Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Veteran Club Bratislava Slovakia pripravil v Inchebe fascinujúcu expozíciu plnú legiend.

+++ Club vystaví 16 automobilov, čím sa zaradí medzi najväčšie stánky Autosalónu +++ BMW 326 z roku 1938, jedno z prvých vozidiel na svete, testované v aerodynamickom tuneli +++ Od najmenšieho BMW Z1 s unikátnymi zasúvacími dverami, dizajnovo príťažlivé BMW Z3, či slávne Bondove BMW Z8 +++ Ikonické BMW M3 generácie E46.

Dedičstvo
·
Výstavy
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(27x, ~73,33 MB)

Mníchovské poklady na bratislavskom Autosalóne

 

Tohtoročný Autosalón v Bratislave bude výnimočný. BMW Veteran Club Bratislava Slovakia pripravil fascinujúcu expozíciu plnú legiend mníchovskej automobilky.

 

Aj keď tradičný jarný Autosalón v Inchebe patrí v prvom rade moderným automobilom, do útrob výstaviska si nachádzajú cestu aj ich predkovia, ktorí v súčasnosti slávia medzi motoristami veľkú obľubu. Medzi najvyhľadávanejšie, zberateľsky zaujímavé, vozidlá patria slávne modely značky BMW a tento rok sa s niektorými z nich budete môcť zoznámiť priamo na bratislavskom Autosalóne. BMW Veteran Club Bratislava Slovakia predstaví návštevníkom až 16 áut, čím sa jednoznačne zaradí medzi najväčšie expozície celého Autosalónu. Medzi vystavenými exponátmi budú technické i dizajnové skvosty z histórie BMW.

 

Tibor Kovács, prezident BMW Veteran Club Bratislava Slovakia, uviedol: „Prvýkrát na Slovensku sa na jednej výstavnej ploche stretne séria modelového radu Z. Od najmenšieho BMW Z1 s unikátnymi zasúvacími dverami, dizajnovo príťažlivé BMW Z3, či slávne Bondove BMW Z8, ktoré patrí medzi ťaháky celej výstavy. Na našich i zahraničných cestách ide o málo vídaný zjav, ktorý naživo videla len hŕstka ľudí. A vedľa neho bude vystavená ďalšia automobilová lahôdka a legenda. BMW Veteran Club Bratislava Slovakia ukáže na Autosalóne raritu, pretekársky automobil BMW 328 Mille Miglia Roadster. Obe vozidlá pod jednou strechou naraz uvidíte azda len v múzeu BMW v Mníchove. Sú to šperky, ktoré nefalšovane vyjadrujú DNA značky BMW. Ide o mimoriadne vzácne automobily a každý z nich zastáva v histórii automobilky nezameniteľné miesto. Tomu zodpovedá aj ich hodnota, ktorá ich zaradí medzi najdrahšie exponáty na bratislavskom Autosalóne.

 

BMW Veteran Club Bratislava Slovakia návštevníkom predvedie aj model 3.0 CSL v bojových farbách, v akých pretekal v roku 1972. Jeho sfarbenie vtedy adresovalo na partnerstvo BMW a spoločnosti Texaco. Spájalo klasickú bavorskú bledomodrú, červenú z portfólia Texaco a fialovú na znak partnerstva oboch firiem. Trojica farieb sa nakoniec pretransformovala do jedného z najslávnejších symbolov automobilového športu. Stala sa oficiálnym označením divízie BMW Motorsport, ktorú do Incheby prídu reprezentovať modely Z3 M Coupe a ikonické BMW M3 generácie E46.“

 

„BMW Veteran Club Bratislava Slovakia na výstavisku v Inchebe, v rámci expozície venovanej slávnym vozidlám BMW, predstaví aj zahraničný klub. Z Rakúska príde BMW 02 Club Austria a návštevníkom ukáže skvosty BMW 2000 Coupe, 1800 Ti lux, 2002 Ti, 2002 Touring a 2002 Cabrio.

 

To však nie je všetko. Na Autosalóne si budú môcť návštevníci pozrieť napríklad BMW 326 z roku 1938, jedno z prvých vozidiel na svete, testované v aerodynamickom tuneli a nebude chýbať ani elegantné BMW 850i s mohutným dvanásťvalcom“, dodal Tibor Kovács.

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

ON DEMAND WEBCAST.

Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference and the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť