Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Designworks z BMW Group a Virgin Hyperloop One spájajú svoje sily pri tvorbe prototypu dizajnu osobnej verzie kapsule pre Hyperloop v Dubaji.

Designworks, sa spolu so spoločnosťou Virgin Hyperloop One a spoločnosťou Road and Transport Authority of Dubai podieľala na návrhu prototypu dizajnu pre Hyperloop kapsulu v Dubaji. Tento návrh mal nedávno svoju celosvetovú premiéru v Dubaji. Široká verejnosť tak mala po prvýkrát možnosť prezrieť si reálny prototyp Hyperloopu v životnej veľkosti.

Spoločnosť
·
Kultúra
·
BMW Group Design
·
Designworks
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~5,06 MB)

Designworks, kreatívna poradenská spoločnosť BMW Group, sa spolu so spoločnosťou Virgin Hyperloop One a spoločnosťou Road and Transport Authority of Dubai (RTA) podieľala na návrhu prototypu dizajnu pre Hyperloop kapsulu v Dubaji. Tento návrh mal nedávno svoju celosvetovú premiéru v City Walk v Dubaji, ktorá bola súčasťou podujatia Mesiac inovácií SAE (UAE Innovation Month). Široká verejnosť tak mala po prvýkrát možnosť prezrieť si reálny prototyp Hyperloopu v životnej veľkosti.

 

 

Kapsula na prepravu osôb, ktorá by vďaka elektromagnetickému pohonu mala vo vákuovom tuneli premávať rýchlosťou až 1 080 km/h, pravdepodobne umožní prepravu z Dubaja do Abú Zabí za 12 minút. Spoločnosť Virgin Hyperloop One v súčasnosti rokuje o ďalšej fáze vývoja (Fáza 2) so spoločnosťou RTA s jasným cieľom – postaviť celosvetovo prvý prepravný systém Hyperloop na území Spojených arabských emirátov alebo na Strednom východe.

 

Vývoj pre budúcnosť mobility.

Vďaka rozsiahlym skúsenostiam s dizajnom projektov v oblasti verejnej a osobnej dopravy a neochvejnému záujmu o oblasť mobility v budúcnosti, zohrala spoločnosť Designworks zásadnú úlohu ako dizajn partner spoločnosti Virgin Hyperloop One. Designworks sa zhostila vedenia v oblasti kritického myslenia a koncepcií pri tvorbe vizuálnej identity prototypu a stvárnenia interiéru pre pasažierov.

 

„Spolu s návrhom spoločnosti Virgin Hyperloop One sme chceli vytvoriť nový vizuálny výraz pre nový spôsob verejnej dopravy,“ hovorí Johannes Lampela, dizajn riaditeľ Design Studio LA Studio.

 

Najväčšou výzvou, s ktorou sa musel tím Designworks popasovať, bolo vytvorenie pohodlného a zaujímavého interiéru bez okien, v ktorom musela byť splnená základná požiadavka – cestujúci musia počas celej jazdy sedieť. Na prvý pohľad veľmi obmedzujúce prostredie pretransformoval tím Designworks na osobnejší priestor poskytujúci povznášajúci zmyslový zážitok, ktorý si nielen zapamätáte, ale i užijete.

 

Inovácie s dizajnom zameraným na človeka.

Koncepcia tohto dizajnu prichádza hneď s niekoľkými riešeniami – viacsmerovým individuálne ovládaným osvetlením, digitálnymi displejmi a prvotriednym komfortom, ktoré spoločne vytvárajú pocit personalizovaného priestoru pre každého pasažiera. Napríklad v prvej triede nájdeme polohovacie kožené sedadlá s dotykovou obrazovkou, ktorá umožňuje spríjemniť si atmosféru osobným nastavením jasu a tónu osvetlenia od modrej po ružovú. Sedadlá majú navyše zabudované vykurovanie a chladenie. Na zabudovaných displejoch si cestujúci budú môcť vychutnať preferovaný spôsob zábavy. Tento koncept tak vytvára sofistikovanejší zážitok priestoru s dôrazom na pasažierov, ktorý presahuje hranice typickej utilitárnej predstavy verejnej dopravy. Rovnako esteticky pôsobí aj podsvietenie podlahy, ktoré pomáha pri orientácii v priestore.

 

Aby bol zážitok cestujúcich ešte príjemnejší, dizajnéri sa inšpirovali tradičnými arabskými vzormi. Popri futuristicko-progresívnom stvárnení dbali aj na vytvorenie zámerných a kultúrne korešpondujúcich prvkov. Celý dizajn je tak nielen spätý s kultúrnym dedičstvom kráľovstva, ale zároveň potvrdzuje jeho súčasné úspechy a ambície.

 

Prototyp Virgin Hyperloop One je ďalším príkladom progresívneho prístupu spoločnosti Designworks s cieľom objaviť nové obzory budúcnosti dopravy a predstaviť potenciál pre nové spôsoby mobility.

 

# # #

 

O BMW Group Designworks

BMW Group Designworks je kreatívna poradenská spoločnosť, ktorá prináša svoje inovácie už štyridsať rokov. Od roku 1995, kedy ju BMW Group získala, pomáha spoločnosť Designworks svojej materskej spoločnosti, ako aj medzinárodne renomovaným klientom mimo automobilového priemyslu, rozvíjať obchodné aktivity prostredníctvom dizajnu a širokého portfólia kreatívnych konzultačných služieb. Designworks pôsobí v širokom spektre odvetví, pričom medzi ich klientov patria spoločnosti ako Coca Cola, Dassault Aviation, Embraer, HEAD, spoločnosť Hewlett Packard, Intermarine, John Deere, Microsoft, Bay Area Rapid Transit (BART), Siemens či Varian Medical Systems.

www.bmwgroupdesignworks.com 

 

O Virgin Hyperloop One

Virgin Hyperloop One je jedinou spoločnosťou na svete, ktorej sa podarilo vybudovať plne funkčný Hyperloop systém. Náš tím je zostavený z popredných svetových odborníkov v oblasti strojárstva, technológií a projektov pre dopravu. V súčasnosti spolupracujú s globálnymi partnermi a investormi, aby sa Hyperloop mohol stať skutočnosťou. Virgin Hyperloop One podporujú kľúčoví investori, medzi ktorých patria DP WorldCaspian VC PartnersVirgin GroupSherpa CapitalAbu Dhabi Capital GroupSNCFGE VenturesFormation 8137 VenturesWTI. Viac informácií nájdete na stránke www.virginhyperloopone.com.  

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

Značka BMW i 
Značka BMW i je súčasťou spoločnosti BMW Group. Zameriava sa na služby prepojenej mobility, vizionárske štúdie vozidiel a na nové vnímanie prémiového segmentu silne ovplyvnené trvalou udržateľnosťou. Značka BMW i má zastúpenie v 54 krajinách a ponúka mestské elektrické vozidlo BMW i3, nabíjateľné plug-in hybridné športové vozidlo BMW i8 a nabíjateľné plug-in hybridné vozidlá s označením BMW iPerformance.  

 

Značka BMW i sa v rámci spoločnosti zameriava na nové cieľové skupiny a slúži ako inkubátor pre inovácie. Technológie, ktoré sa úspešne predstavili vo vozidlách značky BMW i, sa postupne dostávajú aj do ďalších modelov materskej značky BMW.

BMW i sa taktiež spája aj s ďalšími partnermi ako DriveNow (car sharing), ReachNow (car sharing 2.0), ChargeNow (jednoduchý prístup k celosvetovo najväčšej sieti nabíjačiek), ParkNow (priame vyhľadávanie, rezervovanie a platenie za parkovacie miesta), spoločná kapitálová spoločnosť BMW i Ventures (investovanie do start-upov zameraných na mestskú mobilitu), BMW Energy (služby pre energetickú optimalizáciu) a Centre of Competence for Urban Mobility (Kompetenčné centrum pre mestskú mobilitu - konzultačná spoločnosť pre mestá).

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť