Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Concept iX3. Elektrická mobilita z jadra značky BMW.

BMW Group napreduje so svojou stratégiou elektrifikácie zavádzaním elektrickej mobility aj do vozidiel hlavnej značky. Štúdia BMW Concept iX3, ktorá sa predstaví na autosalóne Auto China 2018 v Pekingu, ponúkne pohľad na budúce rozširovanie modelovej ponuky práve v tejto oblasti. Prvým modelom značky BMW s čisto elektrickým pohonom bude plnohodnotné Sports Activity Vehicle (SAV). V oblastiach ako využiteľnosť a komfort sa nerobili žiadne kompromisy.

G01
·
X3
·
Technológia
·
Electrification
·
Beijing
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(19x, ~610,48 MB)
  
Videos(1x, ~484,34 MB)

Mníchov. Spoločnosť BMW Group napreduje so svojou stratégiou elektrifikácie zavádzaním elektrickej mobility aj do vozidiel hlavnej značky. Štúdia BMW Concept iX3, ktorá sa prvý raz predstaví na autosalóne Auto China 2018 v Pekingu, ponúkne pohľad na budúce rozširovanie modelovej ponuky práve v tejto oblasti. Prvým modelom značky BMW s čisto elektrickým pohonom bude plnohodnotné Sports Activity Vehicle (SAV). V oblastiach ako využiteľnosť a komfort sa nerobili žiadne kompromisy.

 

 

Štúdia BMW Concept iX3 podčiarkuje aktivity značky BMW Group smerom k ďalšiemu posilňovaniu vedúcej pozície v oblasti elektrickej mobility. Rozširovanie ponuky vozidiel ponúkajúcich jazdu bez lokálnych emisií je jedným z hlavných pilierov aktivít definovaných v hlavných oblastiach technológií ACES, Automated, Connected, Electrified a Services, ktoré sú súčasťou transformácie sektoru mobility obsiahnutej v stratégii NUMBER ONE > NEXT.

 

Rozširovanie ponuky vozidiel, ktoré nevypúšťajú lokálne emisie, tvorí, spolu s automatizovanou jazdou, špičkovou konektivitou a s novými digitálnymi službami jednu z kľúčových oblastí transformácie priemyslu mobility, ktorá je obsiahnutá v rámci stratégie NUMBER ONE> NEXT. Pod označením iNext sa v rámci celej spoločnosti BMW Group začne tvoriť celý modelový rad a BMW Concept iX3 pritom zohráva kľúčovú úlohu.

____

Súčasťou inovácií predstavených v štúdii BMW Concept iX3 je piata generácia technológie pohonu BMW eDrive. Hlavou výhodou tohto elektrického pohonu budúcnosti je zjednotenie elektromotora, prevodovky a výkonovej elektroniky do nového samostatného pohonného celku. Súčasťou piatej generácie sú aj nové a výkonnejšie batérie. Nový technologický celok prináša jednoznačné výhody v oblastiach ako priebeh výkonu, dojazd, hmotnosť, priestor na zabudovanie a flexibilita. Toto všetko sa prvý raz predstaví v čisto elektricky poháňanom SAV.

 

Pri vývoji piatej generácie elektrického pohonu zohrávali významnú rolu aj neoceniteľné skúsenosti značky BMW i, pričom práve značka BMW i bude niečo ako nervové centrum ďalšieho vývoja trvalo udržateľnej mobility. V tomto prípade sa otvára nová dimenzia technologických transferov pohonného systému vyvinutého pôvodne pre vozidlá BMW i do vozidiel jadra značky BMW Group.

 

Vozidlá hlavnej značky s plne elektrickým pohonom budú v budúcnosti niesť aj logo značky BMW i. Na štúdii sa nachádzajú na bokoch a na zadnej časti. Technológia BMW eDrive je dnes súčasťou nabíjateľného plug-in hybridného pohonu, ktoré používajú modely s označením BMW iPerformance ako aj vozidlo MINI Cooper S E Countryman ALL4. O elektrický pohon štúdie BMW Concept iX3 sa stará nový, mimoriadne kompaktný vývojový stupeň tejto technológie. Budúca sériová verzia elektrického SAV tak bude využívať technologický základ pohonu modelu BMW iNext, ktorý sa predstaví v roku 2021.

 

Flexibilná architektúra pre trvalo udržateľnú mobilitu.

Svetová premiéra štúdie BMW Concept iX3 otvára novú kapitolu v rámci elektrifikačnej stratégie spoločnosti BMW Group. Súčasťou budúcnosti bude ďalší vývoj flexibilnej konštrukcie vozidla pre všetky druhy pohonu predných, zadných aj všetkých kolies. Vydláždi sa tak cesta pre to, aby vozidlá všetkých značiek spoločnosti mohli dostať rôzne druhy pohonu. To znamená, že do akéhokoľvek modelu sa na základe požiadaviek bude dať zabudovať spaľovací motor, nabíjateľný plug-in hybridný pohon alebo plne elektrický pohon.

 

Predstavenie piatej generácie technológie elektrického pohonu výrazne uľahčí jej zapracovávanie do rôznych druhov vozidiel. Jednotlivé komponenty novej technológie pohonu BMW eDrive sa vyznačujú nižšou hmotnosťou, škálovateľnosťou a mimoriadne kompaktnými rozmermi. Okrem toho sa dajú zabudovať do flexibilnej modulárnej štruktúry. Tým pádom ich možno využiť rôznymi spôsobmi. Prístup spoločnosti BMW k mimoriadne kompaktnej technológii elektrického pohonu znamená, že v budúcnosti nájde svoje uplatnenie v širokom spektre rôznych modelov.

 

Pre maximálne využitie potenciálu umožní konštrukcia vozidiel zapracovanie rôznych systémov pohonu. Spoločnosť BMW Group tak dokáže uspokojiť rastúci dopyt po rôznych druhoch elektrifikovaných vozidiel, ktoré splnia najrôznejšie potreby a požiadavky zákazníkov. Model BMW X3, z ktorého vychádza aj predstavovaná štúdia, už patrí medzi prvé vozidlá s konštrukciou umožňujúcou túto flexibilitu. Štúdia BMW Concept iX3 navyše dostala špeciálnu zadnú nápravnicu a upravený podvozok.

 

Škálovateľné komponenty, flexibilná výroba.

Piata generácia technológie BMW eDrive sa vyznačuje mimoriadne kompaktnými tvarmi. Elektromotor, prevodovku a výkonovú elektroniku sa podarilo zjednotiť do jedného komponentu a tak sa dá oveľa jednoduchšie zapracovať do rôznych druhov vozidiel. Navyše, modulárna konštrukcia umožňuje prispôsobenie požadovanej úrovni výkonu a dostupnému priestoru. Ďalším významným momentom je, že konštrukcia elektromotora sa zaobíde bez vzácnych zemín, takže spoločnosť BMW Group nebude závislá od ich dostupnosti.

 

Modulárna konštrukcia sa využíva aj pri vývoji ďalšej generácie vysokonapäťových batérií. Použitie skúseností spoločnosti nazbierané z vývoja vozidiel BMW i a v oblasti článkov batérií a ich technológie umožnili zvýšenie výkonu, kapacity, schopnosti nabíjania a výdrže batérií. Navyše výroba prototypov článkov batérií umožňuje komplexnú analýzu a pochopenie správania sa článkov. Vďaka tomu môže prípadný dodávateľ a výrobca batérií dostať zadanie podľa veľmi konkrétnych požiadaviek.

 

Rovnako ako konštrukcia vozidla a technológia pohonu eDrive, dostáva nový rozmer flexibility aj medzinárodná výrobná sieť spoločnosti BMW Group. Tentokrát sa to týka výroby vozidiel s elektrickým pohonom. Veď už teraz schádzajú elektrifikované vozidlá z viacerých montážnych liniek spoločnosti BMW Group po celom svete. Komponenty pohonu eDrive pre tieto vozidlá sa vyrábajú v závodoch v mestách Dingolfing (Nemecko), Šen-jang (Čína) a Spartanburg v USA. Závod spoločnosti BMW Group v meste Dingolfing zohráva vedúcu rolu ako centrum celej siete, kde sa zbierajú expertízy a skúsenosti s elektrickým pohonom.

 

Spoločný výrobný závod BMW Brilliance Automotive v čínskom meste Šen-jang bude zabezpečovať sériovú výrobu modelu vychádzajúceho z aktuálnej štúdie BMW Concept iX3.

 

BMW Concept iX3 s elektromotorom s výkonom 200 kW (270 k) a s dojazdom 400 km podľa normy WLTP.

Štúdia BMW Concept iX3 predstavuje ďalší míľnik na ceste k mobilite bez lokálnych emisií, ktorá je súčasťou elektrifikačnej stratégie spoločnosti BMW Group. Vozidlo z kategórie Sports Activity Vehicle (SAV) tak opäť vytvára cestu k novému a prelomovému druhu nezameniteľnej radosti z jazdy, ktorou sa preslávila značka BMW. Aktuálny model BMW X5 xDrive40e iPerformance (kombinovaná spotreba benzínu: 3,4 – 3,3 l/100 km; kombinovaná spotreba elektrickej energie: 15,4 – 15,3 kWh/100 km; kombinované emisie CO2: 78 – 77 g/km) sa predstavil v roku 2015 ako prvý nabíjateľný plug-in hybridný model hlavnej značky BMW. A model BMW ActiveHybrid X6 predstavený v roku 2009 bolo prvé Sports Activity Coupé na svete s plne hybridným pohonom.

 

Štúdia BMW Concept iX3 predstavuje spojenie výnimočnej radosti z jazdy, ktorou sa preslávili modely BMW X a pohonu, ktorý nevypúšťa lokálne emisie. Pracuje v ňom piata generácia elektromotora vyvinutého pre SAV s výkonom viac ako 200 kW (270 k). Špeciálne upravená vysokonapäťová batéria má kapacitu viac ako 70 kWh, čo je dosť na to, aby sa elektrické SAV podľa normy WLTP dostalo do vzdialenosti 400 kilometrov.

 

Ďalším špecifikom vysokonapäťových batérií vyvinutých pre piatu generáciu technológie eDrive je upravený spôsob nabíjania. Zásobníky energie majú novú riadiacu jednotku a môžu sa nabíjať aj z rýchlonabíjačiek s výkonom až do 150 kW. Prostredníctvom nich sa vysokonapäťové batérie nabijú za 30 minút.

 

Elektrická mobilita znamená aj dizajnové úpravy.
Na prednej časti sa obličky a znak hlásia k blízkosti so značkou BMW i. Uzatvorené dvojité obličky s modrou linkou pokračujú v dizajnových prvkoch prevzatých zo štúdie BMW i Vision Dynamics. Uzatvorený priestor za obličkami znižuje odpor vzduchu a zlepšuje aerodynamiku.

 

Medzi identifikačné prvky štúdie BMW Concept iX3 patria zatvorené obličky masky chladiča BMW s grafikou vozidiel BMW i, modrá linka BMW i okolo obličiek, logo značky vpredu, na bokoch a difúzor na zadnom nárazníku. Tieto štylistické prvky vytvárajú príťažlivý kontrast k matnej striebornej farbe vozidla s označením Moonstone Silver. Štúdia dostala aj aerodynamicky upravené disky kolies z ľahkých zliatin.

Spolu so štúdiami BMW Concept iX3 a BMW i Vision Dynamics, ktoré sa predstavia v Pekingu, bude ťahákom expozície spoločnosti BMW Group aj ukážka dizajnových rozdielov medzi vozidlami značiek BMW a BMW i. Vzhľad štúdie BMW i Vision Dynamics predstaví prelomový dizajnový jazyk vyvinutý špeciálne pre modely BMW i. Typický vzhľad modelov BMW i naznačí aj dizajnové smerovanie ostatných modelov značky. Štúdia prvého plne elektrického vozidla značky sa jasne vyznačuje robustným a premysleným univerzálnym charakterom vozidla kategórie SAV, na ktorý nevplýva prítomnosť pohonu bez lokálnych emisií, ktorý sa nachádza pod kapotou.
Elektrický pohon vizuálne pripomenú iba vyššie spomínané dizajnové prvky prevzaté od značky BMW i.

 

Značka BMW i
Značka BMW i je súčasťou spoločnosti BMW Group. Zameriava sa na služby prepojenej mobility, vizionárske štúdie vozidiel a na nové vnímanie prémiového segmentu silne ovplyvnené trvalou udržateľnosťou. Značka BMW i má zastúpenie v 54 krajinách a ponúka mestské elektrické vozidlo BMW i3, nabíjateľné plug-in hybridné športové vozidlo BMW i8 a nabíjateľné plug-in hybridné vozidlá s označením BMW iPerformance.  

 

Značka BMW i sa v rámci spoločnosti zameriava na nové cieľové skupiny a slúži ako inkubátor pre inovácie. Technológie, ktoré sa úspešne predstavili vo vozidlách značky BMW i, sa postupne dostávajú aj do ďalších modelov materskej značky BMW.

BMW i sa taktiež spája aj s ďalšími partnermi ako DriveNow (car sharing), ReachNow (car sharing 2.0), ChargeNow (jednoduchý prístup k celosvetovo najväčšej sieti nabíjačiek), ParkNow (priame vyhľadávanie, rezervovanie a platenie za parkovacie miesta), spoločná kapitálová spoločnosť BMW i Ventures (investovanie do start-upov zameraných na mestskú mobilitu), BMW Energy (služby pre energetickú optimalizáciu) a Centre of Competence for Urban Mobility (Kompetenčné centrum pre mestskú mobilitu - konzultačná spoločnosť pre mestá).

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť