Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na 88. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2018.

Prehľad noviniek v skratke.

Spoločnosť
·
Výstavy
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(29x, 222,72 MB)

Prehľad noviniek v skratke.

 

 • Svetová premiéra nového modelu BMW X4: Nová generácia prvého prémiového Sports Activity Coupé strednej triedy, z ktorého sa po celom svete predalo 200 000 kusov; expresívny a príťažlivejší dizajn; prémiový interiér so športovým nádychom; špičkové asistenčné systémy vodiča a najnovšie funkcie BMW ConnectedDrive; výrazne vyššia dynamika vďaka novej výbave vrátane podvozku M Sport, variabilnému športovému riadeniu a brzdám M Sport; v ponuke dva modely BMW M Performance s radovými 6-valcovými motormi a s diferenciálom M Sport.

   

 • Výstavná premiéra nového modelu BMW X2: Kompaktné Sport Activity Coupé so svojbytným dizajnom, ktorý spája športovú eleganciu s odolným vzhľadom modelov BMW X; účinné motory spojené so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou Steptronic alebo 8-stupňovou prevodovkou Steptronic; športové naladenie podvozka; najnovšie služby BMW ConnectedDrive, na požiadanie dodávaná široká ponuka asistenčných systémov vodiča a BMW Head-Up displej s premietaním údajov na čelné okno.

   

 • Európska premiéra nového modelu BMW M3 CS (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 198 g/km): Limitovaná špeciálna edícia vysoko výkonného sedanu so zvýšeným výkonom, na mieru upravenými detailmi odpruženia a s exkluzívnou výbavou; BMW M GmbH si zakladá na svojej 30-ročnej tradícii tvorby príťažlivých špeciálnych edícií vozidiel vychádzajúcich z modelu BMW M3 a silne inšpirovaných motoršportom; radový 6-valcový motor s technológiou BMW M TwinPower Turbo s výkonom 338 kW/460 k, súčasťou štandardnej výbavy sú balík M Driver’s Package, adaptívne M tlmiče a pretekárske pneumatiky.

   

 • Európska výstavná premiéra nových modelov BMW radu 2 Active Tourer a BMW radu 2 Gran Tourer: výrazne upravené prémiové kompaktné modely v segmente Sports Activity Tourer; precízne vycibrený dizajn, upravená technológia pohonu, inovatívna technológia konektivity od BMW ConnectedDrive; úspešný koncept vozidla spája veľký vnútorný priestor a komfort so športovým charakterom značky; model BMW radu 2 Gran Tourer môže byť aj vo verzii so siedmimi sedadlami, BMW radu 2 Active Tourer aj vo verzii s plug-in nabíjateľným hybridným pohonom.

   

 • Európska výstavná premiéra nových modelov BMW i8 Roadster (kombinovaná spotreba paliva: 2,1 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,5 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 46 g/km) a BMW i8 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 1,9 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,0 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 42 g/km): Podmanivá príťažlivosť priekopníckeho a najúspešnejšieho nabíjateľného plug-in hybridného športového vozidla dostupná už aj s otvorenou strechou; model BMW i8 Roadster so špeciálne nastaveným podvozkom, krídlovými dverami, rámom čelného okna vyrobeným z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami a elektricky ovládanou mäkkou plátennou strechou; oba modely poháňa vylepšená technológia BMW eDrive s vyššou dynamikou a s intenzívnejším zážitkom z elektrickej jazdy.

   

 • BMW i má za sebou viacero úspešných rekordov: značky BMW i, BMW iPerformance a MINI predali v roku 2017 viac ako 100 000 vozidiel s čisto elektrickým alebo nabíjateľným plug-in hybridným pohonom; BMW i patrí medzi globálnych lídrov v oblasti elektrickej mobility; spoločnosť BMW Group vedie európsky rebríček elektrifikovaných vozidiel s 21-percentným trhovým podielom; BMW Group patrí s 10-percentným celosvetovým trhovým podielom ku globálnym lídrom; značke BMW i patrí popredná pozícia úspešného systémového dodávateľa a poskytovateľa služieb mobility v rámci celej sféry elektrickej mobility.

   

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť