Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Odovzdanie prvých 18 vozidiel modelu BMW i8 Roadster v BMW Welt

Limitovanú prvú edíciu s exkluzívnym číslovaním „1 z 18“ predstavili medzinárodnému BMW i8 Clubu

I15
·
Spoločnosť
·
BMW i Automobiles
·
BMW i8 Roadster
·
Výrobné závody, zariadenia
·
BMW Welt
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(19x, ~25,29 MB)

Mníchov. Špeciálna plaketa v interiéri potvrdzuje, že týchto 18 vozidiel modelu BMW i8 Roadster (s kombinovanou spotrebou paliva: 2,0 l/100 km, s kombinovanými emisiami CO2: 46 g/km) vyšlo jeden po druhom z výrobnej linky v závode spoločnosti BMW Group v Leipzigu a patria medzi prvé, ktoré budú odovzdané zákazníkom. Včera, v BMW Welt v Mníchove, dostali členovia BMW i8 Clubu od Petra van Binsbergena, riaditeľa predaja BMW Nemecko, kľúče od prvej exkluzívnej edície plug-in roadster hybridov. Ich prvou vychádzkou bola jazda v konvoji k jazeru Como v Taliansku na prehliadku Concorso d’Eleganza, kde budú počas tohto víkendu vystavené na pôde Villa Erba.

 

 

Exkluzívna prvá edícia BMW i8 Roadster, ktorú si bolo možné objednať iba počas veľmi krátkeho obdobia, je obmedzená celosvetovo na 200 modelov. Exkluzívna plaketa v interiéri na stredovej konzole na strane vodiča označuje túto prvú edíciu ako nefalšovaný zberateľský klenot s popisom „Prvá edícia“ a číslovaním limitovanej edície „1 z 200“. 18 vozidiel, ktoré boli odovzdané BMW i8 Klubu, patria medzi prvých 200 modelov a ako špeciálne prekvapenie pre členov klubu sú označené číslovaním „1 z 18“. Súčasťou tejto exkluzívnej edície sú aj jedinečné zvláštnosti interiéru, ako napríklad keramické aplikácie na ovládaní riadenia, vnútorný uhlíkový obklad, hi-fi systém s reproduktormi Harman Kardon a BMW i8 logo premietané v priestore pre nohy a pri otvorení dverí.

 

Bola to udalosť, na ktorej ste nesmeli chýbať – pretože BMW i8 Roadster je model s výnimočne silným emocionálnym podtónom, dokonca aj pre zamestnancov spoločnosti BMW Group: Christian Ach, riaditeľ predaja a priameho predaja v spoločnosti BMW Group, Dr. Robert Irlinger, vedúci výrobnej linky BMW i, projektový manažér Rainer Rump a Robert Forrest, dizajnér BMW i8 Roadster, sa pripojili k van Binsbergenovi a privítali členov BMW i8 Klubu z Nemecka, Švajčiarska, Singapuru a Belgicka, ktorí prišli do Mníchova iba kvôli tejto udalosti. Členovia klubu boli fanúšikmi od úplného začiatku a keď počuli o novinke BMW i8 Roadster, neváhali ani sekundu. V súvislosti s oficiálnym odovzdaním si nadšenci e-mobility užili aj produktovú prezentáciu v podaní projektového manažéra Reinera Rumpa a prehliadku dočasnej výstavy „BMW i. Visionary Mobility“ v Múzeu BMW.

 

„Nedočkavo sme čakali na tento moment celé mesiace – v skutočnosti sme na to čakali od chvíle, ako sme videli prvé fotky tohto nádherného vozidla. Možnosť vychutnať si jedinečnú jazdu Coupé v podaní Roadster je pre nás všetkých splnený sen,“ vysvetľuje Claus-Dieter Bachmann, predseda BMW i8 Klubu. „Moji priatelia v klube i ja sám sme boli zvlášť dojatí tým, ako vrúcne a nadšene nás tu v BMW Welt prijali. Bol to jedinečný zážitok a nikdy naň nezabudneme.“

 

„BMW i8 Roadster predstavuje množstvo vecí, vďaka ktorým je BMW také jedinečné: fascinujúci dizajn, vizionárska technológia a udržateľná mobilita, ale najmä emócie a čistá radosť z jazdy,“ hovorí Peter van Binsbergen. „Toto športové vozidlo bolo postavené pre ľudí ako sú členovia BMW i8 Klubu: absolútni automobiloví nadšenci, ktorí milujú autá a majú odvahu vzdorovať konvenciám a skúšať nové veci. Preto je pre mňa osobne obrovským potešením predstaviť týchto 18 vozidiel BMW i8 Roadster v BMW i8 Klube.“

 

Na rozdiel od väčšiny automobilových klubov, ktoré majú tendenciu vznikať v čase, kedy je už životný cyklus modelu na konci, BMW i8 Klub vznikol v roku 2014, kedy bol model BMW i8 Coupé práve uvedený na trh. To len zdôrazňuje fascináciu týmto futuristickým plug-in športovým hybridom, ktorý uchvacuje fanúšikov vozidiel svojou jedinečnou architektúrou LifeDrive, ako aj esteticky utešeným dizajnovým jazykom BMW i. Od jeho uvedenia na trh sa stal model BMW i8 celosvetovo najlepšie predávaným hybridným športovým vozidlom a získal nespočetné množstvo ocenení za svoj vizionársky dizajn a priekopnícky koncept vozidla. Nové BMW i8 Roadster spája zážitok z jazdy vo vozidle s otvorenou strechou a kombináciu lokálnej bezemisnej mobility a najlepší výkon vo svojej triede.

 

BMW Group je jedným z vedúcich dodávateľov elektrifikovaných vozidiel v Nemecku a v Európe. Ako súčasť firemnej stratégie NUMBER ONE > NEXT, BMW Group systematicky rozširuje svoje portfólio elektrických vozidiel. S celkovým počtom deviatich elektrifikovaných vozidiel ponúka spoločnosť najširší rad modelov v Nemecku. Do roku 2025 plánuje BMW Group ponúkať až 25 elektrifikovaných modelov, 12 z nich bude čisto elektrických.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť