Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

ROLLS-ROYCE POSÚVA ZBERATEĽSKÝ PRINCÍP BESPOKE NA EŠTE VYŠŠIU ÚROVEŇ S MODELOM WRAITH LUMINARY

• Limitovaná séria 55 jedinečných vozidiel Rolls-Royce • Prvé čalúnenie stropu vozidla s efektom meteoritov • Svetová premiéra osvetleného dreveného obloženia • Ručne tkaná štruktúra z nehrdzavejúcej ocele zakomponovaná do kabíny • Celosvetový debut laku farby Sunburst Grey. Jednoliata šedá s bohatými medenými tónmi

Rolls-Royce
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(10x, ~160,33 MB)

Definícia slova Luminary zo slovníka Oxford English Dictionary: 1) Osoba, ktorá inšpiruje alebo ovplyvňuje ostatných, najmä niekto významný v určitej sfére. 2) Prírodný zdroj svetla, predovšetkým slnko alebo mesiac.

 

S odvážnym vyjadrením dynamického luxusu značka Rolls-Royce predstavuje kolekciu Wraith Luminary. Kolekcia Wraith Luminary je inšpirovaná tými, ktorí vedú ostatných, a osvetlí cestu luxusného priekopníka.

 

V reakcii na neustávajúci globálny dopyt po zberateľských modeloch Rolls-Royce táto značka vytvorila limitovanú sériu iba 55 očarujúcich kusov modelu Wraith. Tieto vozidlá sa tak stanú vysoko exkluzívnou súčasťou zberateľských majstrovských kúskov Bespoke navrhnutých dizajnérskym tímom Rolls-Royce Bespoke, ktoré zbierajú patróni skutočného luxusu po celom svete.

 

Torsten Müller-Ötvös, výkonný riaditeľ Rolls-Royce Motor Cars, hovorí „Wraith Luminary je ohromujúce zberateľské vozidlo. Priamo vyjadruje naše moderné poňatie značky Rolls-Royce – progresívne a priekopnícke, vrchol ručne vyrábaného luxusu. Je to vozidlo oslavujúce vizionárov, ktorí dosiahli výnimočnosť vo svojom odbore. Táto kolekcia je naozaj pre žiarivé osobnosti tohto sveta.“

 

Novovytvorený exteriérový lak Sunburst Grey je inšpirovaný opojným odtieňom zlatistých lúčov slnka za súmraku. Plochý sivý odtieň ožíva dotykom slnka a jeho bohatých, do medena sfarbených tónov vyžarujúcich hlboko emocionálnu hrejivosť. Ďalší rozmer mu dodáva ručne maľovaná ozdobná linka s motívom Sunburst, ručne maľované linky Wake Channel na karosérii modelu Wraith a pásiky v strede kolies vo farbe Saddlery Tan, ktorá odkazuje na farebný odtieň interiérovej kože.

 

Energia priam prúdi touto elektrizujúcou edíciou modelu Wraith. Po otvorení dverí človek uvidí vyjadrenie moderného luxusu, keď sa svetlo rozleje z prednej časti vozidla do zadnej časti kabíny. Definujúci prvok tejto kolekcie – dubové drevo Tudor Oak, pochádzajúce z českých lesov a vybrané pre hĺbku jeho farby a hustotu kresby – je po prvýkrát osvetlený. Svetlo 176 LED diód prechádza rafinovane perforovaným dizajnom jedinečnej dyhy Tudor Oak a vytvára hypnotizujúci vzor, pripomínajúci chvost meteoritu, ktorý je na dosah jediným stlačením tlačidla. Dyha kabíny, prepojená s ovládacími prvkami v hviezdnatom čalúnení stropu vozidla, obklopuje posádku modelu Wraith so žiarivou aurou.

 

A keď už hovoríme o hviezdach, Rolls-Royce Bespoke Collective, kolektív talentovaných inžinierov, dizajnérov a remeselníkov pôsobiaci v sídle značky Rolls-Royce v meste Goodwood, West Sussex, obohatil kabínu modelu Luminary o ďalšiu pastvu pre oči v podobe žiarivých meteoritov. Vzácne hviezdnaté čalúnenie stropu Rolls-Royce, ručne tkaná konfigurácia 1340 optických vlákien, ktoré pôsobia ako rozžiarená nočná obloha, prichádza s ešte odvážnejším krokom – zakomponovanými meteorickými zábleskami, čarovnou hrou svetiel, ktorá vyvolá obdiv a úžas cestujúcich vo vozidle.

 

Konfigurácia tohto skvostu trvá takmer 20 hodín. Osem „meteoritov“ náhodne vystreľuje hlavne ponad predné sedadlá, čo symbolizuje vnútornú energiu samotného majiteľa modelu Wraith.

 

Kokpit Wraith Luminary je obložený kožou vo farbe Saddlery Tan, ale antracitový odtieň kože na zadných sedadlách vytvára kontrast, ktorý zvýrazňuje prominentné postavenie vodiča. Kontrastné lemovanie a prešívanie majstrovsky prepája estetiku prednej a zadnej časti. Alternatívne si možno vybrať aj dramatickejší kontrast prostredníctvom kože farby Seashell v zadnej časti. V oboch prípadoch bude tento kontrast harmonicky prepojený dvojfarebným vyhotovením volantu.

 

Rolls-Royce Bespoke Collective neustále hľadá inšpiráciu pochádzajúcu aj z vonkajších trendov a vplyvov. Progresívnym krokom je použitie ručne tkanej štruktúry z nehrdzavejúcej ocele, čo je veľmi súčasná a inovatívna nová technika v luxusnom remeselníctve. Nachádza sa na tuneli prevodovky a dverových priehradkách, čím vytvára kontrast s drevom Tudor Oak a kožou Saddlery Tan.

 

Jej jednotlivé vlákna majú priemer 0,08 mm – 0,19 mm. Táto technická látka je tkaná so vzorom s uhlom presne 45 stupňov tak, aby dopĺňala línie interiéru a poskytovala jednotný vzhľad v celom priestore kabíny pri pohľade z každej strany. Pri jej výrobe trvá až tri dni, kým sa dosiahne prostredie „čistej miestnosti“, látka sa napasuje na stredovú konzolu a modifikuje z použitia v priemyselnom prostredí na povrchovú úpravu vhodnú do interiéru vozidla Rolls-Royce, ktorá odráža svetlo z jedinečne osvetleného obloženia dverí.

 

Finálnym detailom je štítok vozidla s uvedeným pôvodom tejto jedinečnej kolekcie. Nápis „WRAITH LUMINARY COLLECTION – ONE OF FIFTY-FIVE“ je vygravírovaný na ručne leštenej nehrdzavejúcej oceli.

 

Model Wraith už od svojho uvedenia priťahuje vizionársku klientelu, ktorú fascinuje opojný prísľub takmer neobmedzenej sily a impozantne odvážny dizajn v štýle fastback – luxusné vozidlo pravého džentlmena skonštruované do dokonalosti. Pozoruhodná úspešnosť modelu Wraith u novej generácie vodičov, u ktorých vyvoláva záujem o značku Rolls-Royce, sa odráža vo vyhotovení majstrovsky zakomponovaných a inovatívnych prvkov číreho luxusu do tohto vozidla.

 

Rolls-Royce je Bespoke.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANALYST- AND INVESTOR CONFERENCE 2019.

Here you can see the live stream of the BMW Group Analyst- and Investor Conference 2019.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť