Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group a Daimler AG se dohodli na spojení služieb mobility

Automobiloví priekopníci a lídri inovácií budú spoločne formovať udržateľnú mestskú mobilitu budúcnosti +++ Silná aliancia vytvorí jedinečnú ponuku pre zákazníkov: automatickú, multimodálnu, rýchlu a kedykoľvek dostupnú +++ Ekosystém dopravných služieb: jediný zdroj pre carsharing, objednávanie jázd, parkovanie, dobíjanie a multimodalitu +++ Udržateľné riešenia pre výzvy mestskej mobility a lepšiu kvalitu života vo veľkých mestách (text v českom jazyku).

Spoločnosť
·
Udržateľnosť
·
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
·
Technológia
·
Riadenie dopravy
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~1 002 KB)

Mnichov/Stuttgart. BMW Group a Daimler AG spojují síly, aby dokázaly zákazníkům nabídnout jediný zdroj pro udržitelné služby městské mobility. Obě společnosti podepsaly dohodu o spojení svých oddělení služeb mobility. Po přezkoumání a schválení úřady pro ochranu hospodářské soutěže plánují BMW Group a Daimler AG spojení a strategické rozšíření jejich existujících služeb mobility v oblastech carsharingu, objednávání jízd, parkování, dobíjení a multimodality. Každá ze společností bude držet padesátiprocentní podíl ve společném podniku, který bude zahrnovat služby mobility obou společností. Obě společnosti zůstanou konkurenty ve své klíčové obchodní činnosti.

Cílem této transakce je stát se vedoucím poskytovatelem inovativních služeb mobility. Obě automobilky chtějí utvářet budoucí svět mobility a být schopny nabídnout zákazníkům jedinečné zkušenosti a podporovat své partnery, jako jsou města či komunity, v dosažení udržitelné městské mobility.

Partneři zamýšlejí nabídnout svým zákazníkům komplexní ekosystém inteligentních a hladce propojených služeb mobility, dostupných klepnutím prstu. BMW Group a Daimler AG společně plánují udržitelným způsobem rozšiřovat svůj nový obchodní model a umožnit rychlé globální rozdělení služeb. Z pozice partnerů chtějí obě společnosti řešit výzvy související s otázkami městské mobility a měnícími se přáními zákazníků a kooperovat s městy, správními celky a dalšími zájmovými skupinami na zlepšení kvality života ve velkých městech. Spojení bude například propagovat rozvoj elektromobility nabídkou elektrifikovaných sdílených vozidel, stejně jako snadným přístupem k možnostem dobíjení a parkování. Ve výsledku bude využívání služeb udržitelné mobility ještě snazší.

„BMW Group utváří budoucnost osobní dopravy – a určuje přitom nové cesty a směry. Naše strategie NUMBER ONE > NEXT dává BMW Group plán cesty k digitální a bezemisní budoucnosti,“ řekl Harald Krüger, předseda představenstva BMW AG. „Plánované spojení našich služeb mobility našim zákazníkům usnadní objevit bezemisní mobilitu budoucnosti. Zůstáváme soupeři, pokud jde o výrobu těch nejlepších prémiových vozů na trhu. Plánované spojení našich služeb mobility nám umožní spojit zdroje a vysílá silný signál našim novým soupeřům,“ dodal Krüger.

„Jakožto průkopníci v automobilovém průmyslu nenecháváme úkol utváření podoby městské mobility na ostatních. Více lidí než kdy dřív nebude automobil vlastnit, ale zároveň bude chtít zůstat extrémně mobilní. Chceme zkombinovat naše znalosti a zkušenosti, abychom vyvinuli jedinečný a udržitelný ekosystém městské mobility,“ říká Dieter Zetsche, předseda představenstva v Daimler AG a šéf automobilové divize Mercedes-Benz. „Ve společnosti Daimler se snažíme usilovně a systematicky mířit k transformaci z výrobce automobilů v poskytovatele služeb mobility s naší strategií CASE. CASE znamená konektivitu, automatizované řízení, sdílení a služby a elektrickou mobilitu.“

„Budoucnost mobility leží ve městech: klíčem k městům příjemnějším pro život jsou inteligentní a automatické služby, které se snadno používají a kombinují udržitelné způsoby přepravy a služby mobility,“ řekl Peter Schwarzenbauer, člen představenstva BMW AG, odpovědný za MINI, Rolls-Royce, BMW Motorrad, vztah se zákazníky a digitální obchodní inovace BMW Group. „Průkopnická práce a odhodlání zaměstnanců, kteří zajišťují naše služby, poskytlo hodnotný základ. Chtěli bychom jim velmi poděkovat za vše, co na tomto poli udělali,“ dodal Schwarzenbauer.

„Udržitelná mobilita budoucnosti je flexibilní a propojená – což je vize, kterou sdílíme s naším partnerem, BMW Group,“ vysvětlil Bodo Uebber, člen představenstva Daimler AG, odpovědný za finance a controlling a Daimler Financial Services. „Společně můžeme milionům zákazníků nabídnout vysoce atraktivní produkty a služby, které učiní jejich životy snadnějšími a z jejich okolí vytvoří lepší místo k životu. Možnosti nabízené plánovaným společným podnikem budou sladěny se službami mobility nabízenými městy.“

Model společného podniku je navržen tak, aby kombinoval služby v následujících pěti oblastech:

  1. Multimodální a na přání dostupná mobilita s moovel a ReachNow: Inteligentní a automatická konektivita mezi různými nabídkami mobility – včetně rezervací a plateb – vytvoří významnou přidanou hodnotu pro uživatele. Nabídne také možná řešení problémů městské soukromé dopravy.
  2. Sdílení vozidel s Car2Go a DriveNow: Car2Go a DriveNow provozují celkem 20 000 vozidel ve 31 významných světových městech. CarSharing umožňuje lepší využití automobilů a pomáhá tak omezit celkový počet vozidel ve městech. Tyto carsharingové služby už využívají více než čtyři miliony zákazníků.
  3. Objednávání jízd s mytaxi, Chauffeur Privé, Clever Taxi a Beat: s největšími taxi aplikacemi si zákazník jednoduše objedná taxi nebo využije pro cesty po francouzských metropolích ve Francii licencovaného řidiče. Celkem 13 milionů zákazníků a přibližně 140 000 řidičů již dnes používá moderní, praktické a rychlé způsoby objednávání jízd s mytaxi, Clever Taxi a Beat nebo soukromé služby pronájmu vozidel Chauffeur Privé. Inovativní nabídky, jako třeba mytaximatch, díky kterým mohou i neznámí lidé sdílet taxi jediným kliknutím, jsou významným příspěvkem k omezení provozu v centrech měst eliminací mnoha samostatných cest v městském prostoru.
  4. Parkování s ParkNow a Parkmobile Group/Parkmobile LLC: Parkování na ulici bez lístku či platby hotovostí nebo pomoc s hledáním, rezervací a zaplacením parkovacího místa v garážích mimo ulici. Inovativní služby digitálního parkování zkracující čas a vzdálenost najetou při hledání parkovacího místa. To významně omezuje provoz ve městech, vzhledem k tomu, že vozidla hledající místo k zaparkování v současnosti tvoří až 30 % městského provozu.
  5. Dobíjení s ChargeNow a Digital Charging Solutions: Snadný přístup (včetně lokace, dobíjení a platby) k největší světové síti veřejných nabíjecích stanic, která zahrnuje více než 143 000 nabíječek po celém světě. V kombinaci s privilegovaným parkováním ve městech bude přispívat k rozšíření elektromobility tím, že pomůže lidem tuto technologii poznat a začlenit ji do svého každodenního života.

Vytvořením společného podniku dojde k významnému zhodnocení a ziskovému efektu v Daimler Financial Services. Pokud bude v průběhu letošního roku získán souhlas úřadů na ochranu hospodářské soutěže, budou v obchodním výhledu Daimler AG provedeny následující úpravy: Společnost očekává, že ukazatel EBIT (zisk před zdaněním a úroky) pro Daimler Financial Services bude významně vyšší než v předcházejícím roce. Pro celou skupinu to znamená, že EBIT bude mírně vyšší než v předcházejícím roce.

Pokud dojde v průběhu tohoto roku ke schválení odpovídajícími úřady, bude utvoření tohoto společného podniku znamenat jednorázové zhodnocení a zvýšení zisků pro BMW AG a povede tak k upravení plánů společnosti: Za těchto okolností budou příjmy před zdaněním na úrovni celé skupiny pro rok 2018 mírně vyšší než v předchozím roce. Efekt zhodnocení a příjmů nebude mít žádný efekt na hodnotu EBIT v automobilovém segmentu.

Společný projekt podléhá přezkoumání a schválení patřičných úřadů pro ochranu hospodářské soutěže. Již nyní je cílem služeb na stranách obou partnerů nejlepší možná zákaznická zkušenost. Zpočátku se tedy pro miliony zákazníků nic nezmění, stávající služby budou stále poskytovány na stejné úrovni kvality.

 

BMW Group

 

BMW Group je vďaka značkám BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. Medzinárodný koncern prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2016 celosvetový predaj v objeme približne 2,367 milióna predaných automobilov a 145 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na predvídavom a vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a   v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2018.

Los Angeles. 28.11.2018. 
Here you will see the on demand transmission of the BMW Press Conference at the LA Auto Show.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť