Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Nové BMW Z4: zelená pre radosť z jazdy

Testovanie jazdnej dynamiky v skúšobnom stredisku BMW v Miramase na juhu Francúzska prináša dôležité informácie o výkonnostných parametroch nového roadsteru

E89 LCI
·
Z4
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(41x, ~128,27 MB)
  
Videos(1x, ~1,13 GB)

Mníchov. Dlhá kapota, krátke previsy, nízke ťažisko, sťahovateľná strecha: dvojsedadlové športové vozidlo brázdiace okruhy v skúšobnom stredisku BMW v meste Miramas na juhu Francúzska je už na prvý pohľad čistokrvný roadster. Nové BMW Z4 v súčasnosti prechádza ďalšou mimoriadne dôležitou fázou procesu smerujúceho k zrelosti na sériovú výrobu – v tomto prípade už ide o testovanie dynamiky dôsledne maskovaného prototypu. To poskytne dôležitý náhľad do výkonnostných parametrov nového modelu, ktorý čoskoro prinesie pôžitok z poriadneho roadsteru, radosť z jazdy a strhujúci športový charakter aj na verejné cestné komunikácie.

Testovacie jazdy na okruhu Autodrome de Miramas sa sústreďujú na vyladenie všetkých jazdných systémov a zavesenia, ktoré sú základom pre pôžitok zo športovej jazdy ponúkaný modelom BMW Z4. Model BMW Z4 M40i je stelesnením tej najdravšej formy výkonu moderného dynamického roadsteru. Nový, mimoriadne výkonný radový 6-valcový motor, znížené športové zavesenie kolies s elektronicky riadenými tlmičmi, novo vyvinutá predná náprava, ľahké zliatinové kolesá M so zmiešanými pneumatikami, športový brzdový systém M a elektronicky ovládaná uzávierka diferenciálu na zadnej náprave spoločne tvoria kombináciu, vďaka ktorej tento model BMW M Performance predstaví úplne nové štandardy pre radosť z jazdy v kategórii roadsterov.

„Koncept nového modelu BMW Z4 je jasne zameraný na dynamiku jazdy,“ vysvetľuje Jos van As, riaditeľ pre aplikované zavesenie kolies. „Mimoriadne pevná karoséria v spojení s veľmi tuhým upevnením zavesenia kolies sú skvelým základom pre systém, ktorý je garanciou presnosti riadenia dosahujúceho kvality skutočného športového vozidla, ako aj špičkového pozdĺžneho a priečneho zrýchlenia.“

Rovnako ako stredisko Nürburgring-Nordschleife, aj skúšobné stredisko v Miramas ponúka pre nové BMW Z4 špičkové podmienky na to, aby naplno prejavilo svoj dynamický potenciál. BMW toto stredisko už viac než 30 rokov využíva na vývoj a testovanie nových modelov, pričom ho tvorí dlhý asfaltový ovál a diaľničný obchvat slúžiaci na rýchlostné testy, ako aj dráhy na slalom, serpentíny a kruhová dráha a tiež celá paleta jazdných plôch a okruhov tvorených mimoriadne širokým spektrom rôznych povrchov. Na tých momentálne prebiehajú podrobné analýzy a optimalizácia akcelerácie, riadenia a odozvy bŕzd nového roadsteru. Finálna podoba adaptívneho odpruženia typu M v spojení s diferenciálom sa napríklad vyvíja na okruhu, ktorý sa zároveň využíva na testovanie modelov divízie BMW Motorsport.

Intenzívny testovací proces zároveň naznačuje, že nová verzia tohto konceptu roadsteru v rámci modelu BMW Z4 prinesie aj citeľný nárast športových zdatností. Nová generácia predovšetkým zavedie účinné vylepšenia v oblasti riadenia, spontánnosti a precíznosti pri zmene smeru jazdy a dynamického zrýchľovania pri výjazde zo zákrut – a to všetko bez kompromisov v oblasti pohodlia.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť