Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW China zavádza systém BMW Connected do asistenta Tmall Genie. Po službách Alexa a Google Home v Európe a USA prichádza spojenie s domácim hlasovým asistentom spoločnosti Alibaba v Číne.

Vďaka systému BMW Connected sa vozidlá stávajú súčasťou digitálneho sveta svojich majiteľov po celom svete. BMW Group na autosalóne 2018 v čínskom Pekingu prezentuje, ako sa systém BMW Connected stal súčasťou života v Číne – prostredníctvom integrácie do systému Tmall Genie, ktorý je prvým inteligentným hlasovým asistentom z dielne spoločnosti Alibaba A.I. Labs.

Technológia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~44,63 MB)

Vďaka systému BMW Connected sa vozidlá stávajú súčasťou digitálneho sveta svojich majiteľov po celom svete. BMW Group na autosalóne 2018 v čínskom Pekingu prezentuje, ako sa systém BMW Connected stal súčasťou života v Číne – prostredníctvom integrácie do systému Tmall Genie, ktorý je prvým inteligentným hlasovým asistentom z dielne spoločnosti Alibaba A.I. Labs. Zákazníci BMW v Číne, ktorí disponujú zariadením kompatibilným so systémom Tmall Genie, túto novú funkciu budú môcť začať využívať od konca júla.

 

Používatelia za pomoci asistenta Tmall Genie dokážu sledovať zostatok paliva svojho BMW či dokonca využívať funkcie diaľkového ovládania Remote Services. Taktiež umožní kontrolovať termíny v programe mobility systému BMW Connected a zisťovať informácie o plánovanej trase či ideálnom čase odchodu, ak chcú byť na mieste včas. Používateľ môže funkciu hlasového ovládania aktivovať vyslovením aktivačného hesla „Tmall Genie“, po ktorom nasleduje kľúčové heslo „BMW“ a konkrétna otázka, ako napríklad: „Tmall Genie, spýtaj sa BMW, kedy potrebujem vyraziť, aby som bol včas na svojej najbližšej dohodnutej schôdzke.“ Alebo: „Tmall Genie, spýtaj sa BMW, či má môj automobil zamknuté dvere.“

„Zákazníci BMW Group v Európe a USA už majú možnosť skontrolovať stav a funkcie svojho vozidla z pohodlia vlastného domova pomocou systémov Alexa a Google Assistant,“ hovorí Dieter May, vedúci viceprezident pre digitálne produkty a služby BMW Group. „Teraz náš digitálny ekosystém rozširujeme aj do Číny vďaka integrácii systému BMW Connected do asistenta Alibaba Tmall Genie. Týmto krokom svojim zákazníkom ponúkame ďalší dôležitý komunikačný kanál, ktorý im zároveň umožní podstatne väčšiu flexibilitu.“

BMW Connected v Číne.
Systém BMW Connected bol v Číne uvedený v decembri 2016 a v súčasnosti ho využíva takmer milión zákazníkov. Celý koncept a ponúkané digitálne služby sú v Číne prispôsobené na mieru potrebám miestnych zákazníkov a globálne služby sú lokalizované – systém BMW Connected tak v Číne vybudoval svoj vlastný ekosystém mobility a jedinečné online trhovisko: BMW Connected China ponúka možnosť digitálnej platby prepojenej s rôznymi prémiovými službami iných poskytovateľov, vrátane prémiovej letiskovej služby, parkovacej služby, dobíjania palivových kariet, platby pokút za dopravné priestupky atď. Plne integrované sú aj popredajné a finančné služby BMW.

Systém BMW Connected na platformách iOS a Android sa neustále aktualizuje a zlepšuje služby poskytované pre smartfóny a inteligentné hodinky Apple Watch aj Android, aby svojim zákazníkom umožnil ovládať svoje vozidlo prostredníctvom rôznych kanálov.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

Značka BMW i 
Značka BMW i je súčasťou spoločnosti BMW Group. Zameriava sa na služby prepojenej mobility, vizionárske štúdie vozidiel a na nové vnímanie prémiového segmentu silne ovplyvnené trvalou udržateľnosťou. Značka BMW i má zastúpenie v 54 krajinách a ponúka mestské elektrické vozidlo BMW i3, nabíjateľné plug-in hybridné športové vozidlo BMW i8 a nabíjateľné plug-in hybridné vozidlá s označením BMW iPerformance.  

 

Značka BMW i sa v rámci spoločnosti zameriava na nové cieľové skupiny a slúži ako inkubátor pre inovácie. Technológie, ktoré sa úspešne predstavili vo vozidlách značky BMW i, sa postupne dostávajú aj do ďalších modelov materskej značky BMW.

BMW i sa taktiež spája aj s ďalšími partnermi ako DriveNow (car sharing), ReachNow (car sharing 2.0), ChargeNow (jednoduchý prístup k celosvetovo najväčšej sieti nabíjačiek), ParkNow (priame vyhľadávanie, rezervovanie a platenie za parkovacie miesta), spoločná kapitálová spoločnosť BMW i Ventures (investovanie do start-upov zameraných na mestskú mobilitu), BMW Energy (služby pre energetickú optimalizáciu) a Centre of Competence for Urban Mobility (Kompetenčné centrum pre mestskú mobilitu - konzultačná spoločnosť pre mestá).

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť