Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

MINI LIVING Urban Cabin: koncept mikro-bytu brázdi svet

MINI so svojím konceptom MINI LIVING Urban Cabin na festivale dizajnu v Los Angeles ukázal, ako potenciálne dosiahnuť maximálnu kvalitu života na minimálnej ploche.

Lifestyle
·
Lifestylové udalosti
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~373,55 KB)
  
Photos(39x, ~443,77 MB)

Mníchov/Los Angeles. MINI na festivale LA Design Festival v Los Angeles predstavil koncept MINI LIVING Urban Cabin. Tento koncept mikro-bytu vznikol na nevyužitom strešnom priestore v centre LA v spolupráci s dvojicou miestnych architektov vystupujúcich pod značkou FreelandBuck.

Byt Urban Cabin v LA je už treťou interpretáciou konceptu z dielne MINI LIVING, pričom ich bude celkom päť. Koncept Urban Cabin vytvára dočasný životný priestor s mimoriadnou mierou flexibility a množstvom pestrých možností na ploche iba 15 m2. Dizajnovo sa v jednotlivých prípadoch zameriava na zachovanie miestnej identity a kultúry konkrétneho miesta. Po Londýne, New Yorku a teraz Los Angeles je v pláne v druhej polovici roka priviesť projekt do Pekingu a Tokia.

Postupným rozvíjaním tohto konceptu MINI podniká prvý krok na ceste za globálnou sieťou kreatívnych bytových riešení, pričom cieľom je vyvolať v obyvateľoch pocit domova bez ohľadu na to, v ktorom meste žijú. „Pracujeme na svojej vlastnej, osobitej interpretácii spolužitia. Naším cieľom je navodiť skutočný pocit komunity, otvárať dvere a vytvárať verejný priestor.“ vysvetľuje Esther Bahne, vedúca oddelenia stratégie a inovácii MINI. „Naše inštalácie a vizionárske formáty majú za cieľ objavovať úplne nové možnosti kreatívneho využitia priestoru, takže všetko, čo sme sa naučili, uvádzame do praxe pri budovaní skutočných stavebných projektov. V Šanghaji momentálne pracujeme na svojom prvom komplexe tvorenom viac než 50 bytmi so spoločnými a verejnými priestormi – tento projekt otvoríme v apríli budúceho roka.“ Byty Urban Cabin sú svojím konceptom a dizajnom predzvesťou skutočných budov pod značkou MINI LIVING.

Veľký život. Malá plocha.
Byty MINI LIVING Urban Cabin ponúkajú maximálnu kvalitu života, akú malý priestor zvládne. Pozostávajú z troch formálnych prvkov. Dva vonkajšie moduly predstavujú obývačku a spálňu na jednej strane a kúpeľňu s kuchyňou na druhej, pričom oba tieto prvky navrhol tím MINI LIVING. Tretiu časť – experimentálny priestor s charakterom inštalácie – MINI definuje ako prázdny priestor a pri každom z bytov pozýva miestnych architektov, aby ho zaplnili. Zvolená téma vždy musí byť relevantná pre príslušnú lokalitu. Obidva obytné priestory majú z vonkajšej strany perforovanú kovovú fasádu. Ich priehľadnosť, osvetlenie, dojem priestrannosti a charakter sa počas dňa menia. Zvnútra vzhľadu dominuje kombinácia dreva s prekvapivými modernými materiálmi. „Kreatívne využitie priestoru“ – ústredný princíp MINI – sa odráža aj v tých najdrobnejších detailoch v podobe šikovných, priestorovo úsporných riešení: posuvné, skladacie, otočné a sklápacie mechanizmy umožňujú rôzne použitia cez deň a v noci. Svetlíky, okná a vyklápacie poličky taktiež obyvateľom umožňujú flexibilne využívať svoje súkromné aj spoločné priestory: byty Urban Cabin sa otvárajú smerom von, čo je ďalší zo základných princípov projektu MINI LIVING.

Prístup využitý pri týchto bytoch rieši nielen ubúdanie dostupného životného priestoru, ale aj nárast cien a pokles kvality života, ktoré spôsobuje. Zároveň však kompenzuje globálne šírenie homogénnej architektúry, v dôsledku ktorého sa stráca kultúrna identita a pestrosť. 

Ďalšia zastávka: Los Angeles
Obyvatelia Los Angeles prisudzujú mimoriadnu dôležitosť tomu, aby zostali v spojení s prirodzeným prostredím.
Byt MINI LIVING Urban Cabin v LA túto otázku rieši priamo v centre mesta, kde vytvára akúsi mestskú oázu. Dvojica architektov FreelandBuck z Los Angeles v experimentálnom priestore bytu vytvorila visiacu záhradku spoločne s perforovanými plochami, ktoré prepúšťajú množstvo vzduchu a svetla. Táto dvojica zároveň navrhla dve vnorené kocky vytvárajúce kaleidoskopický vizuálny efekt. Výsledkom je atmosférická hra lomu svetla a vizuálnych ilúzií – niečo v štýle trompe l'oeil. Pretŕčajúca visiaca záhrada v kombinácii s touto sugestívnou hrou svetla v návštevníkoch vytvára rovnaký dojem ako pobyt na vidieku, a to napriek tomu, že sa nachádzajú v centre mesta.

Hľadíme do budúcnosti: globálna obec
Koncept MINI LIVING Urban Cabins má po návšteve Londýna, New Yorku a teraz LA tento rok na pláne aj ďalšie zastávky. Nasledujúcimi budú podujatia House Vision v Pekingu a Design Art v Tokiu. V obidvoch prípadoch svojou osobitou perspektívou prispejú aj miestni architekti. Týchto päť bytov Urban Cabins poslúži ako ochutnávka rôznych funkcií a priestorov v budove MINI LIVING – prvom projekte spolužitia v Číne, ktorý sa v roku 2019 otvorí v Šanghaji. Spoločne vytvárajú globálnu obec iniciatív MINI LIVING mapujúcich potenciálnu cestu za budúcnosťou mestského života.

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť