Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI LIVING – BUILT BY ALL. Na Týždni dizajnu v Miláne predstavuje MINI svoj vizionársky koncept bývania

Mníchov/Miláno. Na tohtoročnom veľtrhu nábytku a dizajnu Salone del Mobile v Miláne (17. – 22. apríla) sa kolektív tvorcov MINI spojil so skupinou londýnskych architektov Studiomama, aby spolu predstavili inštaláciu s názvom MINI LIVING – BUILT BY ALL. Táto nová inštalácia odhaľuje vizionársky koncept bývania, za ktorého zrodom sa ukrýva úzka spolupráca obyvateľov a architektov.

Lifestyle
·
Lifestylové udalosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~469,72 KB)
  
Photos(31x, ~120,84 MB)

Mníchov/Miláno. Na tohtoročnom veľtrhu nábytku a dizajnu Salone del Mobile v Miláne (17. – 22. apríla) sa kolektív tvorcov MINI spojil so skupinou londýnskych architektov Studiomama, aby spolu predstavili inštaláciu s názvom MINI LIVING – BUILT BY ALL. Táto nová inštalácia odhaľuje vizionársky koncept bývania, za ktorého zrodom sa ukrýva úzka spolupráca obyvateľov a architektov. Na ploche s rozlohou len niekoľkých metrov štvorcových je vytvorený veľmi atraktívny osobný priestor odrážajúci základný princíp MINI – „kreatívne využitie priestoru“. BUILT BY ALL je už treťou inštaláciou, ktorú kolektív MINI v Miláne predstavil. „MINI LIVING vytvára kreatívne riešenia spoločného mestského bývania – na malej ploche ponúkajú mnoho možností a vysokú úroveň flexibility,“ vysvetľuje Esther Bahne, riaditeľka strategických a obchodných inovácií značky MINI. „V súčasnosti prebieha výstavba našej prvej veľkej realizácie v Šanghaji, ktorej súčasťou je viac než 50 bytov a komunitných či verejných priestorov na ploche dvojnásobnej veľkosti. Rovnako ako v prípade BUILT BY ALL sa na tvorbe svojho priestoru spolupodieľajú samotní obyvatelia.“

Vytvoriť si svet zajtrajška sám – v hlavnej úlohe ľudský prvok.
MINI LIVING – BUILT BY ALL obohacuje základné témy konceptu MINI LIVING, napríklad kreatívne využitie malých obytných priestorov, verejne dostupný priestor a reciprocitu privátneho a komunitného bývania, o najdôležitejší prvok – spoluúčasť. „Súčasný trh štandardizovaného bývania sa obmedzuje na schopnosť splniť požiadavky jednotlivca,“ hovorí Oke Hauser, kreatívny šéf MINI LIVING, keď vysvetľuje podstatu tejto inštalácie. „Takýmto spôsobom MINI LIVING – BUILT BY ALL mení ľudí na aktívnych tvorcov a umožňuje im byť priamo v centre procesu projektovania. Veríme, že jedného dňa bude o kvalite obytného priestoru rozhodovať miera, do akej sa obyvatelia identifikujú so svojím domovom.“

MINI LIVING FACTORY OF IDEAS. 
Priamo na mieste majú návštevníci Týždňa dizajnu možnosť objavovať, aké výhody ponúka MINI LIVING obyvateľom do budúcnosti. Inštalácia FACTORY OF IDEAS im umožňuje stať sa samotnými tvorcami. Návštevníci dostávajú príležitosť vytvoriť si vlastnú víziu mestského obytného priestoru vo forme malých koncepčných modelov, samozrejme, v súlade s myšlienkou participatívnej architektúry. Tie budú následne počas celého trvania veľtrhu vystavené na Stene slávy. Predstavujú samostatné jednotky, ktoré sú symbolom neustále sa rozrastajúceho mikro-susedského priestoru.

Inštalácia MINI LIVING – BUILT BY ALL.
Tohtoročná inštalácia MINI LIVING sa nachádza v spoločnom priestore komplexu Zona Tortona. Návštevníci, vrátane architektov, si tu môžu prezrieť realizáciu štyroch rôznych konceptov obytného priestoru v reálnej veľkosti, ktoré boli navrhnuté v spolupráci s kolektívom Studiomama. Tieto štyri rôznorodé obytné jednotky, nachádzajúce sa na ploche 15 – 20 metrov štvorcových, sa výrazne odlišujú svojou formou, farebnosťou a výberom materiálov. Tento prístup umožňuje, aby dizajn každej jednotky vyjadroval individualitu osobností jej obyvateľov a zároveň zdôraznil rôznorodosť a rozsah celého konceptu. Jednotlivé bytové jednotky sú zasadené do spoločne zdieľaného priestoru, ktorý zabezpečuje rôzne funkcie, ako napríklad komunitnú kuchyňu, priestor na fitness či átrium. Táto inštalácia využíva už existujúce štruktúry, napríklad piliere či oporné prvky, a obohacuje ich o ďalšie funkcie. Výsledkom je sebestačný obytný mikro-susedský priestor lokalizovaný v starej priemyselnej hale. Táto inštalácia zároveň poukazuje na fakt, že mestská architektúra môže v budúcnosti pestro využiť i vnútorný priestor prázdnych budov. Je názornou ukážkou, ako je možné nevyužité skladiská, opustené nákupné centrá a kancelárie pretransformovať na potenciálne obytné priestory.

Prezrieť si túto inštaláciu bude možné počas veľtrhu Salone del Mobile v talianskom Miláne, v termíne 17. – 22. apríla 2018, na adrese Tortona 32. 

O MINI LIVING.
MINI LIVING je projektom, ktorý kolektív MINI realizoval po prvýkrát v roku 2016 s cieľom zúročiť kreatívne architektonické riešenia mestského života pre budúcnosť. BUILT BY ALL je v poradí treťou inštaláciou s dôrazom na prvky MINI LIVING, ktorú kolektív MINI na Týždni dizajnu v Miláne predstavil. V uplynulých rokoch už MINI LIVING v Miláne svoj vizionársky koncept zdieľaného a komunitného bývania a pracovného priestoru v mestách predstavil aj v rámci inštalácií MINI LIVING – BREATHE a MINI LIVING – Do Disturb. Prvý obývateľný projekt MINI LIVING bude otvorený v Šanghaji v roku 2019. Upravené priemyselné budovy s rozlohou takmer 8000 štvorcových metrov tu dostávajú nový šat v súlade s inovatívnym konceptom životného a pracovného priestoru.

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť