Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW na 88. Medzinárodnom autosalóne Ženeva 2018.

Prehľad noviniek v skratke.

Spoločnosť
·
Výstavy
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(29x, ~224,28 MB)

Prehľad noviniek v skratke.

 

 • Svetová premiéra nového modelu BMW X4: Nová generácia prvého prémiového Sports Activity Coupé strednej triedy, z ktorého sa po celom svete predalo 200 000 kusov; expresívny a príťažlivejší dizajn; prémiový interiér so športovým nádychom; špičkové asistenčné systémy vodiča a najnovšie funkcie BMW ConnectedDrive; výrazne vyššia dynamika vďaka novej výbave vrátane podvozku M Sport, variabilnému športovému riadeniu a brzdám M Sport; v ponuke dva modely BMW M Performance s radovými 6-valcovými motormi a s diferenciálom M Sport.

   

 • Výstavná premiéra nového modelu BMW X2: Kompaktné Sport Activity Coupé so svojbytným dizajnom, ktorý spája športovú eleganciu s odolným vzhľadom modelov BMW X; účinné motory spojené so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou, 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou Steptronic alebo 8-stupňovou prevodovkou Steptronic; športové naladenie podvozka; najnovšie služby BMW ConnectedDrive, na požiadanie dodávaná široká ponuka asistenčných systémov vodiča a BMW Head-Up displej s premietaním údajov na čelné okno.

   

 • Európska premiéra nového modelu BMW M3 CS (kombinovaná spotreba paliva: 8,5 l/100 km; kombinované emisie CO2: 198 g/km): Limitovaná špeciálna edícia vysoko výkonného sedanu so zvýšeným výkonom, na mieru upravenými detailmi odpruženia a s exkluzívnou výbavou; BMW M GmbH si zakladá na svojej 30-ročnej tradícii tvorby príťažlivých špeciálnych edícií vozidiel vychádzajúcich z modelu BMW M3 a silne inšpirovaných motoršportom; radový 6-valcový motor s technológiou BMW M TwinPower Turbo s výkonom 338 kW/460 k, súčasťou štandardnej výbavy sú balík M Driver’s Package, adaptívne M tlmiče a pretekárske pneumatiky.

   

 • Európska výstavná premiéra nových modelov BMW radu 2 Active Tourer a BMW radu 2 Gran Tourer: výrazne upravené prémiové kompaktné modely v segmente Sports Activity Tourer; precízne vycibrený dizajn, upravená technológia pohonu, inovatívna technológia konektivity od BMW ConnectedDrive; úspešný koncept vozidla spája veľký vnútorný priestor a komfort so športovým charakterom značky; model BMW radu 2 Gran Tourer môže byť aj vo verzii so siedmimi sedadlami, BMW radu 2 Active Tourer aj vo verzii s plug-in nabíjateľným hybridným pohonom.

   

 • Európska výstavná premiéra nových modelov BMW i8 Roadster (kombinovaná spotreba paliva: 2,1 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,5 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 46 g/km) a BMW i8 Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 1,9 l/100 km; kombinovaná spotreba energie: 14,0 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 42 g/km): Podmanivá príťažlivosť priekopníckeho a najúspešnejšieho nabíjateľného plug-in hybridného športového vozidla dostupná už aj s otvorenou strechou; model BMW i8 Roadster so špeciálne nastaveným podvozkom, krídlovými dverami, rámom čelného okna vyrobeným z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami a elektricky ovládanou mäkkou plátennou strechou; oba modely poháňa vylepšená technológia BMW eDrive s vyššou dynamikou a s intenzívnejším zážitkom z elektrickej jazdy.

   

 • BMW i má za sebou viacero úspešných rekordov: značky BMW i, BMW iPerformance a MINI predali v roku 2017 viac ako 100 000 vozidiel s čisto elektrickým alebo nabíjateľným plug-in hybridným pohonom; BMW i patrí medzi globálnych lídrov v oblasti elektrickej mobility; spoločnosť BMW Group vedie európsky rebríček elektrifikovaných vozidiel s 21-percentným trhovým podielom; BMW Group patrí s 10-percentným celosvetovým trhovým podielom ku globálnym lídrom; značke BMW i patrí popredná pozícia úspešného systémového dodávateľa a poskytovateľa služieb mobility v rámci celej sféry elektrickej mobility.

   

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť