Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW M5 Competition.

Nový vysoko výkonný sedan BMW M5 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 246 – 243 g/km)* spája výnimočný výkon a intenzívnejšiu auru s bezproblémovým každodenným využitím, ktorým sú modely BMW M známe.

F90
·
BMW M Automobiles
·
M5
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(4x, ~12,26 MB)
  
Photos(19x, ~103,07 MB)

Nový vysoko výkonný sedan BMW M5 Competition (kombinovaná spotreba paliva: 10,8 l/100 km; kombinované emisie CO2: 246 – 243 g/km)* spája výnimočný výkon a intenzívnejšiu auru s bezproblémovým každodenným využitím, ktorým sú modely BMW M známe. Nárast výkonu motora o 19 kW (25 k) oproti štandardnej verzii nového modelu BMW M5 (na 460 kW/625 k), priamejšie reakcie a na mieru naladený podvozok zaručujú za každých okolností jazdný zážitok inšpirovaný pretekárskymi automobilmi.

 

Začiatok predaja nového modelu BMW M5 Competition predznamenáva vytvorenie novej kategórie modelov. Spoločnosť BMW M GmbH v budúcnosti ponúkne najvýkonnejšie verzie vysoko výkonných vozidiel ako samostatné modely.

 

Motor: viac výkonu a samostatné označenie.

Vysoko výkonné jazdné zážitky, ktoré sa viažu k vlastnostiam nového modelu BMW M5 Competition, majú hlboký emotívny základ – a pramenia z odlišného spôsobu, akým motor pristupuje k svojmu poslaniu. Osemvalcový motor s objemom 4,4 litra vybavený technológiou M TwinPower Turbo dodáva výkon 460 kW (625 k) pri 6 000 ot./min. Najvyšší krútiaci moment 750 Nm je dostupný v mimoriadne širokom spektre otáčok – od 1 800 to 5 800 ot./min. (čo je o 200 ot./min. širší rozsah ako v prípade štandardnej verzie nového modelu BMW M5).

Vysoko otáčkové nastavenie osemvalcového motora tak dodáva novému modelu BMW M5 Competition nenapodobiteľnú schopnosť nezadržateľne vyraziť vpred. Výnimočný výkon vozidla vo verzii Competition sa prejavuje aj v skrátení času zrýchlenia z 0 na 100 km/h na 3,3 sekundy. Aby toho nebolo málo, zrýchlenie z  0 na 200 km/h trvá iba 10,8 sekundy. To je o 0,3 sekundy rýchlejšie než v prípade štandardnej verzie nového modelu M5.

 

Súčasťou štandardnej výbavy modelu BMW M5 Competition je špeciálny výfukový systém M Sport s koncovkou ozdobenou čiernym chrómom. Táto verzia dvojitej koncovky s elektronicky ovládanou klapkou vydáva nápadne výrazný zvuk. O zníženie emisií sa stará časticový filter, ktorý pribudol do výzbroje verzie Competition.

 

Špeciálne navrhnuté uloženie motora pre lepšie reakcie a agilnejší prejazd zákrutami.

Nový model BMW M5 Competition dostal špeciálne navrhnuté uloženie motora, ktoré prispieva k jeho športovým schopnostiam. Tuhšie silentbloky zaručujú pevnejšie uchytenie motora v karosérii, čo sa prejaví na rýchlejších reakciách a na okamžitom prenose výkonu do prevodovky a ďalej na vozovku. Vozidlo sa zároveň vďaka tuhším silentblokom priamejšie a presnejšie vrhá do zákrut.

 

Osemstupňová prevodovka M Steptronic a M  xDrive.

Úlohu preniesť výkon motora nového modelu BMW M5 Competition opäť prevzala 8-stupňová prevodovka M Steptronic. Na výber sú tri režimy pre úspornú, športovú alebo ultra dynamickú jazdu. Prepínajú sa kolískovým prepínačom Drivelogic na voliči automatickej prevodovky.

 

Po debute v štandardnej verzii nového modelu BMW M5, sa pohon všetkých kolies M xDrive dostal aj do modelu BMW M5 Competition, v ktorom bezpečne, isto a s maximálnou obratnosťou prenáša výkon na vozovku. Vytvára takú extra trakciu, že hodnoty zrýchlenia sa dajú porovnávať so superšportovými vozidlami. Centrálne kontrolovaná spolupráca medzi pohonom všetkých kolies M xDrive a aktívnym M diferenciálom sa stará o to, aby sa výnimočný výkon motora dostal čo najúčinnejšie na vozovku. K výnimočnej obratnosti vysoko výkonného sedanu prispieva nastavenie pohonu všetkých kolies M xDrive, ktoré preferuje zadné kolesá. Navyše režim pohonu iba zadných kolies (2WD) umožňuje skúseným vodičom, aby si vozidlo a jeho výkon užili v najčistejšej podobe. Teda bez toho, aby zadnú časť zväzovali zásahy elektronických systémov.

 

Na mieru naladený podvozok pre maximálnu presnosť a výkon.

Tak ako každé vozidlo z BMW M, aj nový model BMW M5 Competition dostal technológiu podvozka, ktorá presne vyhovuje výkonným vlastnostiam jeho motora. Úpravy zaisťujú precízne kontrolovateľné ovládanie v každom momente a to aj pri extrémnej jazde. Spolu so znížením vozidla o sedem milimetrov sa úpravy dotkli aj zavesenia kolies, pružín a tlmičov.

 

Väčší odklon kolies prednej nápravy zvýšil schopnosť vozidla absorbovať bočné sily pri rýchlom prejazde zákrut. Uchytenie zadných spojovacích tyčí guľovými čapmi namiesto gumených silentblokov viedlo k tomu, že zadná náprava vedie kolesá presnejšie. Samozrejmosťou je tuhší zadný stabilizátor. Na prednej náprave nového modelu BMW M5 Competition sa nachádza nové uloženie stabilizátora. O desať percent tuhšie pružiny na prednej aj zadnej náprave nového modelu BMW M5 priniesli tvrdšie odpruženie a zároveň aj lepšie reakcie riadenia. Plus, kratšie pružiny zmenšujú výkyvy zaťaženia kolies, k čomu prispievajú aj výnimočné úpravy hydrauliky tlmičov. Priame prepojenie s podvozkom tak jasne cítiť aj v režime Comfort. Voľba režimu Sport aktivuje nastavenie tlmičov testované na okruhu Nürburgring a na jeho Severnej slučke, zatiaľ čo režim Sport Plus je vhodný na jazdu po tratiach grand prix.

 

Súčasťou štandardnej výbavy modelu BMW M5 Competition sú aj exkluzívne M disky kolies s ramenami v tvare Y-spoke a v dvojfarebnom vyhotovení. Kované 20-palcové disky kolies obúvajú zmiešané pneumatiky s rozmerom 275/35 R 20 vpredu a 285/35 R 20 vzadu.

 

Exkluzívne a mimoriadne výrazné dizajnové prvky.

Exkluzivitu nového modelu BMW M5 Competition podčiarkuje aj použitie špecifických dizajnových prvkov. Vysoko lesklé doplnky BMW Individual Shadow Line dopĺňajú diskrétne použité športové vysoko lesklé doplnky v okolí obličiek masky chladiča, ozdobné prvky BMW M, upravený zadný nárazník aj modifikované kryty vonkajších spätných zrkadiel. Špeciálnym prvkom sú aj kľučky dverí celé nalakované vo farbe vozidla. Označenie  M5 na zadnom spojleri a nápis Competition využívajú vysoko lesklú čiernu farbu.

 

V interiéri vozidla sa nachádza interpretácia pásov vo farbách spoločnosti BMW M GmbH na bezpečnostných pásoch, plus koberčeky so špeciálnym lemovaním a s logom M5, ktoré dotvárajú exkluzívny charakter nového modelu BMW M5 Competition. Zaujímavým identifikačným prvkom je aj grafika M Competition, ktorá na prístrojovej doske pozdraví vodiča pri štartovaní vozidla.

 

* Hodnoty spotreby sú predbežné (v niektorých prípadoch), vychádzajú z európskeho testovacieho cyklu a v závislosti od rozmeru použitých pneumatík sa môžu líšiť.


* Uvedené hodnoty spotreby a emisií CO2 vychádzajú z európskeho predpisu (EC) 715/2007 vo verzii platnej v čase typového schvaľovania. Hodnoty platia pre vozidlo so základnou výbavou na nemeckom trhu a rozsah zodpovedá použitiu rôznych rozmerov diskov a pneumatík.

 

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manuál CO2 (PDF ‒ 2.7 MB).

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

Značka BMW i 
Značka BMW i je súčasťou spoločnosti BMW Group. Zameriava sa na služby prepojenej mobility, vizionárske štúdie vozidiel a na nové vnímanie prémiového segmentu silne ovplyvnené trvalou udržateľnosťou. Značka BMW i má zastúpenie v 54 krajinách a ponúka mestské elektrické vozidlo BMW i3, nabíjateľné plug-in hybridné športové vozidlo BMW i8 a nabíjateľné plug-in hybridné vozidlá s označením BMW iPerformance.  

 

Značka BMW i sa v rámci spoločnosti zameriava na nové cieľové skupiny a slúži ako inkubátor pre inovácie. Technológie, ktoré sa úspešne predstavili vo vozidlách značky BMW i, sa postupne dostávajú aj do ďalších modelov materskej značky BMW.

BMW i sa taktiež spája aj s ďalšími partnermi ako DriveNow (car sharing), ReachNow (car sharing 2.0), ChargeNow (jednoduchý prístup k celosvetovo najväčšej sieti nabíjačiek), ParkNow (priame vyhľadávanie, rezervovanie a platenie za parkovacie miesta), spoločná kapitálová spoločnosť BMW i Ventures (investovanie do start-upov zameraných na mestskú mobilitu), BMW Energy (služby pre energetickú optimalizáciu) a Centre of Competence for Urban Mobility (Kompetenčné centrum pre mestskú mobilitu - konzultačná spoločnosť pre mestá).

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť