Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW radu 8 Coupé: S maximálnou dynamikou na ceste do sériovej výroby.

Nové luxusné športové vozidlo práve absolvuje dynamické jazdné testy vo Walese. Počas nich sa zisťuje harmonický súlad medzi pohonom a odpružením ako aj široký rozsah jazdných vlastností vrátane športového výkonu a jazdného komfortu na dlhé vzdialenosti.

G15
·
8 Series
·
Coupé
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(41x, ~139,75 MB)
  
Videos(1x, ~1,22 GB)

Mníchov. Záverečná fáza testovania počas vývoja pred sériovou výrobou nového BMW radu 8 Coupé preveruje potenciál dynamických schopností. Aktuálne testovacie jazdy vo Walese sa plne zameriavajú na záverečné zladenie všetkých systémov pohonu a podvozka. Hlavný dôraz sa kladie na model BMW M850i xDrive Coupé, vozidlo, ktoré mimoriadne intenzívne zosobňuje dynamické vlastnosti športového vozidla. Kompletne prepracovaný motor V8, špičkový inteligentný pohon všetkých kolies, aktívny diferenciál na zadnej náprave, adaptívne M odpruženie Professional s aktívnym potláčaním náklonov a Integrálne aktívne riadenie vytvárajú dokonale zladený celok s fascinujúcimi športovými vlastnosťami a s výnimočným komfortom.

 

Najvzrušujúcejšou súčasťou motora a podvozka je šírka rozsahu nastavenia ich vlastností. V modeli BMW M850i xDrive Coupé sa prvý raz predstaví 8-valcový motor, ktorý má presne také množstvo krútiaceho momentu a plného zvuku, aby bol ideálnym spoločníkom na uvoľnenú jazdu. Na druhom konci sú režimy Sport či Sport+, ktoré cez tlačidlo Ovládanie režimu jazdy prinášajú výrazne dynamickejší priebeh výkonu a prenikavejší zvuk. S jednotlivými režimami sú precízne zladené aj elektronicky ovládané tlmiče, stabilizačný systém DSC (Dynamic Stability Control) ako aj systém pohonu všetkých kolies. V každom režime sa prejavuje nastavenie nového systému pohonu všetkých kolies BMW xDrive. Ambiciózni jazdci pri rýchlej akcelerácii pri výjazde zo zákrut ocenia aj aktívny samosvorný diferenciál zadných kolies umiestnený v zadnej rozvodovke.

 

„Pri všetkých testovacích jazdách nás nové BMW radu 8 Coupé očarilo svojou schopnosťou prispôsobiť sa,” vraví Markus Flasch, Project Manager BMW radu 8. „Či už bude mať osoba za volantom záujem o komfortnú alebo športovú jazdu, stačí stlačiť pedál, prípadne ovládač a vozidlo sa ihneď dokonale prispôsobí každému nastaveniu.”

 

Nízko položené ťažisko ako aj vysoká tuhosť karosérie a tlmičov vytvárajú základ pre mimoriadne vysoké dynamické vlastnosti nového BMW radu 8 Coupé. V prípade modelu BMW M850i xDrive Coupé prispievajú k obratnosti a priamemu riadeniu aj štandardne dodávané prvky Integrálne aktívne riadenie a aktívne potláčanie náklonov karosérie. O dokonalý kontakt kolesa s vozovkou sa aj na nerovnostiach starajú elektronicky ovládané tlmiče.

 

„Nové BMW radu 8 Coupé sa bude dodávať iba so zmiešanými pneumatikami. To nám dalo veľmi veľa možností pri nastavovaní systémov odpruženia a zo širokých zadných pneumatík vieme vyťažiť mimoriadne športové jazdné vlastnosti,” povedal Jos Van As, vedúci nastavenia podvozkov.“ K rýchlejšiemu prejazdu zákrutami bez potreby zásahov elektroniky prispeli aj vyššie hodnoty odklonu kolies a špeciálne nastavenie elastokinematických prvkov. To znamená, že záujemcovia môžu jazdiť na závodných okruhoch aj so zapnutým DSC.

 

K výnimočným výkonným a športovým vlastnostiam modelu BMW M850i xDrive Coupé výrazne prispieva aj nová pohonná jednotka V8, ktorá stelesňuje športového ducha vozidla. Pri rovnakej hmotnosti ako mal predchádzajúci motor sa výkon zvýšil o 50 kW/68 k na 390 kW/530 k. Maximum krútiaceho momentu poskočilo o 100 Nm na 750 Nm dostupných už od 1 800 ot./min. Nový 8-valec posiela výkon do výrazne prepracovanej 8-stupňovej prevodovky s rozšírenými prevodovými pomermi a so skrátenými časmi radenia.

 

„Nový motor V8 ponúka vynikajúci pomer medzi výkonom a emóciami, ktorý sme chceli dosiahnuť špeciálne práve pre BMW radu 8 Coupé,” vraví Christian Billig, vedúci nastavenia pohonného systému. Treba dodať, že nový 8-valec je vynikajúco zladený s upravenou prevodovkou Steptronic, čo sa naplno prejavuje predovšetkým pri dynamickom zrýchľovaní. Vysoký výkon vozidla sa podpísal aj na zvuku športového výfukového systému. Vďaka pohonu všetkých kolies BMW xDrive a aktívnemu zadnému diferenciálu smeruje výkon vždy presne tam, kde sa najlepšie premení na dynamickú jazdu.

 

Testy vo Walese znamenajú pre vývojových pracovníkov zavŕšenie rôznorodého a intenzívneho testovania pred sériovou výrobou nového BMW radu 8 Coupé. Okrem pretekárskych okruhov a uzatvorených testovacích tratí sa prototypy nového modelu testovali aj na bežných cestách, aby sa nazbierali informácie, ktoré budú čo najviac zodpovedať používaniu v reálnej prevádzke. Vynikajúco tak dopĺňajú informácie získané počas zimných testov v okolí švédskeho mesta Arjeplog, na testovacej dráhe spoločnosti BMW Group v Miramas na juhu Francúzska, v testovacom centre na Severnej slučke okruhu Nürburgring či počas prvotného vývoja na pretekárskom okruhu.

 

Nové BMW radu 8 Coupé sa dostane do predaja v priebehu roka 2018. Číslica 8 v označení modelu podčiarkuje výnimočné postavenie v rámci modelovej palety značky BMW. Rovnako ako kedysi model BMW Z8 a v súčasnosti model BMW i8 zosobňuje mimoriadne emotívne a maximálne športové vozidlo. Model BMW radu 8 Coupé sa tak stáva kľúčovou súčasťou luxusného segmentu vozidiel, ktorý spoločnosť BMW Group avizovala vo svojej stratégii NUMBER ONE > NEXT.

 

*Vzhľadom na to, že ide o prototyp, budú technické detaily ako spotreba paliva či emisie CO2 oznámené až v priebehu tohto roka.

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť