej mobility – nenútene, kamkoľvek sa vydáte. Svet odvtedy v napätí čakal na príchod tohto prelomového nového Rolls-Royce.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~23,25 MB)

Značka Rolls-Royce pred troma rokmi na stránkach The Financial Times oznámila svetu, že plánuje vytvoriť úplne nový zvýšený automobil, ktorý prinesie revolúciu do sveta luxusnej prepravy – nenútene, kamkoľvek sa vydáte. Svet odvtedy v napätí čakal na príchod tohto prelomového nového Rolls-Royce.

 

 

Dnes už sa čakanie chýli k záveru, keďže Rolls-Royce potvrdil, že toto nové vozidlo ponesie názov Cullinan.

 

„Názov Cullinan sa do pozornosti verejnosti už dostal, keďže sme ho pred pár rokmi prezradili ako označenie tohto projektu,” hovorí Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce. „Je to ten najvhodnejší názov pre náš úchvatný nový produkt. Cullinan je automobil oplývajúci tak jasným účelom, prvotriednou kvalitou, rýdzosťou a aurou, že spoľahlivo otrasie zaužívanými štandardmi pre rozsah a možnosti skutočného luxusu. Tak, ako aj diamant Cullinan – vôbec najväčší bezchybný diamant na svete – prichádza na svetlo sveta v dokonalej forme a svojimi vlastnosťami prekonáva všetko ostatné.“

 

Príbeh toho, ako tento nový Rolls-Royce prišiel k názvu Cullinan, tiež tkvie v pátraní po dokonalosti. Rolls-Royce Cullinan rovnako ako slávny diamant podnikol fascinujúcu púť. Od spaľujúcich púští Afriky a Blízkeho Východu až po mrazivé snehy polárneho kruhu, od trávnatých údolí Škótskej vysočiny po týčiace sa kaňony Severnej Ameriky – návrhári, konštruktéri, remeselníci a umelci v sídle House of Rolls-Royce dôsledne plánovali, testovali a vylaďovali tento jedinečný automobil tak, aby ho zbavili čo i len náznaku nedostatkov a umožnili mu ponúkať nenútený komfort všade, kam sa vydáte.

 

„Inšpirovali sme sa epickými procesmi, ktoré diamant Cullinan celé tisícročia formovali. Tento názov je stelesnením mnohých kvalít, ktoré naše nové vozidlo ponúka. Je vyjadrením vytrvalosti a absolútnej odolnosti proti pôsobeniu tých najväčších tlakov, prezrádza jeho vzácnosť a rýdzosť a zároveň vzdáva hold priekopníckemu, dobrodružnému duchu ctihodného Charlesa Rollsa a technickým inováciám sira Henryho Royca. Pritom samozrejme zosobňuje absolútny luxus všade, kam sa na svete vydáte,“ pokračuje Müller-Ötvös.

 

Cullinan je druhým vozidlom Rolls-Royce spočívajúcim na úplne novej patentovanej hliníkovej platforme s názvom Architecture of Luxury, ktorú spoločnosť predstavila nedávno. Každý jeden aspekt jedinečného a neprekonateľného modelu Rolls-Royce Cullinan jasne zažiari.

 

Müller-Ötvös dodáva: „Názov Cullinan je skrátka brilantnou voľbou.”

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť