Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Spustenie výroby nového BMW radu 8 Coupé v závode spoločnosti BMW Group v Dingolfingu

Spustenie ofenzívy na trhu v segmente luxusných modelov +++ Integrácia do už existujúcich štruktúr +++ Digitalizácia výrobných postupov napreduje +++

8 Series
·
Technológia
·
Výroba a recyklácia
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(10x, ~117,95 MB)
  
Videos(1x, ~377,51 MB)

Dingolfing. V závode BMW Group v Dingolfingu sa spustila sériová výroba nového modelu BMW radu 8 Coupé, športového vozidla, ktoré signalizuje ofenzívu BMW v segmente luxusných automobilov. Pred spustením výroby nového modelu spoločnosť v závode v Dolnom Bavorsku investovala trojcifernú sumu v miliónoch eur. Do výrobného procesu bolo integrované množstvo digitálnych inovácií vrátane samočinných prepravných systémov a smart zariadení.

 

Dr. Andreas Wendt, vedúci závodu BMW Group Dingolfing, hovorí: „Ako závod, kde sa vyrábajú BMW radu 7, má pracovisko BMW Group Dingolfing obrovské skúsenosti s výrobou vozidiel pre luxusný segment. Na výrobu nového BMW radu 8 Coupé sme tak optimálne pripravení. Som si istý, že naši zákazníci z celého sveta si toto luxusné športové vozidlo zamilujú.“

Stefan Schmid, predseda pracovnej rady pracoviska v Dingolfingu: „Som hrdý, že nové BMW radu 8 Coupé budeme vyrábať práve my v závode BMW Group v Dingolfingu. Upevníme si tak našu pozíciu najkompetentnejšieho pracoviska pre luxusnú triedu automobilov a poistíme si budúcnosť nášho závodu.“

 

Inteligentná kombinácia materiálov a flexibilné výrobné štruktúry

V karosérii tohto nového športového vozidla sú použité inteligentné ľahké konštrukcie s dôvtipnou kombináciou materiálov vrátane ocele, plastu, hliníka a uhlíkových vlákien. Okrem podporných štruktúr v prednej a zadnej časti vozidla sú z hliníka vyrobené aj ďalšie komponenty, ako napríklad strecha, dvere, kapota a predný firewall nového modelu BMW radu 8 Coupé.

Po prvýkrát v prípade sériovo vyrábaného modelu BMW je strecha vyrobená z plastov vystužených uhlíkovými vláknami (CFRP) – ktoré sa vyrábajú tiež v závode v Dingolfingu inovatívnym procesom lisovania.

Vďaka vysokej flexibilnosti výrobného systému BMW bolo možné výrobu nového BMW radu 8 Coupé z veľkej časti integrovať do už existujúcich výrobných štruktúr. Pri výrobe tohto luxusného športového vozidla, ktoré sa na montážnych linkách závodu bude vyrábať spolu s modelmi radov BMW radu 5 a 7, sa použijú overené a vyskúšané výrobné postupy.

 

Inovácie vo výrobnom procese

Súbežne so zaradením nového modelu BMW radu 8 Coupé do výroby pokračuje aj digitalizácia logistiky a výrobných procesov v závode Dingolfing. Napríklad pri montáži dverí sú jednotlivé diely dodávané na linku autonómnymi posuvnými vláčikmi a na finalizačnej linke roboty koordinovane sledujú možné medzery a nerovnosti.

V závode BMW Group Dingolfing sa čoraz viac používajú aj rôzne prístroje nosené na tele. Tieto mobilné počítačové technológie pripevnené na telo podporujú personál pri každodenných pracovných úlohách. Okrem inteligentného rukavicového snímača ProGlove sa napríklad používa aj tzv. „alarm neobvyklej konfigurácie“, kedy smart hodinky na ruke pracovníka vibráciou upozornia na prichádzajúce vozidlo s neštandardnou voľbou výbavy, ktoré si vyžaduje špeciálnu pozornosť.

Po prvýkrát pri zaškoľovaní pracovníkov montážnej linky boli použité aj okuliare s virtuálnou realitou: niektoré montážne postupy výroby nového BMW radu 8 Coupé boli nakrútené na video a prehrávané zamestnancom cez VR okuliare. Mohli sa tak oboznámiť s novým modelom a správnym postupom montáže ešte pred spustením samotnej ostrej prevádzky.

 

Od uvedenia na trh budú k dispozícii dva varianty motora

Pri spustení predaja nového BMW radu 8 Coupé v novembri 2018 budú na výber dva rôzne motory. Motor V8 v modeli BMW M850i xDrive Coupé (kombinovaná spotreba paliva: 10,5 – 10,0 l/100 km; kombinované emisie CO2: 240 – 228 g/km)* prináša impozantný výkon: najnovšia generácia 4,4-litrového osemvalcového motora bola kompletne inovovaná a prináša výkon vyše 530 konských síl a krútiaci moment 750 Nm.

Model BMW 840d xDrive Coupé sa spolieha na naftový motor (kombinovaná spotreba paliva: 6,2 – 5,9 l/100 km; kombinované emisie CO2: 164 – 154 g/km)* – bezkonkurenčný vo svojej triede so špičkovou trakciou a nízkou spotrebou paliva. 3,0-litrový lineárny šesťvalcový naftový motor generuje maximálny výkon 320 konských síl a maximálny krútiaci moment 680 Nm.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

 

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Špecifikácie BMW radu 1 xDrive 5dverový Hatch M135, 11/2012.
Tue Sep 25 17:30:00 CEST 2012
5-dverové
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť