Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW M4 Cabrio Edition 30 Years.

Pred troma dekádami sa prvý raz predstavilo otvorené vysoko výkonné športové vozidlo od BMW M GmbH, ktoré spájalo precíznu ovládateľnosť, vzrušujúcu dynamiku a fascinujúci pocit slobody. Exkluzívne prvky dizajnu a výbavy pripomenú pretekársku DNA vozidla.

F83
·
BMW M Automobiles
·
Cabrio
·
M4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~166,41 KB)
  
Photos(14x, ~94,4 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW M GmbH pred 30 rokmi prvý raz doplnila svoju modelovú ponuku o otvorené vysoko výkonné vozidlo. Model BMW M3 Cabrio prišiel presne včas pred letom 1988 a fanúšikom motoršportu priniesol možnosť užiť si fascinujúce športové vozidlo s otvorenou strechou navrhnuté pre každodenné využitie no s technológiami pohonu a podvozka, ktoré pochádzali z pretekárskych tratí. Najnovšiu verziu tohto vozidla predstavuje aktuálny model BMW M4 Cabrio (kombinovaná spotreba: 9,5 - 8,7 l/100 km; kombinované emisie CO2: 218 - 203 g/km). BMW M4 Cabrio Edition 30 Years zosobňuje úspešnú tradíciu a exkluzivitu tohto modelu.

 

Špeciálna edícia modelu vznikne v limitovanom počte 300 kusov a na cesty sa dostane s balíkom M Competition. Štvorsedadlové vozidlo s otváracou strechou očarí výkonom 331 kW (450 k), výfukovým potrubím M Sport, adaptívnym M podvozkom so špeciálnym režimom SPORT a mimoriadne športovo nastavenou dynamickou kontrolou stability DSC s aktívnym M diferenciálom. Špeciálne vyvinuté prvky výbavy a dizajnu zvyšujú exkluzivitu exteriéru aj interiéru.

 

Unikátne prvky výbavy, výnimočný vzhľad.

Pre model BMW M4 Cabrio Edition 30 Years sú k dispozícii dve farby karosérie vychádzajúce z tradície vozidla. Modrá metalíza Macao Blue pripomína debut vysoko výkonného kabrioletu pred troma dekádami. Nemetalický lak Mandarin II je spomienkou na žltú farbu Dakar, ktorá sa objavila na druhej generácii modelu BMW M3 Cabrio.

 

Štandardnou súčasťou limitovanej edície sú vysokolesklé čierne lišty Shadow Line typických obličiek BMW pochádzajúce od BMW Individual, bočné ozdobné mriežky M, označenie modelu a kované disky kolies z ľahkej zliatiny Star-spoke. Exkluzívne pre tento výnimočný model dodávané disky kolies s priemerom 20 palcov majú matnú sivú farbu Orbit Grey.

 

Interiér limitovanej edície modelu BMW M4 Cabrio Edition 30 Years dostal celokožené čalúnenie kožou Merino, pričom jeho farba sa prispôsobuje farbe karosérie vozidla. K modrej metalíze Macao Blue sú na výber dve dvojfarebné kombinácie Black/Fjord Blue a Black/Silverstone. Exkluzívnou súčasťou je aj zodpovedajúce kontrastné prešívanie na opierkach hlavy ako aj M koberčeky orámované niťou rovnakej kontrastnej farby. Vozidlo nalakované farbou Mandarin II má čierny interiér so žltým prešívaním. Súčasťou všetkých verzií sú interiérové lišty Carbon Fibre.

 

Na prahoch dverí aj na opierkach hlavy sú vytlačené nápisy 30 Jahre Edition. Na palubnej doske v priestore pred spolujazdcom sa okrem nápisu 30 Jahre Edition nachádza aj číslo 1/300, ktoré uvádza poradie vozidla v rámci limitovanej série.

 

Kombinácia vysokého výkonu a radosti z jazdy s otvorenou strechou čerpá z histórie.

Model BMW M4 Cabrio Edition 30 Years odráža spojenie športového vozidla a radosti z jazdy s otvorenou strechou, ktoré počas piatich generácií modelu vyzrelo do dokonalosti. Veď už prvý model BMW M3 Cabrio používal konštrukciu a technológie, ktoré pochádzali priamo z motoršportu a boli preverené pretekárskymi okruhmi.

 

Štvorvalcový motor s objemom 2,3 litra, štvorventilovou technikou, katalyzátorom, výkonom 143 kW (195 k) ako aj unikátna technológia odpruženia a aerodynamiky upravená karoséria vrátane výrazných blatníkov pochádzali z kupé vyvíjaného priamo pre preteky cestovných vozidiel. Roberto Ravaglia, Wilfried Vogt a Eric van de Poele už v sezóne 1987 vyhrali so svojim BMW M3 svetový, európsky aj nemecký šampionát cestovných vozidiel. Rovnako rýchly a divoký štart nabral aj predaj sériovej verzie modelu BMW M3. Keď sa v lete 1988 dostal do predaja model BMW M3 Cabrio, malo kupé za sebou už 10 000 predaných kusov. A to sa pôvodne plánovala výroba iba povinných 5 000 kusov pre potreby homologácie. Cabrio, najexkluzívnejšia verzia úspešného modelu BMW M3, si pripísala 786 vyrobených kusov. Vozidlo sa vyrábalo do roku 1991, pričom jeho výkon sa zvýšil na 158 kW (215 k). Vďaka tomu patril štvorsedadlový kabriolet medzi najrýchlejšie automobily svojho druhu.

 

Druhá generácia modelu BMW M3 Cabrio sa predstavila v roku 1994 a okrem iného priniesla aj pokročilý bezpečnostný systém. Radový šesťvalcový motor s výkonom 210 kW (286 k) sa postaral o ohromujúco osviežujúci zážitok z jazdy s otvorenou strechou. O dva roky priniesol ďalší vývoj radovej šesťvalcovej pohonnej jednotky ešte úchvatnejší výkon 236 kW (321 k). BMW M3 Cabrio malo vždy na palube inovatívny bezpečnostný systém, ktorý chránil posádku pri prevrátení. Keď snímače zistili nebezpečenstvo prevrátenia, vystrelili sa spoza zadných opierok hlavy dva ochranné oblúky a spolu s extrémne tuhým rámom čelného skla poskytovali pasažierom optimálnu ochranu.

 

Model BMW M3 Cabrio vstúpil do 21. storočia s treťou generáciou a s novým radovým šesťvalcovým motorom. Vysoko výkonný kabriolet predstavený v roku 2001 mal nízky, široký a výkonný vzhľad, pričom ho poháňal motor s výkonom 252 kW (343 k). Jeho vysokootáčkový charakter dopĺňal samosvorný M diferenciál, kompozitné brzdy a športové sedadlá s integrovanými bezpečnostnými pásmi, čo pod holým nebom prispievalo k ešte intenzívnejšiemu pretekárskemu zážitku.

 

Pohonnú jednotku štvrtej generácie modelu BMW M3 Cabrio predstavenej v roku 2008 upravili konštruktéri z BMW M GmbH tak, že vysokootáčkovú koncepciu nahradil motor V8. Výkon 309 kW (420 k) bol dostupný v širšom spektre otáčok, čo zvyšovalo pôsobivosť motora. Dopĺňal ho nezameniteľný zvuk osemvalcovej pohonnej jednotky, ktorý bolo počuť najmä pri otvorenej streche. Štvrtá generácia modelu BMW M3 Cabrio dostala elektro-hydraulicky otváraciu pevnú strechu. Nová konštrukcia strechy zlepšila schopnosti vozidla na pretekárskom okruhu a prispela aj k jeho celoročnej využiteľnosti.

 

V roku 2014 sa predstavenie piatej generácie spájalo so zmenou označenia na BMW M4 Cabrio. Výkon aktuálnej generácie modelu pochádza opäť z radového šesťvalcového motora s technológiou M TwinPower Turbo a vrátila sa aj vysokootáčková charakteristika. Jeho spontánny ťah dostupný až do vysokých otáčok a nižšiu hmotnosť oproti predchodcovi dokonale dopĺňajú na požiadanie dodávaná 7-stupňová dvojspojková M prevodovka s funkciou Drivelogic a aktívny M diferenciál. BMW M4 Cabrio tak vytvára ideálne predpoklady pre maximálny výkon na pretekárskej trati ako aj najvyššiu radosť z jazdy v každodenných podmienkach.

 

Uvedené hodnoty spotreby a emisií CO2 vychádzajú z európskeho predpisu (EC) 715/2007 vo verzii platnej v čase typového schvaľovania. Hodnoty platia pre vozidlo so základnou výbavou na nemeckom trhu a rozsah zodpovedá použitiu rôznych rozmerov diskov a pneumatík. Hodnoty vozidiel označených * vychádzajú z nových predpisov WLTP a následne sú prepočítané na hodnoty ekvivalentné k testu NEDC, aby sa dali porovnávať s ostatnými vozidlami. Vzhľadom na tieto vozidlá a pre potreby daní a poplatkov súvisiacich s (okrem iného napríklad) emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu líšiť od tu uvedených hodnôt (v závislosti od národnej legislatívny).

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manuál CO2 (PDF ‒ 2.7 MB).

 

BMW M GmbH

BMW M GmbH je 100-percentnou dcérskou spoločnosťou koncernu BMW AG. S produktmi a službami pôsobí v oblastiach ako BMW M Automobiles a BMW M Performance Automobiles, BMW Individual, M Sports Options and Packages, ako aj BMW Group Driving Experience. Zameriava sa na zákazníkov so záujmom o mimoriadny výkon, exkluzivitu a individuálny vzhľad ich vozidla. Mníchovská spoločnosť BMW M GmbH bola založená v roku 1972 pod pôvodným názvom BMW Motorsport GmbH. Od toho momentu sa písmeno M na celom svete stalo synonymom pre úspech v motoršporte a pre fascináciu vysokovýkonnými športovými vozidlami využiteľnými aj v každodennej premávke.


BMW Group

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť