Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Motorrad je najpopulárnejšou značkou v čitateľskom hlasovaní v rámci ankety "2018 Motorcycle of the Year"

Ankety magazínu Motorrad sa tento rok zúčastnilo až 51 497 čitateľov, a tak ju možno považovať za najvýznamnejšiu európsku anketu zameranú na motocykle a skútre.

Školenie jazdcov, cestovanie, udalosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~6,82 MB)

Mníchov/Stuttgart. Presne včas pred celkovým začiatkom sezóny, sa značke BMW Motorrad dostalo veľkej cti v podobe viacerých ocenení v rámci výročnej čitateľskej ankety organizovanej časopisom Motorrad. Predstavitelia BMW Motorrad vyšli na pódium počas slávnostného ceremoniálu spojeného s odovzdávaním cien celkovo deväťkrát, vrátane preberania dvoch ocenení za celkové víťazstvo.

 

Slávnostné oceňovanie sa konalo 12. marca v Stuttgarte. Ankety Motocykel roka 2018 sa tento rok zúčastnilo 51 497 čitateľov magazínu Motorrad, a tak ju možno považovať za najvýznamnejšiu európsku anketu zameranú na motocykle a skútre.

 

„Deväť ocenení vrátane dvoch víťazstiev je veľkolepým potvrdením správnosti našej modelovej ofenzívy. Výsledok opäť potvrdzuje, že rozhodnutie značky BMW Motorrad o rozširovaní ponuky produktov malo svoje opodstatnenie,” povedal Timo Resch, Head of Sales and Marketing BMW Motorrad pri príležitosti 20. ročníka čitateľskej ankety časopisu Motorrad. „Čitateľom časopisu Motorrad by som sa chcel čo najsrdečnejšie poďakovať za ich výnimočnú podporu. Je to pre nás enormný záväzok, aby sme aj naďalej tvrdo pracovali na udržaní si nášho vedúceho postavenia na motocyklovom trhu.”

 

Víťazstvo modelu BMW R 1200 RS v kategórii Touring Bike/Sports Touring Bike a modelu S 1000 XR v kategórii Crossover ako aj päť druhých miest a dve tretie miesta. Spoločnosť BMW Motorrad sa opäť obdivuhodne presadila v tohtoročnej ankete, do ktorej sa v Nemecku zapojilo 51 497 čitateľov. Na výber mali z 206 modelov motocyklov.

 

Kategórii Crossover tento rok opäť dominoval model BMW S 1000 XR, pričom v mimoriadne nabitom segmente získal 24,2 percenta hlasov. Čitatelia aj v roku 2018 najviac oceňovali fascinujúce spojenie športovej dynamickej jazdy, výnimočných cestovateľských vlastností a výrazného dizajnu.

 

Ďalším modelom, ktorý si užíval najviac žiary reflektorov na pódiu, bol motocykel BMW R 1200 RS. Po celkových víťazstvách v posledných rokoch sa model BMW R 1200 RS opäť stal oslavovaným víťazom, tentokrát v kategórii Touring Bike/Sports Touring Bike. Vynikajúce celkové vlastnosti jazdnej dynamiky, športový duch a cestovateľské schopnosti mu zabezpečili víťazstvo so ziskom 22,4 percenta hlasov.

 

Model BMW R 1200 RS sa dostal na pódium aj v podobe aerodynamického súrodenca BMW R 1200 RT: fantastické tretie miesto v kategórii Touring Bike/Sports Touring Bike dodáva značke BMW Motorrad punc obdivuhodného vládcu triedy.

 

Modelu BMW S 1000 RR uniklo tento rok víťazstvo iba o kúsok. Vo svojom deviatom modelovom roku obsadil priekopnícky superšportový motocykel druhé miesto v kategórii Sport, čo je ešte stále dôvod na oslavu. Žiadnemu inému modelu sa nepodarilo udržať sa v takom náročnom a technologicky vyspelom segmente na popredných miestach tak dlho. Medzi zákazníkmi je veľmi populárny pre svoje neustále technologické napredovanie a pre vynikajúce spojenie vysokého výkonu s vysokou úrovňou bezpečnosti založenej na Race ABS a dynamickej trakčnej kontrole DTC. Na požiadanie ich dopĺňa elektronicky nastaviteľné odpruženie Dynamic Damping Control DDC.

 

Ďalšie špičkové umiestnenie si zabezpečil model BMW R nineT v kategórii Modern Classics. So ziskom 18,9 percenta hlasov mu víťazstvo ušlo iba o vlas. Značka BMW Motorrad bola napriek tomu v tejto kategórii viac ako spokojná. Veľmi dobré výsledky si pripísali aj blízke modely BMW R nineT Pure a R nineT Scrambler. Klasický dizajn, módny vzhľad, špičková technológia a dynamické jazdné vlastnosti. To sú hlavné prvky, ktoré spoločnosti BMW Motorrad zabezpečili úspech v kategórii Heritage.

 

Rovnako nezmenená je na začiatku sezóny aj popularita už ikonického modelu R 1200 GS. Druhé miesto v čitateľskej ankete spolu s dobrými umiestneniami ostatných modelov z rodiny BMW Adventure opäť potvrdili, že BMW Motorrad je nespochybniteľným lídrom tohto veľmi nabitého segmentu. Viac ako 50 000 predaných kusov modelov BMW R 1200 GS a BMW R 1200 GS Adventure v roku 2017 znamená ďalší pozitívny rekord.

 

V segmente Naked Bikes si boxer BMW R 1200 R udržal druhú pozíciu z minulého roka. Pri širokej ponuke koncepcií motorov je tento úspech jasným potvrdením toho, že motocyklisti považujú mníchovský motor boxer za moderný a zameraný na budúcnosť.

 

Spojenie bielej a modrej farby sa na pódiu opäť objavovalo aj medzi skútrami. Druhé miesto získal bezemisný model BMW C evolution, tretie obsadilo dvojičky BMW C 650 Sport/C 650 GT. Pre BMW Motorrad to znamená vynikajúce výsledky aj v mestskom segmente a uzatvorenie fantastického výkonu v čitateľskej ankete Motocykel roka 2018.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť