Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

S ĽAHKOSŤOU ZÁJDE HOCIKAM: ROLLS-ROYCE CULLINAN.

Keď automobilka Rolls-Royce pred troma rokmi oznámila, že predstaví model Cullinan, robila to s vedomím, že jej zákazníci po celom svete žiadajú „Rolls-Royce medzi všetkými SUV“, ktorý by ohromoval svojím luxusom, výkonmi a použiteľnosťou v kategórii SUV doteraz nevídanými. Mnohí z týchto zákazníkov boli mladší, veľmi bohatí aktívni jednotlivci, ktorí žiadali Rolls-Royce, ktorý ich dovezie na koniec sveta v maximálnom prepychu.

Rolls-Royce
·
Products
·
Spoločnosť
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(28x, ~57,5 MB)

Keď automobilka Rolls-Royce pred troma rokmi oznámila, že predstaví model Cullinan, robila to s vedomím, že jej zákazníci po celom svete žiadajú „Rolls-Royce medzi všetkými SUV“, ktorý by ohromoval svojím luxusom, výkonmi a použiteľnosťou v kategórii SUV doteraz nevídanými. Mnohí z týchto zákazníkov boli mladší, veľmi bohatí aktívni jednotlivci, ktorí žiadali Rolls-Royce, ktorý ich dovezie na koniec sveta v maximálnom prepychu. 

Svet automobilov bol vždy rýchlym a dynamickým odvetvím, v ktorom sa nové koncepty – napríklad vozidlá SUV – objavujú s vysokou pravidelnosťou. Tieto koncepty navyše musia byť dotiahnuté do dokonalosti, aby ich prijali zákazníci, ktorí odmietajú akýkoľvek kompromis – patróni skutočného luxusu. Preto je tu Rolls-Royce Cullinan. 

„História stanovila náš precedens a dnešným dňom Rolls-Royce odpovedá na výzvu konať,“ komentuje Müller-Ötvös. „Našou odpoveďou všetkým vizionárom, dobrodruhom, objaviteľom a všetkým tým, ktorí veria v nadvládu slobody, je Rolls-Royce Cullinan.

 

Čo je Cullinan zač?

Rolls-Royce Cullinan je Rolls-Royce, aký tu ešte nebol. Pokiaľ sir Henry Royce povedal: „Snažte sa o dokonalosť vo všetkom, čo robíte. Vezmite to najlepšie a zdokonaľte to. Pokiaľ to neexistuje, navrhnite to,“ mohol mať na mysli práve model Cullinan.

„Vedeli sme, že našim zákazníkom musíme ponúknuť niečo, čo nenájdu inde medzi automobilmi SUV,“ pokračuje Müller-Ötvös. „Vo svojich životoch neprijmú žiadne obmedzenia ani kompromisy. Sú novými objaviteľmi a pre nich je to o pocite z dobrodružstva a odvahe rozhodnúť, ako budú svoje životy žiť. Tento prístup k životu vyžaduje automobil, ktorý sa dostane kamkoľvek v maximálnom luxuse a štýle – štýle Rolls-Royce. Preto Cullinan.“

Bolo jasné, že títo noví a dobrodružne založení zákazníci chceli Rolls-Royce, ktorý ich vezme mimo bežné komunikácie a odmení ich emočne najnabitejšími zážitkami, aké život ponúka. To, čo nechceli, bolo SUV plné kompromisov – akými je napríklad vyšší hluk v interiéri kvôli dvojpriestorovému poňatiu karosérie – ktorých je vo svete dosť. Nechceli žiadne zdieľané podvozkové platformy, ktoré negatívne ovplyvňujú výkon a komfort a odmietli voliť medzi dobrými jazdnými vlastnosťami na ceste a mimo nej. 

„Cullinan je luxus vo svojej najčistejšej podobe kombinovaný s dokonalou praktickosťou a terénnymi schopnosťami,“ vysvetľuje Müller-Ötvös. „S ľahkosťou kamkoľvek nie je iba sľub, ktorý stojí za modelom Cullinan. Je to skrátka fakt.“

Vôbec prvýkrát v histórii sa Rolls-Royce môže pochváliť výklopným vekom batožinového priestoru (The Clasp). Takto riešený batožinový priestor je odkaz na dobu, kedy batožina bývala umiestnená mimo automobilu, takže cestujúci nezdieľali priestor so svojimi vecami. Zadná časť modelu Cullinan je dvojdielna v tvare vozidiel Rolls-Royce D-Back z tridsiatych rokov. Dvojdielne veko batožinového priestoru sa otvára a zatvára automatickým stlačením tlačidla na kľúči od vozidla. 

Priestor pre cestujúcich vzadu bol navrhnutý tak, aby ponúkol najlepší možný komfort a uspokojil všetky potreby majiteľa. Na výber sú dve konfigurácie zadných sedadiel – Lounge Seats alebo Individual Seats.

Viac funkčnosti z dvoch vyššie uvedených prevedení poskytuje sedadlo Lounge Seat. Keďže ponúka miesto až pre troch cestujúcich, s najväčšou pravdepodobnosťou sa bude najviac páčiť rodinám s deťmi. Zadné sedadlá je taktiež možné sklopiť, čo je prvok, ktorý sa vo vozidle Rolls-Royce objavuje vôbec prvýkrát.

Sedadlá sa sklápajú elektricky v rade konfigurácií stlačením príslušného tlačidla v batožinovom priestore alebo v dolnom vrecku zadných dverí. Jedným stlačením sa operadlá plynulo zložia a súčasne sa vysunie opierka hlavy, aby nezanechala odtlačok na sedacej časti. Obidve operadlá sedadiel je možné úplne zložiť, čím vznikne rovná plocha alebo ich je možné zložiť v pomere 2/3 a 1/3, čo ďalej zvyšuje využiteľnosť priestoru v zadnej časti vozidla. Cestujúci na zadných sedadlách môžu aj naďalej sedieť vedľa dlhých predmetov alebo môžu využiť zadnú časť operadla ako príležitostný stôl, na ktorý si odložia svoje drahocenné osobné predmety.

Pre tých, ktorí chcú prepravovať dlhé predmety na ceste z práve prežitého dobrodružstva, ponúka Cullinan veľké množstvo priestoru v rôznych usporiadaniach. 

Zadná časť či batožinový priestor štandardne ponúkajú 560 litrov objemu, ktorý sa po odstránení priečky zväčší na 600 litrov. Spodná časť zadných dverí je navyše nad úrovňou dna batožinového priestoru, takže ani pri zložených zadných sedadlách sa predmety v batožinovom priestore nemôžu presunúť dopredu a na rozdiel od iných SUV zostávajú v bezpečí uložené v jeho vnútri. Pre tých, ktorí si chcú z ciest voziť dlhé predmety, či už pôjde o obraz Marka Rothka alebo artefakt z novo objaveného výkopu, možno dĺžku úložného priestoru 2245 mm a objem 1930 litrov dosiahnuť elektrickým pozdvihnutím jeho dna až k spodnej časti sedadiel, vďaka čomu prevážané predmety hladko vkĺznu dovnútra.

Investícia automobilky Rolls-Royce, ktorá vyústila do nekomplikovaného a mimoriadne praktického batožinového priestoru, prináša ďalšie výhody v podobe dlhšieho nákladového priestoru. Rolls Royce je naozaj veľmi praktický. 

Vzhľadom na to, že zákazníci značky Rolls-Royce očakávajú na mieru poskladaný Cullinan, je v ponuke aj druhý typ zadných sedadiel. 

Zadné sedadlá Individual Seat sú určené pre tých, ktorí pred praktickosťou dávajú prednosť maximálnemu luxusu, aký môže automobil SUV ponúknuť. Dve samostatné sedadlá sú oddelené pevnou ukotvenou stredovou konzolou so skrinkou na nápoje, ktorá obsahuje poháre na whisky a karafu, poháre na šampanské a chladničku. Sedadlá je taktiež možné posúvať v celom rade úrovní, ktoré ponúkajú maximálne pohodlie pri jazde v zadnej časti vozidla. 

Posledným prvkom výbavy, ktorý v modeli Cullinan predstavuje ultimátny vrchol luxusu značky Rolls-Royce, je sklenená priehrada, vďaka ktorej je toto vozidlo skutočne trojpriestorovým SUV. Táto priehrada inšpirovaná dobou, kedy človek zásadne necestoval spoločne so svojou batožinou, oddeľuje kabínu pre cestujúcich od batožinového priestoru a vytvára tak pre pasažierov vlastný vnútorný ekosystém. Okrem tichšieho prostredia vo vnútri vozidla je výhodou oddeleného priestoru pre cestujúcich to, že v horúce či studené dni nie sú vystavení výkyvom teploty vo chvíli, keď je veko batožinového priestoru otvorené.

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť