Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW M2 Competition.

Doplnený video materiál - s vozidlom BMW M2 Competition stanovuje BMW M GmbH nové meradlá v segmente vysoko výkonných kompaktných športových vozidiel a výrazným spôsobom zdokonaľuje charakter BMW M2 Coupé -

F87
·
BMW M Automobiles
·
M2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(2x, ~1,3 MB)
  
Photos(53x, ~353,31 MB)
  
Videos(4x, ~1,06 GB)

Novým BMW M2 Competition stanovuje BMW M GmbH nové meradlá v segmente vysoko výkonných kompaktných športových vozidiel a výrazným spôsobom zdokonaľuje charakter BMW M2 Coupé. 

Novým modelom BMW M2 Competition (kombinovaná spotreba so 6-rýchlostnou manuálnou prevodovkou: 9,9 – 10,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 225 – 228 g/km*; kombinovaná spotreba s dvojspojkovou prevodovkou M Double Clutch Transmission dodávanou na želanie (M DCT): 9,2 l/100 km; kombinované emisie CO2: 209 – 210 g/km)*, stanovuje BMW M GmbH nový svieži vzor medzi vysoko výkonnými športovými vozidlami a modelu BMW M2 Coupé dodáva výrazné vylepšenia.

 

Nový motor s výkonom 301 kW (410 k). Stredobodom nového modelu BMW M2 Competition je nový motor. Vychádza z pohonnej jednotky modelov BMW M3 a BMW M4. Dvakrát prepĺňaný radový šesťvalcový motor s technológiou M TwinPower Turbo dodáva výkon 301 kW (410 k) v rozsahu medzi 5 250 a 7 000 ot./min. Maximálny krútiaci moment 550 Nm vrcholí medzi 2 350 a 5 200 ot./min. Pohonná jednotka zvyšuje neuspokojiteľnú túžbu prepĺňaného motora po otáčkach a v celom spektre otáčok ponúka mimoriadne lineárny nástup výkonu. Dvojitý výfukový systém s elektronicky ovládanou klapkou vytvára výnimočný zvuk M, zatiaľ čo technológia M TwinPower Turbo sa stará o výnimočnú účinnosť. Vo vybraných európskych krajinách bude model BMW M2 Competition vybavený časticovým filtrom, aby sa znížilo znečisťovanie ovzdušia.

Nové BMW M2 Competition zvláda štandardný šprint z pokoja na 100 km/h za 4,2 sekundy (s M DCT, 4,4 sekundy so 6-rýchlostnou manuálnou prevodovkou). Maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Vozidlo vybavené balíkom M Driver’s Package môže zvýšiť maximálnu rýchlosť na 280 km/h, čo je o 10 km/h viac než v prípade modelu BMW M2 Coupé. Pozoruhodné sú aj hodnoty spotreby: so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou je kombinovaná spotreba 9,9 – 10,0 l/100 km, kombinované emisie CO2: 225 – 228 g/km*. S dvojspojkovou prevodovkou M Double Clutch Transmission (M DCT) dodávanou na želanie klesajú hodnoty na 9,2 l/100 km a kombinované emisie CO2 na 209 – 210 g/km.*

 

* Hodnoty spotreby sú predbežné (v niektorých prípadoch), vychádzajú z európskeho testovacieho cyklu a môžu sa líšiť v závislosti od použitých pneumatík.

 

Premyslene navrhnuté mazanie motora pochádza priamo z motoršportu, chladiaci systém po viacerých úpravách zase z modelu BMW M4 s balíkom Competition Package. BMW M2 Competition obsahuje aj verzie mazania a chladenia pripravené pre pretekárske použitie, ktoré prešli testami založenými na mnohoročných skúsenostiach v motoršporte. Rozšírené obličky BMW a upravený predný nárazník so zlepšeným prúdením vzduchu sú vonkajšími znakmi toho, že vozidlo využíva vylepšený chladiaci systém. Obličky sú štandardne lakované vysoko lesklou čiernou farbou Shadow Line. To isté platí aj pre mriežky na predných blatníkoch a pre upravenú štvoricu dvojitých koncoviek výfukového potrubia s dvoma elektronicky ovládanými ventilmi. Šarm zadnej časti vozidla zvyšuje tmavý znak M Competition. Tvar nových držiakov vonkajších spätných zrkadiel s dvojitými ramenami zlepšuje aerodynamiku a zároveň patrí medzi charakteristické znaky nového modelu BMW M2 Competition.

 

Konštruktéri BMW M upravili aj dynamické jazdné vlastnosti modelu BMW M2 Competition, pričom brali do úvahy najmä nárast výkonu. V motorovom priestore ihneď padne do oka nápadná karbónová vzpera z modelov BMW M3/M4. Tá zvyšuje tuhosť prednej časti a zlepšuje presnosť riadenia. Upravili sa aj vlastnosti elektromechanického posilňovača riadenia a nastavenia aktívneho M diferenciálu Active M Differential a Dynamickej kontroly stability Dynamic Stability Control (DSC).

 

Prepínač na úpravu nastavení. BMW M2 je prvý model vybavený prepínačom na stredovej konzole, ktorý vozidlám vybaveným prevodovkou M DCT umožní okamžité nastavovanie charakteristík a vlastností motora, riadenia a funkcií Drivelogic. Vodič si môže jednotlivé nastavenia ľubovoľne kombinovať a pre jednoduchší prístup si ich môže uložiť pod tlačidlá M1 a M2 na volante. Do štandardnej výbavy sa teraz dostali aj prvky ako červené tlačidlo start/stop, adaptívne LED svetlomety a predný parkovací senzor Park Distance Control (PDC).

 

Fascinujúce nov é prvky dodá van é na želanie. Nové sedadlá M Sport dodávané na želanie predstavujú vrchol z hľadiska formy aj funkcie. Škrupinový tvar čerpá silnú inšpiráciu z motoršportu a vodičovi poskytuje optimálnu oporu. Opierky hlavy tvoria súčasť operadla. Súčasťou operadla je aj podsvietené logo M2 vo výške ramien. Čierne kožené čalúnenie dostalo perforácie na sedadle aj operadle v modrej alebo oranžovej farbe. Štandardne dodávané športové sedadlá majú taktiež čierne čalúnenie s kontrastným prešívaním modrou alebo oranžovou niťou.

 

Mnohoročné skúsenosti spoločnosti BMW M GmbH v motoršporte sa prejavujú aj na nových športových brzdách M Sport, ktoré poskytujú maximálny brzdný výkon vďaka veľkým brzdovým kotúčom (predná náprava: priemer 400 mm, zadná náprava: priemer 380 mm) a sivým brzdovým strmeňom (predná náprava: 6-piestikový pevný strmeň, zadná náprava: 4-piestikový pevný strmeň). Na želanie dodávané 19-palcové kované kolesá z ľahkých zliatin (predná náprava: 9J x 19, zadná náprava: 10J x 19) sa dodávajú aj v novom vzhľade Y-spoke. Pre model BMW M2 Competition je k dispozícii aj úplne nová exkluzívna strieborná metalíza Hockenheim Silver.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť