Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Modernizácia výrobného programu MINI od leta 2018.

Všetky benzínové motory modelov značky MINI dostanú filter pevných častíc a splnia tak predpisy emisnej normy Euro 6d-TEMP +++Modely MINI Clubman a MINI Countryman s účinnejšími benzínovými motormi a s automatickým ovládaním svetiel +++Na želanie sa dodáva 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic +++Nový balík Connectivity Package pre model MINI Clubman.

F54
·
F57
·
F60
·
F56
·
Cabrio
·
MINI Clubman
·
MINI Convertible
·
MINI
·
MINI Countryman
·
MINI 3 door
·
MINI 5 door
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(2x, ~4,24 MB)

Mníchov. Od leta 2018 dostanú aktuálne modely značky MINI nové prvky, ktoré sa zamerajú na technológiu pohonu, zvýšia zábavu z jazdy a znížia emisie. Od júla 2018 dostanú všetky benzínové motory použité v modelových radoch značky MINI ako MINI 3-dverové, MINI 5-dverové a MINI Cabrio ako aj MINI Clubman a MINI Countryman filter pevných častíc. Modely britskej prémiovej značky tak splnia náročné predpisy emisnej normy Euro 6d-TEMP. Je to dôkazom, že MINI neustále vylepšuje emisie svojich aktuálnych modelov. Modely MINI Clubman a MINI Countryman s naftovými motormi spĺňajú predpisy normy Euro 6d-TEMP už od marca 2018. Ich systém na čo najúčinnejšie čistenie emisií oxidov dusíka obsahuje filter pevných častíc, zásobníkový katalyzátor na NOX a katalyzátor SCR so špeciálnym vstrekovaním močoviny (AdBlue).

Všetky relevantné verzie modelov MINI Clubman a MINI Countryman dostanú od júla 2018 upravené benzínové motory. Vylepšená technológia MINI TwinPower Turbo Technology zníži spotrebu paliva ako aj množstvo vypúšťaných emisií. Oba modely časom na požiadanie dostanú benzínové motory spojené so 7-stupňovou prevodovkou Steptronic.

Vzrušujúca dynamika radenia, vyššia úroveň komfortu, rozšírené príslušenstvo: 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic.

Úspešné prémiové kompaktné modely značky MINI od júla 2018 na požiadanie dostanú 7-stupňovú dvojspojkovú prevodovku Steptronic, ktorá sa vyznačuje rýchlou zmenou prevodov a nízkymi vnútornými stratami. Použitie dvoch spojok znamená športové radenie prevodov bez prerušenia toku krútiaceho momentu. Okrem väčšej zábavy z jazdy sa konštrukcia, prevzatá z automobilových pretekov, vyznačuje aj komfortom automatických prevodoviek. Zaručuje harmonickú a takmer nepočuteľnú zmenu prevodových pomerov bez výkyvov v zaťažení motora. A to pri zrýchľovaní ako aj pri spomaľovaní. Pre zníženie spotreby využíva 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic funkciu štart/stop ako aj funkciu plachtenia. Navyše, ak je vozidlo vybavené navigačným systémom, prevodovka využíva na zaradenie ideálneho prevodového stupňa aj jeho údaje. Ovládanie 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky zabezpečuje elektronický volič. Pokyny vodiča prenáša do riadiacej jednotky prevodovky elektronickými impulzmi.

Od júla 2018 bude 7-stupňová dvojspojková prevodovka Steptronic na požiadanie dostupná pre modely MINI Clubman a MINI Countryman aj v spojení s vylepšenými benzínovými motormi. Úspornejšie benzínové motory štandardne vybavené filtrom pevných častích budú spĺňať predpisy emisnej normy Euro 6d-TEMP. V spojení so 7-stupňovou prevodovkou Steptronic dosahujú modely MINI One Clubman a MINI Cooper Clubman kombinovanú spotrebu 5,7 l/100 km (hodnota emisií CO2: 130 g/km). Pre model MINI Cooper S Clubman platia hodnoty 5,8 l/100 km a 133 g CO2/km. Kombinovaná spotreba paliva a emisie CO2 modelu MINI One Countryman so 7-stupňovou prevodovkou Steptronic dosahujú úroveň 5,9 l/100 km a 135 – 134 g CO2/km. Hodnoty modelu MINI Cooper Countryman znamenajú 5,9 až 5,8 l/100 km a 134 – 132 g CO2/km. Modelu MINI Cooper S Countryman zodpovedajú údaje 6,0 l/100 km a 138 – 136 g CO2/km (hodnoty závisia od zvoleného rozmeru pneumatík). Všetky hodnoty spotreby a emisií boli dosiahnuté meraním podľa nového meracieho procesu WLTP a pre potreby porovnávania následne prepočítané na hodnoty porovnateľné s procesom NEDC.

Ešte rýchlejšiu zmenu rýchlostí poskytne 7-stupňová športová prevodovka Steptronic, ktorá sa na požiadanie bude dodávať do modelov MINI Cooper S Clubman a MINI Cooper S Countryman. Vodič môže do riadenia zasahovať aj páčkami namontovanými priamo na volante.

Vzrušujúci zvuk, perfektná konektivita: MINI Clubman s balíkom Connectivity Package.

Od júla 2018 bude pre model MINI Clubman dostupný nový balík konektivity Connectivity Package, ktorý prinesie najvyššiu úroveň zábavy a najmodernejšej konektivity. Jeho súčasťou budú špičkové prvky zamerané na navigáciu, komunikáciu a zvuk doplnené o čo najjednoduchšiu ovládateľnosť a maximálnu funkčnosť. Hlavným prvkom balíka je na želanie dodávaný navigačný systém Connected Navigation Plus s 8,8-palcovou dotykovou obrazovkou a s ovládačom MINI Touch Controller, online dopravné informácie Real Time Traffic Information ako aj automatické aktualizovanie máp prostredníctvom mobilného telefónneho spojenia, na čo slúži zabudovaná SIM karta. Balík Connectivity Package zároveň obsahuje prípravu na rozhranie Apple CarPlay, MINI Connected XL a telefonovanie s Wireless Charging, ktoré mobilným telefónom vybaveným touto funkciou umožňuje bezdrôtové nabíjanie.

Prijímač DAB tuner sprístupňuje počúvanie digitálne šíreného vysielania vo výnimočne vysokej kvalite. Súčasťou balíka Connectivity Package je aj špičkové hi-fi ozvučenie Harman Kardon s 12 reproduktormi, 8-kanálovým digitálnym zosilňovačom a s celkovým výkonom 360 W.

Štandardná výbava modelov MINI Clubman a MINI Countryman: automatické ovládanie svetiel.

Od leta 2018 sa rozšíri bezpečnostná a komfortná štandardná výbava modelov MINI Clubman a MINI Countryman. Súčasťou štandardnej výbavy oboch modelov sa stane automatické ovládanie svetiel. Funkcia prináša automatické zapínanie predných a zadných svetlometov závislé od svetelných podmienok, v ktorých sa automobil aktuálne nachádza. Od júla 2018 tak na ovládači svetlometov oboch modelov pribudne nová poloha: označuje sa grafickým symbolom obsahujúcim písmeno A. Pri používaní automatického systému sa svetlomety aktivujú v tme, ale aj pri zhoršených svetelných a poveternostných podmienkach ako šero, súmrak, hmla a dážď ako aj pri vjazde do tunela či do viacposchodového parkovacieho domu.


Uvedené hodnoty spotreby paliva, elektrickej energie a emisií CO2 vychádzajú z európskeho predpisu (EC) 715/2007 vo verzii platnej v čase typového schvaľovania. Hodnoty platia pre vozidlo so základnou výbavou na nemeckom trhu a rozsah zodpovedá použitiu rôznych rozmerov diskov a pneumatík ako aj od zvolenej doplnkovej výbavy.

Všetky hodnoty spotreby a emisií boli dosiahnuté meraním podľa nového meracieho procesu WLTP a pre potreby porovnávania následne prepočítané na hodnoty porovnateľné s procesom NEDC.


Vzhľadom na tieto vozidlá a pre potreby daní a poplatkov súvisiacich s (okrem iného napríklad) emisiami CO2, sa hodnoty CO2 môžu líšiť od tu uvedených hodnôt (v závislosti od národnej legislatívny).

Ďalšie informácie o oficiálnej spotrebe paliva a elektrickej energie a o oficiálnych špecifických emisiách CO2 pre nové osobné automobily získate z predpisu „Manuál o spotrebe paliva, elektrickej energie a emisiách CO2 nových automobilov”, dostupného bezplatne na všetkých predajných miestach a na adrese DAT Deutschland Automobil Treuhand GmbH, Helmut-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Deutschland a na http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html. Manuál CO2 (PDF ‒ 2.7 MB).

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť