Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI LIVING – BUILT BY ALL. MINI na výstave Salone del Mobile 2018 predstavuje vizionársky koncept pre život.

MINI sa na tohtoročnej výstave Salone del Mobile v Miláne spája s londýnskou architektonickou spoločnosťou Studiomama, aby spoločne predstavili inštaláciu s názvom MINI LIVING – BUILT BY ALL. Tento koncept pre život umožňuje úzku spoluprácu medzi obyvateľmi a architektmi, ktorým pomôže výnimočným spôsobom reagovať na požiadavky jednotlivcov.

Lifestyle
·
Lifestylové udalosti
·
Dizajn, koncepty a štúdie
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~464,31 KB)
  
Photos(27x, ~94,4 MB)

MINI sa na tohtoročnej výstave Salone del Mobile v Miláne spája s londýnskou architektonickou spoločnosťou Studiomama, aby spoločne predstavili inštaláciu s názvom MINI LIVING – BUILT BY ALL. Tento koncept pre život umožňuje úzku spoluprácu medzi obyvateľmi a architektmi, ktorým pomôže výnimočným spôsobom reagovať na požiadavky jednotlivcov. Ukazuje, ako architektúra môže ponúknuť originálnu odpoveď na narastajúci nedostatok životného priestoru v mestských oblastiach.

 

Architektúra, ktorá nabáda k účasti.

Koncept MINI LIVING – BUILT BY ALL rozširuje základné zásady konceptu MINI LIVING (napr. kreatívne využitie limitovaného životného priestoru) o princíp širšej účasti. Ľudia a ich individuálne potreby tak teraz zohrávajú ešte ústrednejšiu úlohu. „Dnešný štandardizovaný trh s bývaním ponúka iba obmedzené možnosti na naplnenie individuálnych požiadaviek,“ objasňuje pozadie tejto inštalácie Oke Hauser, kreatívny riaditeľ divízie MINI LIVING. „V našej inštalácii MINI LIVING – BUILT BY ALL sa preto z ľudí stávajú aktívni tvorcovia stojaci opäť v centre celého procesu tvorby návrhu. Sme presvedčení, že kvalita životného priestoru závisí najmä od toho, ako veľmi sa jeho obyvatelia stotožňujú so svojím domovom.“

 

Od konceptov k realizácii.

Okrem tejto inštalácie MINI opäť predstaví aj priestor, kde si návštevníci budú môcť vyskúšať jednotlivé výhody na vlastnej koži. Projekt MINI LIVING FACTORY OF IDEAS návštevníkom ponúkne možnosť vytvárať si vlastné vízie životného priestoru budúcnosti vo forme modelov. Samotná inštalácia MINI LIVING je umiestnená v priľahlej miestnosti, pričom obsahuje štyri príklady konceptov rôznych životných priestorov spoločne s verejnými priestormi, ako je spoločná kuchyňa či telocvičňa pod holým nebom. Všetky spoločne vytvárajú samostatnú miniatúrnu štvrť, ktorá zároveň funguje ako dôkaz, že aj interiér prázdnej budovy je možné šikovne využiť v záujme budúcnosti mestskej architektúry.

 

Čo je MINI LIVING.

MINI LIVING je názov iniciatívy, ktorú MINI uviedlo v roku 2016 s cieľom tvoriť kreatívne architektonické riešenia pre mestský životný štýl budúcnosti. Pod značkou MINI LIVING sa už za uplynulé roky v Miláne prostredníctvom inštalácií MINI LIVING – BREATHE a MINI LIVING – Do Disturb predstavili vizionárske koncepty pre spoločný život a prácu založené na vzájomnej spolupráci v našich mestách.

Novú inštaláciu bude možné zhliadnuť na výstave Salone del Mobile v priestoroch Via Tortona v talianskom Miláne od 17. do 22. apríla 2018. 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť