Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Designworks – dcérska spoločnosť BMW Group – sa stáva dizajnérskym partnerom IONITY Joint Venture.

Prvá európska sieť rýchleho nabíjania na diaľkovú dopravu plánuje do konca roka 2020 vybudovať 400 staníc pri hlavných dopravných tepnách naprieč Európou.

Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~171,53 KB)
  
Photos(6x, ~16,84 MB)
  
Videos(1x, ~1,27 GB)

Mníchov. BMW Group Designworks už takmer 50 rokov formuje tvár mobility budúcnosti. Jedným z najnovších projektov tejto dizajnérskej agentúry sa stáva zákazka spoločnosti IONITY na navrhnutie európskej siete vysokovýkonných nabíjacích staníc (HPC) pre elektrické vozidlá. IONITY predstavuje spoločný podnik tvorený spoločnosťami BMW Group, Daimler, Ford a Volkswagen AG, ktorého cieľom je prispôsobiť elektronickú mobilitu pre diaľkovú dopravu.

Návrh IONITY rozptýli obavy týkajúce sa dojazdu.

Spoločnosť IONITY požiadala štúdio Designworks o navrhnutie architektúry nabíjacích staníc, nabíjacích stojanov a konceptu digitálnej interakcie. Dizajnéri majú za úlohu predložiť spoločnosti IONITY osobitú, ústretovú a dokonale modernú vizuálnu identitu pre Európu, ktorá zároveň výrazne zlepší celkové fungovanie elektrického nabíjania. Cieľom je rozptýliť obavy týkajúce sa dojazdu elektrických automobilov a zatraktívniť ich použitie v diaľkovej doprave. „Pri výbere partnera v oblasti dizajnu bolo hlavnými kritériami, aby podrobne rozumel budúcnosti elektronickej mobility a zároveň disponoval skúsenosťami mimo automobilového priemyslu, poradil si s analógovými aj digitálnymi rozhraniami, skvele zvládal medzikultúrnu komunikáciu a zároveň dokázal vyvinúť koncepty zohľadňujúce kontexty budúcnosti,“ hovorí Michael Hajesch, CEO spoločnosti IONITY. „Vybudovaním prvej paneurópskej siete nabíjačiek HPC chceme elektronickú mobilu v Európe posunúť ešte bližšie k masovému využitiu. Dizajn, ktorý má nesmierny potenciál osloviť ľudí a pozitívne ich ovplyvniť, je pre nás v tomto prípade kľúčovým faktorom,“ dodáva Hajesch.

Tvár rýchleho elektronického nabíjania v Európe.

Dizajnérsky tím vychádzajúci z podnikovej identity spoločnosti IONITY a kľúčových charakteristík elektronickej mobility vypracoval nezávislý estetický prejav, ktorý má za cieľ spraviť z rýchlonabíjacích staníc IONITY majáky svietiace pozdĺž hlavných dopravných ciest Európy. Architektúra nabíjacích staníc presne v duchu elektronickej mobility vyžaruje istú priestrannosť spojenú s pocitom otvoreného priestoru, ľahkosti, čistoty a ústretovosti voči používateľom. Pre náš tím bolo dôležité, aby bol dizajn mimoriadne príťažlivý. Kreatívny koncept staníc IONITY preto do architektonického prostredia vnáša prvky pohostinnosti, ktorá bude vábiť cez deň aj v noci.

Estetický dizajn nabíjacej stanice sa prejaví aj v samotných nabíjacích stojanoch: Obnaženie všetkých prvkov až po ich geometrické základy, jasne vymedzené, veľké, oblé plochy a strohé povrchy spoločne s vyváženými proporciami prispievajú k celkovému atraktívnemu dojmu a dodávajú nabíjaciemu stojanu lákavý vzhľad. Ich čistý dizajn intuitívne vyžaruje ústretovosť k používateľom a rýchlosť nabíjania, ktorá sa v porovnaní s dnešnými normami značne zvýšila. Prirodzená integrácia dotykovej obrazovky používateľského rozhrania, stojanu a nabíjacieho konektora k tejto strohosti len prispievajú, čím ešte zdôrazňujú posolstvo o nekomplikovanom používaní.

V noci budú nabíjacie stojany nasvecovať vizuálne vznášajúce sa svetelné prstence, ktoré budú usadené navrchu štíhleho tela nabíjačky a pomocou rôznych svetiel a farieb budú používateľov informovať o stave nabitia.

„V záujme vytvorenia komplexného zážitku je dôležité venovať rovnakú pozornosť dizajnu samotného výrobku aj jeho používaniu a zabezpečiť integrovaný proces,“ hovorí Holger Hampf, riaditeľ spoločnosti Designworks. „Dizajn nabíjacích stojanov IONITY dôležitosť tohto prístupu jasne vyjadruje: Do procesu tvorby dizajnu sme zahrnuli samotných zákazníkov a premysleli každý analógový aj digitálny detail, kým sme nedosiahli riešenie, ktoré naozaj ponúkne nový zážitok z nabíjania,“ pokračuje.

Dizajn pre mobilitu zajtrajška.

Štúdio Designworks už sa podpísalo pod celé spektrum rôznych projektov v oblasti mobility v automobilovom, leteckom aj železničnom prostredí, ako aj v oblasti infraštruktúry, stavebníctva a poľnohospodárstva. Vďaka návrhu stanice IONITY si spoločnosť Designworks do svojho portfólia zapíše ďalší dôležitý míľnik na ceste k mobilite budúcnosti a formovaniu tváre jedného z najvzrušujúcejších projektov infraštruktúry v Európe.

Spoločnosť IONITY plánuje 400 staníc popri hlavných diaľničných ťahoch Európu osadiť a uviesť do prevádzky do konca roka 2020. Nabíjacie stanice, z ktorých každá bude pozostávať zo šiestich nabíjačiek, budú vybavené najnovšími technológiami elektronického nabíjania. Verejnosti budú jednoducho dostupné a umiestnené vo vzdialenosti približne 120 km od seba. Spoločnosť IONITY využíva európsku normu nabíjania s označením CCS (Combined Charging System) s nabíjacou kapacitou až 350 kW, ktorá zaručí kompatibilitu s väčšinou súčasných a budúcich automobilov najrôznejších značiek. Spoločnosť IONITY je odhodlaná spraviť z elektronickej mobility skutočnú alternatívu pre cesty na veľké vzdialenosti. Tento spoločný podnik vytvorili partneri s rovnakým podielom, ktorí sú zároveň otvorení spolupráci s ďalšími partnermi so záujmom o stredno- až dlhodobé rozširovanie tejto siete.

 

 

BMW Group

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť