Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Od vízie po zmenu: elektromobilita v Múzeu BMW.

Tip na cestovanie: Nová výstava s názvom „BMW i. Vizionárska mobilita.“ predstaví mobilitu zajtrajška.

Dedičstvo
·
Dedičstvo spoločnosti
·
Udalosti Vintage & Heritage
·
Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Múzeum BMW
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~116,35 KB)
  
Photos(1x, ~3,11 MB)

Mníchov.  Od konca marca 2018 sa v Múzeu BMW rozbieha nová dočasná výstava zameraná na značku BMW i a jej zástupcov, modely BMW i3 a BMW i8. Táto výstava ponesie názov „BMW i. Vizionárska mobilita.“, pričom vizionársku mobilitu a koncepty vozidiel bude prezentovať počas najbližších 18 mesiacov. Výstava vzdáva hold výkonom tejto značky, ktorá najprv prostredníctvom modelov BMW i3 a BMW i8 predstavila nové štandardy a následne za pomoci veľkého množstva služieb mobility vniesla revolúciu do individuálnej miestnej dopravy vo veľkých mestách. Tematický park pozostávajúci zo zhruba 30 staníc teraz demonštruje úžasnú pestrosť elektromobility, jednotlivé aspekty palety udržateľných materiálov, ale aj výzvy, ktorým bezemisná mobilita budúcnosti čelí. Múzeum BMW sa tak vydáva na novú cestu, keďže sa pod jeho strechou prvýkrát stretajú história, prítomnosť aj budúcnosť mobility.

 

Príbeh budúcnosti.

Tematický chodník vedúci novou dočasnou výstavou začína pri samotnom dôvode pre potrebu alternatívnych konceptov mobility a zároveň jej doteraz najväčšom dejisku: mestskom prostredí a najmä veľkomestách. Pôsobivé inštalácie zamerané na tému zdrojov a emisií zdôrazňujú výzvy, s ktorými sa moderná spoločnosť potýka, a poukazujú na príležitosti ponúkané elektrifikáciou mobility. Návštevníci si môžu prejsť cestu históriou a tradíciou elektromobility v podaní BMW, na ktorej začiatku stojí upravený model BMW 1602 známy z letných olympijských hier v Mníchove, až po dnešnú podobu značky BMW i. Prehľad obchodných míľnikov načrtáva vizionársku prácu, ktorú BMW Group odviedla v oblasti udržateľnej mobility. Výstava sa rozprestiera na piatich plošinách, pričom pestrým a zároveň informačne hodnotným spôsobom pokrýva všetky kľúčové témy a aspekty značky BMW i.

 

Udržateľnosť v každom vlákne.

V zóne s názvom Architektúra a hnacia jednotka sa návštevníci najprv zoznámia s úplne novým základným prvkom konštrukcie vozidiel – platformou LifeDrive. Zároveň sa oboznámia aj s úvodom do témy elektrických motorov a uchovávania vysokonapäťovej energie. Ústredným exponátom tejto časti je koncepčné vozidlo Megacity Vehicle, ktoré sa prvýkrát predstavilo na medzinárodnom autosalóne IAA. Z tohto konceptu bol neskôr vyvinutý model BMW i3. Po 360-stupňovej prehliadke venovanej téme udržateľnosti pokračuje cesta návštevníkov na druhú plošinu, ktorá ponúka fascinujúci náhľad do procesu navrhovania modelov BMW i ožívajúceho prostredníctvom nákresov a informačných panelov. Dôležitú úlohu v tejto časti zohráva aj problematika udržateľného dizajnu a s ním súvisiaca filozofia dizajnu značky. Ďalej nasleduje plošina venovaná materiálom, ktorá divákov zrejme zaskočí, pokiaľ ešte nepočuli nič o využití olivovníkových listov, eukalyptu, kenafu a PET plastov pri výrobe automobilov. V tejto časti sa zároveň dozvedia niečo o procese recyklácie a demontáže týchto vozidiel, čo umožní fascinujúci náhľad do opatrení na ochranu životného prostredia, ktoré BMW Group uplatňuje.

 

Mestská mobilita sa mení.

Predposledná tematická časť opäť našu pozornosť upriami na mestské prostredie, kde už dávno fungujú koncepty spoločného využívania automobilov, nabíjacie siete a rôzne aplikácie na vylepšenie služieb mobility. Mnohí ľudia už si svoj každodenný život bez týchto výdobytkov nevedia predstaviť. Najnovšie výdobytky, akým je systém BMW Connected, trend vzájomne prepojeného a personalizovaného používania vozidiel ešte umocňujú. V časti s názvom Urban Lounge sa predstavia rôzne projekty, ktoré doplnia ponuku produktov veľkých poskytovateľov služieb vo veľkomestách budúcnosti. Výstavu uzatvára výhľad do budúcnosti. Vrchná plošina s názvom Vizionárska mobilita je venovaná ďalšiemu zladeniu značky BMW i a jej vizionárskych počinov v oblasti autonómnej jazdy. Zároveň prezentuje aj jednotlivé aspekty umelej inteligencie a súčasne zdôrazňuje úlohu, ktorú pri tejto premene hrajú zamestnanci spoločnosti. Nakoniec, práve to je kľúčový faktor pre úspech ďalšieho vývoja inovatívnej značky BMW i.

 

Nová výstava „BMW i. Vizionárska mobilita.“ sa v budove múzea BMW predstaví od 23. marca 2018 a podľa súčasných plánov by mala zotrvať do septembra 2019. Vstupné na dočasnú výstavu je zahrnuté do ceny štandardnej vstupenky.

 

Ďalšie informácie nájdete na adrese: www.bmw-museum.de

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť