Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Udržateľná jazda na ceste snov: MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid.

Exkluzívna verzia modelu MINI Cooper S E Countryman ALL4, ktorá bude predstavená na Newyorskom medzinárodnom autosalóne 2018, odštartovala dlhú cestu zo Severnej Ameriky do Ohňovej zeme.

 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(19x, ~75,48 MB)

Exkluzívna verzia modelu MINI Cooper S E Countryman ALL4, ktorá bude predstavená na Newyorskom medzinárodnom autosalóne 2018, odštartovala dlhú cestu zo Severnej Ameriky do Ohňovej zeme.

 

Mníchov/New York. Na Newyorskom medzinárodnom autosalóne (30. marca až 8. apríla 2018) sa elektromobilita v štýle MINI chystá dobyť nové územia predstavením exkluzívneho modelu, špeciálne navrhnutého na extrémne náročné trasy. Základom modelu MINI Countryman Panamericana je prvé hybridné vozidlo tejto značky a bol navrhnutý na dlhú cestu zo Severnej Ameriky do Ohňovej zeme, ktorá preukáže výkonnosť a odolnosť tohto najväčšieho modelu značky MINI.

Vďaka prídavným svetlometom, pneumatikám s vlastnosťami pre núdzové situácie a strešnému nosiču na prepravu rezervného kolesa bude toto kompaktné päťdverové vozidlo ako stvorené na náročnú cestu vo svojej vlastnej kategórii. Vozidlo vychádza z modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 (kombinovaná spotreba paliva: 2,3 – 2,1 l/100 km, kombinovaná spotreba energie: 14,0 – 13,2 kWh/100 km, kombinované emisie CO2 z paliva: 52 – 49 g/km) a vďaka kombinovanému výkonu a univerzálnosti jeho dvoch motorov je dokonalým bežcom na dlhé trate projektu Panamericana.

Tri vozidlá MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid sa popasujú s interkontinentálnou trasou na najdlhšom severno-južnom cestnom spojení na svete. Preukážu spoľahlivosť a výkonnosť pri jazde na dlhé vzdialenosti, ktorými sa môže pochváliť technológia pohonu Plug-In Hybrid použitá v modeli MINI Cooper S Countryman ALL4.

Pohon Plug-In Hybrid modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 je účinným príspevkom k znižovaniu emisií CO2 cestnej premávky aj mimo mestského prostredia. S dojazdom až 40 km sa dostane až za hranice mesta a ostane plne elektricky poháňaný aj na dlhších trasách. Inteligentne koordinovaná interakcia elektrického pohonu so spaľovacím motorom kombinuje možnosť lokálnej bezemisnej jazdy so slobodou dlhého dojazdu, ktorú poskytuje konvenčne poháňané vozidlo.

Cesta Panamericana, v rôznych regiónoch a jazykoch označovaná aj ako Pan-American Highway, Ruta Panamericana alebo Interamericana, spája americký štát Aljaška s argentínskou Ohňovou zemou a od najsevernejšieho po najjužnejší bod meria približne 25 750 kilometrov. V Severnej aj Južnej Amerike sú viaceré križovatky aj alternatívne trasy súčasťou cestnej siete Panamericana, a ich celková dĺžka je vyše 48 000 kilometrov. Na hranici medzi Panamou a Kolumbiou je na pokračovanie v ceste potrebná preprava loďou, keďže pôvodne plánovaný cca 90-kilometrový úsek nebol pre ochranu miestneho dažďového pralesa dokončený. Jazda po historickej ceste snov vedie rôznymi klimatickými pásmami, hustými pralesmi a náročnými vysokohorskými priesmykmi. Okrem plne vybavenej diaľnice sa budú musieť tri vozidlá MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid popasovať aj so štrkovými cestami a úzkymi horskými priesmykmi, ktoré sú tiež súčasťou cestnej siete.

Model MINI Cooper S Countryman ALL4 ponúka päť sedadiel plnej veľkosti, veľký batožinový priestor a viacero komfortných funkcií, ktoré zaručujú príjemnú jazdu v akomkoľvek teréne. Jeho dva motory generujú kombinovaný systémový výkon 165 kW/224 koní. Presné ovládanie interakcie medzi prednými a zadnými kolesami s elektromotorom tiež zaručuje inteligentný pohon všetkých kolies. Diaľnice v daždi, pieskové povrchy, štrkové cesty aj snehom pokryté horské priesmyky – MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid ich všetky zvládne. Správy z cesty budú k dispozícii na instagramovom kanáli MINI News: www.instagram.com/mini.news

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť