Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Concept M8 Gran Coupé predstavuje nový prístup značky BMW k luxusu.

Štúdia BMW Concept M8 Gran Coupé ilustruje význam písmena M v typickom očarujúcom štýle značky BMW: M znamená maximum, maximum všetkého. Spolu s excelentnou dynamikou je BMW Concept M8 Gran Coupé stelesnením novej stránky luxusu značky BMW – ultra športovej, extrovertnej a polarizujúcej.

8 Series
·
Výstavy
·
Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(21x, ~239,35 MB)

Mníchov. Štúdia BMW Concept M8 Gran Coupé ilustruje význam písmena M v typickom očarujúcom štýle značky BMW: M znamená maximum, maximum všetkého. Spolu s excelentnou dynamikou je BMW Concept M8 Gran Coupé stelesnením novej stránky luxusu značky BMW – ultra športovej, extrovertnej a polarizujúcej.

 

„BMW radu 8 sa predstaví ako nová vlajková loď modelového radu BMW a spojí v sebe neprekonateľnú športovosť s eleganciou,” vraví Adrian van Hooydonk, Senior Vice President BMW Group Design. „BMW Concept M8 Gran Coupé ponúka pohľad na najvzrušujúcejší a najlákavejší model rodiny BMW radu 8.”

 

Symbol jedinečného prístupu k luxusu.

BMW Concept M8 Gran Coupé je viac ako len luxusné športové vozidlo so štvoricou dverí. Symbolizuje nový a unikátny prístup k luxusu. „BMW Concept M8 Gran Coupé je navrhnuté tak, aby dráždilo, polarizovalo a aby vyvolalo emócie,” vysvetľuje Domagoj Dukec, Vice President Design BMW M a BMW i. „Týmto vozidlom chceme osloviť ľudí, ktorí hľadajú niečo špeciálne a zároveň chcú vystúpiť z radu. BMW M tak neomylne vytiahlo luxus z jeho bežnej komfortnej zóny.” Tak ako predtým v štúdii BMW Concept radu 8, aj BMW Concept M8 Gran Coupé ukazuje nový dizajnový jazyk značky BMW, ktorý sa prejavuje najmä expresívnym spracovaním povrchov, čo zvýrazňuje dynamiku vozidla výraznejšie než len samotné tvarovanie karosérie. Grafické spracovanie povrchov zvýrazňuje zopár precíznych bočných línií.

 

Predná časť: prísľub dynamických schopností ako zrýchliť pulz.

Nízko pri zemi a široko rozkročený. Vizuálne príťažlivá predná časť štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé vyžaruje okamžitý prísľub výnimočného zážitku z výkonu. Svalnaté povrchy a precízne línie kapoty naznačujú jazdné vlastnosti, ktoré nedočkavo driemu pod povrchom.

 

Tvár nového BMW radu 8 sa jasne zrkadlí v grafike prednej časti štúdie. Obrysy mriežky chladiča sa smerom dole k vozovke rozširujú, čím upriamujú pozornosť na nízko položené ťažisko. Rovnako ako na niekdajších kupé značky BMW, aj teraz spája obličky spoločný rám, ktorý z nich vytvára široký jednodielny prvok. Svetlomety majú svoje miesto o čosi vyššie ako obličky. Vytvárajú tak pocit, že sa nachádzajú nižšie, čo zdôrazňuje blízkosť medzi vozidlom a asfaltom. Kontrastom je zlaté orámovanie obličiek, ktoré prináša prednej časti nádych exkluzivity. Svetlomety využívajú svetelnú technológiu z vytrvalostného pretekárskeho vozidla BMW M8 GTE. Získavajú tak ďalší rozmer dynamiky a novú 6-uholníkovú interpretáciu typickej prednej časti BMW so štvoricou očí. Do najmenších detailov sa tak spája moderný motoršport a luxusná kvalita. Mohutné otvory na vstup vzduchu z plastu zosilneného uhlíkovými vláknami (CFRP) slúžia na to, aby sa chladiaci vzduch dostal na potrebné miesta.

 

Boky – elegancia a silná precíznosť.
Aj pri pohľade z diaľky vidno, že proporcie štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé vyžarujú dynamický charakter vozidla. Dlhý rázvor, natiahnutá kapota, plynulá línia strechy a krátka zadná časť. To všetko vytvára elegantnú siluetu športového kupé. Emotívne výrazné spracovanie povrchov vrcholí v ramenách vozidla okolo C-stĺpika nad zadnými kolesami. Strecha tu prechádza do zadnej časti v podobe elegantne tvarovaných plutiev. Nižšie sa svalnaté blatníky starajú o vizuálne vyjadrenie sily, ktorá prúdi na zadné kolesá. Jemné prechody medzi povrchmi vyjadrujú istú zmyselnosť zatiaľ čo ostré zakončenie ramien vozidla vyjdruje extra vyhranené zameranie na atletické výkony. Keďže BMW Concept M8 Gran Coupé je každým svojím kúskom členom rodiny BMW M, dostalo karbónovú strechu. Vizuálne aj fyzikálne pomáha znížiť ťažisko vozidla, k čomu prispievajú aj aerodynamicky upravené vonkajšie spätné zrkadlá.

 

Lakovanie zelenkavou farbou Salève Vert vytvára pri rôznych svetelných podmienkach vizuálny pocit farebného prechodu zo zelenej do sivasto modrej. Odhaľuje sa tak premyslená súhra povrchov, ktorá dopĺňa zlaté orámovanie okien, zvýrazňuje M mriežku chladiča, zlaté lakovanie brzdových strmeňov, diskov kolies a dvojitých koncoviek výfukového potrubia. Vozidlo tak dostáva úplne nový vzhľad, za ktorým sa zaručene určite otočí každá hlava.

 

Impozantná zadná časť.

Zadná časť štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé vyžaruje dynamické nadšenie a výrazný vizuálny vzhľad, typický pre vozidlá s označením M. Široký rozchod kolies a ploché zadné blatníky upozorňujú na dynamické schopnosti vozidla. Horizontálne línie štylisticky narúšajú zadnú časť, pričom privádzajú viac svetla do priestoru pod zadným spojlerom a zvyšujú vizuálnu výnimočnosť. Široký postoj na vozovke zvýrazňujú aj úzke tvarované zadné svetlomety ukryté pod čiernym sklom. Pod nimi sa nachádza nárazník, ktorý nadväzuje na dynamické tvary prednej časti. Výrazný difúzor a dva páry M dvojitých koncoviek výfukového potrubia vysielajú jasný odkaz o absolútnom výkone.

 

Zrhnutie.

Príťažlivý exteriér štúdie BMW Concept M8 Gran Coupé spája hlavné hodnoty BMW M s eleganciou a luxusom a vytvára nové podmanivé formy, pričom ukazuje novú a vzrušujúcu tvár BMW M. Nový model sa v rámci BMW Group pretaví na sériové modely BMW radu 8 Gran Coupé a BMW M8 Gran Coupé, ktoré sa predstavia v priebehu roka 2019 a doplnia modelovú rodinu BMW radu 8.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť