Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW M3 CS. Dynamické a emotívne.

BMW M GmbH predstavuje ďalšiu exkluzívnu limitovanú špeciálnu edíciu modelu, ktorý dostal tvary nového BMW M3 CS (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 198 g/km*). S výrazným športovým vzhľadom pokračuje M3 CS v tradícii úspešných špeciálnych verzií modelov M, ktorá sa začala v roku 1988. Vtedy sa predstavil model E30 M3 Evolution. Tento štvordverový vysoko výkonný sedan dokonale spájal dynamiku a každodenné praktické vlastnosti.

F80
·
BMW M Automobiles
·
M3
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(96x, ~924,27 MB)
  
Videos(1x, ~218,67 MB)

BMW M GmbH predstavuje ďalšiu exkluzívnu limitovanú špeciálnu edíciu modelu, ktorý dostal tvary nového BMW M3 CS (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 198 g/km*). S výrazným športovým vzhľadom pokračuje M3 CS v desaťročia trvajúcej tradícii úspešných špeciálnych verzií modelov M, ktorá sa začala v roku 1988. Vtedy sa predstavil model E30 M3 Evolution. Už vtedy štvordverový vysoko výkonný sedan dokonale spájal dynamiku a každodenné praktické vlastnosti.

 

Trojlitrový vysoko výkonný motor posúva výkon modelu M3 s úpravami Competition Package o 7,35 kW (10 k) na 338 kW (460 k). Špičková technológia M TwinPower Turbo zabezpečuje zrýchlenie nového M3 CS z 0 na 100 km/h iba za 3,9 sekundy. Najvyššia rýchlosť novej špeciálnej edície, ktorá sa štandardne dodáva s úpravami M Driver’s Package, je elektronicky obmedzená na 280 km/h. S dvoma samostatnými skrutkovými turbodúchadlami, chladením stlačeného vzduchu, vysokotlakovým vstrekovaním paliva, variabilným zdvihom ventilov VALVETRONIC a s plne variabilným časovaním ventilov Double-VANOS, je radový šesťvalcový motor jednoznačne zameraný na dosiahnutie najvyšších výkonových priečok a zároveň dodáva výrazný krútiaci moment už od nízkych otáčok, čo prispieva k jeho vysokej účinnosti (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km*, kombinované emisie CO2: 198 g/km*). Stlačenie červeného štartovacieho tlačidla prebudí motor a zo špeciálne upraveného športového výfukového potrubia nového modelu BMW M3 CS so štvoricou koncoviek sa ozve zvuk, ktorý je pohladením pre uši.

 

Súčasťou výbavy nového modelu BMW M3 CS je aj 7-stupňová dvojspojková prevodovka M Double Clutch Transmission (M DCT) so softvérom Drivelogic. Táto špičková prevodovka má samostatný chladič oleja a okrem samostatných zmien prevodových stupňov umožňuje aj manuálne zásahy páčkami na volante. Zmena prevodov je otázkou zlomku sekundy, pričom neprichádza k prerušeniu toku výkonu z motora na kolesá. Súčasťou prevodovky je aj dlhý siedmy stupeň, ktorý počas jazdy na diaľnici udržiava nízke otáčky motora a tým znižuje spotrebu paliva.

 

Podvozok nového modelu BMW M3 CS vychádza z verzie M3 s úpravami Competition Package. Všetky ramená prednej aj zadnej nápravy sú vyrobené z mimoriadne ľahkého kovaného hliníka. To znamená nízku hmotnosť neodpruženej hmoty a lepšiu dynamiku jazdy. Model M3 CS je štandardne vybavený adaptívnym odpružením Adaptive M. Jeho nastavenie prešlo úpravami tak, aby poskytovalo najlepší možný výkon na ceste aj na okruhu. O najlepšiu možnú priľnavosť sa za každých okolností stará stabilizačný systém DSC (Dynamic Stability Control) s režimom M Dynamic Mode a aktívny zadný diferenciál Active M Differential. Riadiace jednotky adaptívneho odpruženia Adaptive M, stabilizačného systému DSC, aktívneho zadného diferenciálu Active M Differential ako aj elektromechanického riadenia boli nastavené tak, aby zodpovedali dynamickým požiadavkám modelu BMW M3 CS. Vodič si tak môže prispôsobiť nastavenie riadenia aj odpruženia podľa svojich predstáv, prípadne podľa aktuálnych jazdných podmienok. Špeciálna edícia dostala disky kolies z ľahkých zliatin (vpredu: 9 J x 19, vzadu: 10 J x 20), ktoré sa veľmi dobre cítia aj na pretekárskych okruhoch. Štandardne sú obuté do pneumatík Michelin Pilot Sport Cup 2 (vpredu: 265/35 R 19, vzadu: 285/30 R 20). Polopretekárske pneumatiky semi-slick sa môžu využívať aj na bežných cestách a poskytujú vozidlu vynikajúcu priľnavosť spolu s výnimočnou bočnou stabilitou a to aj pri vysokých rýchlostiach. Model M3 CS sa dá objednať aj s cestnými pneumatikami Michelin Sport.

 

Interiéru nového modelu BMW M3 CS dominuje štedré využitie dvojfarebného koženého strieborno-čierneho čalúnenia Silverstone/Black a využitie alkantary. Vzniklo tak magické prostredie, v ktorom sa spája neopakovateľná športová atmosféra a nepopierateľná výnimočnosť. Každý vodič modelu BMW M3 CS si tak užije tú najkrajšiu stránku života za volantom. Do zoznamu štandardne dodávaných prvkov patrí automatická klimatizácia, ozvučenie Harman Kardon a navigačný systém Professional. Dizajnéri oddelenia M GmbH dodali modelu M3 CS vzhľad, ktorý odráža športové zameranie vozidla. Nezameniteľná a dominantná predná časť dostala kompletné LED osvetlenie a trojdielne otvory na vstup vzduchu. Spojler Gurney na veku batožinového priestoru novo navrhnutý špeciálne pre nový model M3 CS sa v spolupráci so spojlerom na prednom nárazníku a so zadným difúzorom starajú o maximálne možné potláčanie aerodynamického vztlaku. Všetky spomenuté prvky, rovnako ako aj kapota a strecha nového modelu BMW M3 CS, sú vyrobené z ľahkého a mimoriadne pevného špičkového plastu zosilneného karbónovými vláknami.

 

Objednávky na nový model BMW M3 CS sa prijímajú od januára 2018. Špeciálna edícia modelu, ktorá bude, podľa výrobných možností, limitovaná na približne 1 200 kusov, sa vyrába od marca 2018.

 

* Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manuál CO2 (PDF ‒ 2.7 MB).

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť