Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spoločnosť BMW Group sa stala prvým zahraničným výrobcom automobilov, ktorý v Číne získal povolenie na testovanie autonómnej jazdy v bežnej premávke.

Dôležitý krok spoločnosti BMW Group na ceste k autonómnej jazde.

Technológia
·
Autonomous Driving
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(1x, ~1,08 MB)

Šanghaj. Spoločnosť BMW Group získala povolenie na testovanie autonómnej jazdy s názvom Shanghai Intelligent Connected Autonomous Driving Test License. Toto povolenie vydáva Združenie na podporu testovania inteligentných a navzájom prepojených vozidiel (Intelligent Connected Vehicle Road Test Promotion Team). Jeho členmi sú Šanghajská mestská komisia pre hospodárstvo a informatizáciu (Shanghai Municipal Commission of Economy and Informatization), Úrad šanghajskej miestnej verejnej bezpečnosti (Shanghai Municipal Public Security Bureau) a Šanghajská miestna komisia pre dopravu (Shanghai Municipal Transportation Commission).

 

Spoločnosť BMW Group sa tak stala prvým zahraničným výrobcom automobilov, ktorý v Číne získal povolenie na testovanie auton ómnej jazdy v bežnej premávke, čo znamená výrazný krok na ceste k autonómnej jazde. Tento úspech podčiarkuje vedúcu úlohu spoločnosti BMW Group v čínskom automobilovom priemysle a to najmä v oblasti vývoja autonómnej jazdy.

 

Spoločnosť BMW Group po celom svete implementuje svoju stratégiu NUMBER ONE > NEXT a pokračuje v napĺňaní projektu A.C.E.S. (Autonomous Driving, Connectivity, E-Mobility and Shared services - Autonómna jazda, Konektivita, E-Mobilita a Zdieľané služby). Zámerom projektu je priniesť zákazníkom vzrušujúce riešenia a inovatínve zážitky a tým urýchliť transformáciu spoločnosti na technologickú spoločnosť. Autonómna jazda, ako dôležitá súčasť projektu A.C.E.S, bude revolučnou zmenou v individuálnej mobilite a zároveň výrazne zvýši bezpečnosť a komfort prémiovej individuálnej mobility.

 

Čína predstavuje autonómnu jazdu ako súčasť čoraz populárnejších inteligentných prepojených vozidiel (Intelligent Connected Vehicles - ICV). Aktuálna iniciatíva Moderné mesto, moderná Čína znamená, že Čína zohráva pre vývojový program spoločnosti BMW Group v rámci autonómnej jazdy kľúčovú rolu. Značka BMW tieto zmeny predpokladala a bola prvá, kto už v roku 2016 v meste Čcheng-tu na špeciálne určenej diaľnici a pod dohľadom vlády predviedol vozidlo s treťou úrovňou autonómnej jazdy.

 

Šanghaj je atraktívne, inovatívne mesto, ktoré perfektne vyhovuje víziám spoločnosti BMW Group o mobilite budúcnosti. Preto v tomto meste realizuje čínske vývojové centrum testy autonómnej jazdy úrovne 4. Spoločnosť BMW Group v Šanghaji vytvorila silný miestny tím vrátane 60 expertov na autonómnu jazdu.

 

V rámci povolenia nazbiera vývojový tím niekoľko petabajtov (1015, alebo aj 1 000 terabajtov) dát, ktoré budú vychádzať z aktuálnej dopravy, čím sa pokryje celá jej komplexnosť. Údaje sa následne použijú na vytvorenie algoritmov pre strojové učenie, čím vzniknú predpoklady pre adekvátne reakcie vozidiel s autonómnou jazdou na úrovni 4.

 

Testovací okruh v Šanghaji má aktuálne dĺžku 5,6 kilometra a čoskoro sa plánuje s jeho rýchlym rozširovaním. Testovaciu flotilu tvoria aktuálne modely BMW radu 7. V máji sa prevádzka začala s dvoma vozidlami a do decembra bude v Číne v prevádzke sedem vozidiel. Základnou tézou vývoja autonómnej jazdy v spoločnosti BMW Group je Bezpečnosť na prvom mieste. Doteraz majú vozidlá v Číne najazdených dovedna takmer 30 000 kilometrov v rámci testov v premávke a viac ako 200 000 kilometrov počítačových simulácií.

 

Dr. Martin Sautter, Senior Vice President, R&D Center BMW Group, BMW China Services Ltd., povedal: „Spoločnosť BMW Group sleduje svoju stratégiu vývoja Pre Čínu v Číne. Vybudovali sme tu kompletný systém vývoja zameraný na potreby miestnych zákazníkov. Pomáhajú nám pri tom vývojové centrá v mestách Peking, Šanghaj a Šen-jang. Je pre nás veľkou poctou, že sme sa teraz stali prvým zahraničným výrobcom, ktorý v Číne získal povolenie na testovanie autonómnej jazdy v bežnej premávke. V súlade s najvyššími bezpečnostnými štandardami chceme výrazne pomôcť k miestnemu rozvoju autonómnej jazdy a tým aj k dosiahnutiu bezpečnejšieho, úspornejšieho a pohodlnejšieho systému dopravy.”

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

BMW GROUP ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE 2019.

Here you can see the full length live stream of the Press Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť