Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nabíjanie ešte jednoduchšie ako tankovanie

Na trh prichádza bezdrôtové nabíjanie BMW

G30
·
BMW i Automobiles
·
BMW iPerformance Automobiles
·
BMW i Beyond Automobiles
·
530e iPerformance
·
BMW i Incubator for Innovations
·
BMW i Mobility Services
·
Technológia
·
Alternatívne pohonné systémy, mobilita budúcnosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(5x, ~26,5 MB)
  
Videos(1x, ~214,68 MB)

Mníchov. BMW i uvádza ďalšiu svetovú novinku v podobe prvého sériovo vyrábaného, plne integrovaného indukčného nabíjacieho zariadenia pre vysokonapäťové batérie plug-in hybridných vozidiel. Výroba sa začne v júli.  BMW Group sa v rámci stratégie NUMBER ONE > NEXT opäť raz stavia na čelo vývoja revolučných nabíjacích technológií, ktoré zásadne uľahčujú používanie elektrifikovaných vozidiel a robia ich ešte praktickejšími.
Systém bezdrôtového nabíjania BMW je možné už dnes objednať na lízing v rámci voliteľnej výbavy modelu BMW 530e iPerformance (kombinovaná spotreba benzínu v testovacom cykle podľa legislatívy EÚ: 2,1 – 1,9 l/100 km, kombinovaná spotreba elektriny: 14,1 – 13,1 kWh/100 km, kombinované emisie CO2: 49 – 44 g/km)
Produkt sa najprv začne predávať v Nemecku, po ktorom bude nasledovať Spojené kráľovstvo, USA, Japonsko a Čína.

 

Elektromagnetické pole je kľúčom k bezkontaktnému prenosu elektriny

Bezdrôtové nabíjanie BMW umožňuje prenos elektrickej energie zo siete do vysokonapäťovej batérie vozidla bez pomoci káblov – keď je vozidlo umiestnené nad špeciálnou základňou. Tú je možné nainštalovať napríklad v garáži a nabíjanie sa spustí ihneď po zaparkovaní vozidla (bez ďalšieho zásahu vodiča). Uvedením tejto technológie sa BMW Group posúva o ďalší krok bližšie k infraštruktúre, vďaka ktorej sa nabíjanie batérie elektrifikovaného vozidla stane ešte jednoduchším než tankovanie automobilu s konvenčným motorom.

Systém bezdrôtového nabíjania BMW, ktorý si zákazníci môžu objednať v rámci voliteľnej výbavy, pozostáva z indukčnej nabíjacej stanice (GroundPad), určenej na montáž v garáži či exteriéri, a sekundárneho komponentu vozidla (CarPad), ktorý sa upevňuje na spodnú časť automobilu. Bezkontaktný prenos energie medzi zariadeniami GroundPad a CarPad prebieha na vzdialenosť približne osem centimetrov. GroundPad vytvára magnetické pole. V zariadení CarPad sa elektrický prúd indukuje a následne nabíja vysokonapäťovú batériu.

Systém má nabíjací výkon 3,2 kW, ktorý umožňuje plné nabitie vysokonapäťových batérií automobilu BMW 530e iPerformance za približne tri a pol hodiny. Pri účinnosti približne 85 percent je navyše nabíjanie bezdrôtovým systémom BMW aj veľmi efektívne.

Indukčné nabíjanie: ešte jednoduchšie ako tankovanie

Bezdrôtové nabíjanie BMW využíva rovnakú indukčnú nabíjaciu technológiu, ktorá sa už bežne uplatňuje na nabíjanie zariadení, ako sú mobilné telefóny a elektrické zubné kefky, na to, aby nabíjala vysokonapäťové batérie elektrifikovaných vozidiel. Kľúčovou výhodou v tomto prípade je bezkonkurenčná jednoduchosť používania, keďže vodič na doplnenie energetických rezerv vozidla už nemusí k plug-in hybridnému vozidlu pripájať kábel. Namiesto toho sa proces nabíjania spustí ihneď po zaparkovaní vozidla na správnom mieste nad nabíjacou stanicou a jednoduchom stlačení tlačidla Štart/Stop. Keď sa batéria plne nabije, systém sa automaticky vypne.

Bezdrôtové nabíjanie BMW taktiež vodičovi pomáha s navádzaním na to správne miesto. Vozidlo prostredníctvom rozhrania Wi-Fi nadviaže komunikáciu s nabíjacou stanicou. Na ovládacom displeji sa následne zobrazí horný pohľad na vozidlo a jeho okolie spoločne s farebnými čiarami, ktoré vodiča pri parkovaní navigujú. Zobrazenie grafickej ikony následne potvrdí dosiahnutie správnej parkovacej polohy. Tá sa od optimálnej polohy môže líšiť o maximálne sedem centimetrov pozdĺžne a štrnásť centimetrov postranne.

GroundPad je taktiež možné nainštalovať v exteriéri, pričom umožňuje použitie bez ohľadu na poveternostné podmienky. Všetky komponenty, ktoré vedú elektrickú energiu, sú chránené proti dažďu aj snehu, pričom zariadenie GroundPad sa nepoškodí, ani keď cez neho prejdete vozidlom. Elektromagnetické vyžarovanie do okolia počas nabíjania pôsobí iba na podvozok vozidla. Zariadenie GroundPad sa nepretržite monitoruje a v prípade zaznamenania akýchkoľvek cudzích predmetov sa vypne. BMW Group na vyžiadanie taktiež ponúka službu inštalácie systému bezdrôtového nabíjania BMW.

Uvedenie systému bezdrôtového nabíjania BMW je ďalším dôkazom neochvejného záväzku BMW Group vybudovať praktickú infraštruktúru, ktorá používateľom uľahčí život. Jej úspechy ešte v roku 2015 Organizácia spojených národov ocenila udelením ceny Momentum for Change. BMW Group sa ako jeden zo spoluzakladateľov spoločného podniku IONITY v súčasnosti spája s ostatnými výrobcami automobilov na projekte budovania s cieľom vybudovať celoeurópsku sieť rýchlonabíjačiek s výkonom až 350 kW pre elektrické vozidlá, ktorú by do roku 2020 malo tvoriť približne 400 staníc. Služba ChargeNow, pôvodne uvedená pod značkou BMW I, navyše dnes umožňuje prístup k viac než 130 000 nabíjacím bodom v 32 krajinách. Predstavuje tak najväčšiu globálnu sieť svojho druhu. 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť