Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spomienka na budúcnosť: Klasické Mini Electric.

Značka MINI predstaví na autosalóne New York International Auto Show 2018 výnimočné vozidlo: elektrická verzia klasiky medzi malými vozidlami ponúkne zábavu z jazdy bez lokálnych emisií a pridá k tomu nezameniteľný štýl tradičnej britskej značky.

Dedičstvo
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(26x, ~90,3 MB)

Značka MINI predstaví na autosalóne New York International Auto Show 2018 výnimočné vozidlo: elektrická verzia klasiky medzi malými vozidlami ponúkne zábavu z jazdy bez lokálnych emisií a pridá k tomu nezameniteľný štýl tradičnej britskej značky.

 

Mníchov/New York. Britský výrobca automobilov MINI svetovou premiérou výnimočného vozidla na autosalóne New York International Auto Show (30. marca až 8. apríla 2018) opäť ukazuje svoju pripravenosť poskytnúť zábavu z elektrickej jazdy v typickom štýle značky s bohatou tradíciou. Klasický model Mini Electric spája historický vzhľad nezameniteľného malého vozidla s ukážkou pohonu pre mestskú mobilitu zajtrajška. Značka MINI tak pre ňu typickým spôsobom vysiela jasný signál, že pohon bez vypúšťania lokálnych emisií sa dá dosiahnuť a môže byť pevnou súčasťou ponuky aj bez toho, aby sa musel meniť charakter vozidla.

 

Klasické Mini Electric je výsledkom imaginárnej cesty v čase, počas ktorej sa história značky rozšíri doslova o elektrizujúcu kapitolu. Originál z druhej polovice 20. storočia sa pritom stáva sympatickým ambasádorom ekologickej uvedomelosti a formou trvalo udržateľnej mobility, ktorej budúcnosť sa práve začína.

 

To, ako bude v budúcnosti vyzerať mestská elektrická mobilita s individuálnym štýlom v modernom podaní značky MINI, sa svet dozvedel už pred pár mesiacmi na medzinárodnom autosalóne IAA Frankfurt 2017. Vtedy sa ukázala štúdia MINI Electric Concept ako predobraz prvého veľkosériovo vyrábaného vozidla značky s čisto elektrickým pohonom. Už v roku 2019, presne na 60. narodeniny klasického Mini, začne brány fabriky MINI v Oxforde opúšťať elektromobil vyvinutý na základe aktuálneho 3-dverového MINI. Značka MINI tak opäť preberie priekopnícku úlohu v oblasti trvalo udržateľnej mobility. Ako jedna z kľúčových značiek spoločnosti BMW Group rozšíri MINI svoju modelovú ponuku o čisto elektrický automobil. MINI malo svoju nespochybniteľnú a významnú úlohu aj pri vývoji úspešného modelu BMW i3 (kombinovaná spotreba elektrickej energie: 13,6 – 13,1 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 0 g/km), ktorý sa predstavil v roku 2013. Značka MINI totiž v roku 2008 predstavila model MINI E. Vozidlo sa vyrobilo v malej sérii obmedzenej na 600 kusov a vychádzalo z vtedajšieho 3-dverového MINI. Jeho nasadenie do skúšobnej prevádzky pri plnení každodenných úloh a povinností poskytlo nevyhnutné poznatky potrebné pri vývoji prvých veľkosériovo vyrábaných čisto elektrických modelov spoločnosti BMW Group.

 

Značka MINI medzi tým spravila ďalší dôležitý krok na ceste do novej éry elektromobility. V nabíjateľnom Plug-in hybridnom modeli MINI Cooper S E Countryman ALL4 (kombinovaná spotreba paliva: 2,3 – 2,1 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 14,0 – 13,2 kWh/100 km; kombinované emisie CO2 z paliva: 52 – 49 g/km) sa kombinácia spaľovacieho motora a elektrického pohonu stará o systémový výkon 165 kW (224 k) ako aj o špecifický pohon všetkých kolies typický pre hybridné vozidlá. Robustné päťdverové vozidlo z prémiového kompaktného segmentu tak vo viacerých ohľadoch potvrdzuje svoje všestranné schopnosti. Garantuje zábavu z jazdy na každom teréne, na výrazné zrýchľovanie využíva silu oboch motorov a do rýchlosti 125 km/h dokáže jazdiť čisto na elektrický pohon. Vďaka týmto vlastnostiam predstavuje model MINI Cooper S E Countryman ALL4 výrazný prínos k celosvetovému úspechu elektrifikovanej flotily vozidiel spoločnosti BMW Group.

 

V New Yorku predstavené klasické Mini Electric zostane jednokusovým solitérom. Ako základ poslúžil dôsledne a detailne zrekonštruovaný model Mini Cooper. Počas svojej druhej mladosti v podobe elektromobilu dostalo červeno lakované malé vozidlo striebornú strechu, charakteristické pásy na kapote a nový žltý znak MINI Electric na kapote aj na nábojoch kolies. Vzhľad nie je jediným, čím zostáva elektrický klasik verný odkazu značky. Spontánny nástup výkonu jeho elektromotorov sa stará o nový rozmer nezameniteľných jazdných vlastností porovnateľných s motokárou, ktoré už v pôvodnej forme priniesli malému britskému vozidlu svetovú popularitu.

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na

http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť