Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Udržateľný a stabilný zdroj energie pre elektrickú mobilitu budúcnosti.

Energetické riadiace stanice v závodoch BMW Group v Dingolfingu a Landshute pomáhajú stabilizovať rastúcu ekologickú sieť.

Spoločnosť
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~14,13 MB)

Dingolfing/Landshut. Energetické riadiace stanice v závodoch BMW Group v Dingolfingu a Landshute rozširujú svoju činnosť na vyrovnávacom trhu: spolu s ostatnými vysoko flexibilnými a kontrolovateľnými systémami v rámci výrobnej siete BMW Group prispejú k stabilite verejnej elektrickej siete mimo samotného závodu. Svojou účasťou na vyrovnávacom trhu BMW Group zavádza inovatívny obchodný model, ktorý umožňuje integrovanie obnoviteľných energií do mixu elektrických energií a splnenie dôležitých požiadaviek na elektromobilitu budúcnosti. BMW Group opäť preukazuje svoj holistický prístup k prémiovej elektromobilite a svoju vieru v ekologickú udržateľnosť, ktorá ďaleko presahuje elektricky poháňané vozidlá.

 

Regulačná energia ako bezpečnostná sieť

Regulačná energia slúži ako všestranná zásoba energie, pomocou ktorej možno vyrovnávať fluktuácie v elektrickej sieti. To je dôležité, pretože výroba energie z obnoviteľných zdrojov závisí od dostupnosti slnečného žiarenia a vetra, a tým pádom je jej kontrola do istej miery obmedzená. Preto prevádzkovatelia elektrických sietí používajú aj tzv. regulačnú energiu, ktorá zabezpečuje stabilitu elektrickej siete, aj napriek stále väčšej integrácii obnoviteľných energií. Táto energia sa použije, keď je v sieti prebytok elektriny – napríklad z veternej energie počas búrky – ale aj v prípade náhleho nárastu dopytu po energii medzi spotrebiteľmi v sieti. Ak cieľová frekvencia v sieti klesne pod 50 Hz, prevádzkovatelia prenosových sústav použijú vyrovnávaciu energiu ako kompenzáciu – priebežne a prakticky v reálnom čase.

 

Stabilné siete pre budúcu elektrickú mobilitu

S čoraz väčším rozmachom elektrického pohonu sa budú sektory energetiky a mobility čoraz viac navzájom približovať. To je napríklad zrejmé aj z marketingu regulačnej energie BMW Group. „S pomocou tohto obchodného modelu môžeme napomôcť stabilizácii elektrickej siete a rozšíriť využívanie udržateľne produkovanej energie,“ hovorí Dr. Joachim Kolling, riaditeľ BMW Energy Services. „Vďaka inteligentnej konektivite a riadeniu možností výrobcov, spotrebiteľov a uskladnenia elektrickej energie pomáhame koncipovať elektrickú sieť budúcnosti. Flexibilnosť, ktorú tým umožňujeme, povedie k elektrickej mobilite budúcnosti bez CO2,“ dodáva Kolling.

 

Stavba virtuálnej elektrárne

Závody v Dingolfingu a Landshute sú súčasťou siete BMW Group zahŕňajúcej rôzne energetické sústavy na rôznych miestach. Vďaka inteligentnému riadeniu dokážu tieto vysoko flexibilné systémy podľa potreby absorbovať energiu, alebo ju uvoľniť do siete. „Predstavte si to ako virtuálnu elektráreň, ktorá nám zabezpečuje dodatočnú flexibilitu. Označujeme ju ako zásobáreň elektrickej energie BMW,“ vraví Dr. Joachim Kolling. Okrem flexibilných generátorov energie, ako je napríklad kombinovaná tepelná elektráreň a energetická centrála (CHP) v Dingolfingu, možno do zásobárne elektrickej energie BMW integrovať aj spotrebiteľov energie. To isté platí napríklad aj pre ventilačné systémy v závode BMW Group v Landshute. Vďaka jedinečnému postupu v rámci nášho odvetvia možno ventiláciu flexibilne upraviť bez akýchkoľvek negatívnych dôsledkov. Súčasťou zásobárne elektrickej energie BMW je aj akumulátorová farma BMW v závode v Lipsku, ktorá funguje od októbra 2017 a má kapacitu až 700 akumulátorov BMW i3.

 

Flexibilita v budúcnosti aj vďaka elektromobilom

Vďaka technickým inováciám v oblasti elektromobility už elektrické vozidlá nebudú elektrinu len spotrebúvať. Budú tiež schopné energiu vracať naspäť do siete podľa potreby. Dr. Joachim Kolling vysvetľuje: „Predstavte si naše elektromobily ako mobilné zásobníky elektrickej energie. Nielen statické zariadenia v našich závodoch budú už čoskoro prepojené tak, aby udržiavali sieť stabilnú. To isté platí aj pre naše vozidlá – samozrejme, iba so súhlasom našich zákazníkov. Vďaka tomuto holistickému prístupu k elektromobilite BMW Group významne prispieva k bezemisnej mobilite budúcnosti.

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť