Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

BMW Group a Great Wall Motor uzavreli dohodu o spoločnej výrobe elektromobilov MINI v Číne.

+++ Zmluva podpísaná pri príležitosti Summitu pre autonómnu jazdu a prepojenú dopravu v Berlíne, ktorého sa zúčastnil čínsky premiér Li Keqiang a nemecká kancelárka Angela Merkelová +++ Spoločný podnik s automobilkou Great Wall Motor so záväzkami v pomere 50:50 +++ Ďalší krok v raste a elektrifikácii značky MINI +++ Žiadne ďalšie predajné organizačné zložky v Číne nie sú v pláne +++ Krüger: Nová úroveň spolupráce medzi Čínou a Nemeckom

Spoločnosť
·
Technológia
·
Výrobné závody, zariadenia
·
Výrobné závody
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(3x, ~4,8 MB)

Mnichov.BMW Group a čínsky výrobca Great Wall Motor podpísali zmluvu o výrobe elektrických vozidiel MINI v rámci nového spoločného podniku (50:50) so sídlom v Číne. Počas summitu pre autonómne jazdu a prepojenú dopravu v Berlíne, ktorého sa zúčastnili čínsky premiér Li Keqiang a nemecká kancelárka Angela Merkelová, sa BMW Group a spoločnosť Great Wall Motor zaviazali založiť nový spoločný podnik "Spotlight Automotive Limited" pre vývoj a výrobu elektrických vozidiel v Číne . Okrem výroby elektromobilov MINI bude spoločný podnik vyrábať aj elektrické vozidlá pre automobilku Great Wall Motor. Založenie novej spoločnosti je v štádiu schvaľovania príslušnými čínskymi orgánmi a dokončovanie registračných postupov. Spoločný podnik bude sídliť v provincii Jiangsu, kde obaja partneri spoločne vybudujú nový moderný výrobný závod.

Výroba budúcich akumulátorom poháňaných elektromobilov MINI v Číne, najväčšom svetovom trhu pre elektromobilitu, je kľúčovým prvkom v pokračujúcom dlhodobom rozvoji MINI v rámci stratégie BMW Group NUMBER ONE> NEXT. Dnešné krok nasleduje po "zmluve o budúcej zmluve", ktorú spoločnosť Great Wall Motor podpísala 23. februára 2018. Ide o ďalší významný krok smerom k elektrifikovanej budúcnosti značky MINI, ktorý automobilka urobila spoločne s na budúci rok naplánovaným začatím výroby prvého akumulátorom napájaného elektromobilu MINI v hlavnom výrobnom závode značky v Oxforde.

"Dnešný podpis predstavuje novú úroveň spolupráce medzi Čínou a Nemeckom," povedal pri podpise zmluvy Harald Krüger, predseda predstavenstva spoločnosti BMW AG. "Toto strategické partnerstvo je zreteľným prínosom ako pre BMW Group, tak pre Great Wall Motor, a umožňuje nám podieľať na sa čínskych ambicióznych plánoch pri zavádzaní ekologických automobilov a znižovania emisií v sektore osobnej mobility," uviedol Krüger.

Zmluvu o spoločnom podniku podpísal Wei Jianjun, zakladateľ a predseda spoločnosti Great Wall Motor, a Klaus Fröhlich, člen predstavenstva BMW AG zodpovedný za vývoj a výskum. "Prednosti a odborné znalosti oboch spoločností sa navzájom dobre dopĺňajú," povedal Fröhlich. "Naše skúsenosti ako priekopníka a vedúceho hráča v oblasti elektrifikácie, doplnené preukázateľnými úspechmi Great Wall Motor na poli efektívnej industrializácie, nám umožňujú spoločnými silami ovplyvňovať rast najväčšieho trhu elektromobility na svete," pokračoval Fröhlich. "Spoločným postupom môžeme rýchlo navýšiť výrobu a zvýšiť efektivitu v rámci vysoko konkurenčného segmentu kompaktných elektromobilov."

"Dnešné podpis otvára novú kapitolu v čínsko-nemeckej spolupráce," uviedol Wei Jianjun. "Motor Great Wall a BMW Group majú rovnaký záujem podporovať automobily poháňané novými technológiami. Spoločnými silami je náš nový podnik schopný urýchliť nástup elektromobilov, "pokračoval Wei.

Spoločnosť BMW Group je pevne odhodlaná pokračovať v úspešnej spolupráci so zavedenými čínskymi predajnými štruktúrami a kanálmi a nemá v pláne v Číne založiť ďalšiu predajnú organizáciu pre budúce elektromobily MINI, vyplývajúce z tohto partnerstva. Činnosti spoločného podniku sa zameria na vývoj, nákup a výrobu elektrických vozidiel pre čínsky trh.

Ako bolo oznámené včera, BMW Group rozšíri svoj veľmi úspešný čínsky spoločný podnik BMW Brilliance Automotive (BBA) s partnerom Brilliance. V posledných rokoch sa podnik BBA stal základným kameňom úspechu značky BMW na najväčšom trhu. V roku 2017 bolo zákazníkom v Číne dodaných približne 560 tisíc automobilov značky BMW, čo je viac ako na dvoch najväčších trhoch - v USA a Nemecku - dohromady. Dve tretiny všetkých vozidiel BMW predaných v minulom roku v Číne boli vyrobené v spoločnom podniku BBA. V roku 2017 bola Čína s 35 tisíckami predanými kusmi štvrtým najväčším odbytiskom značky MINI. To podčiarkuje ďalšie globálne potenciál značky, ktorý bude teraz významne podporovaný prostredníctvom spoločného podniku so spoločnosťou Great Wall Motor.

Úspešná stratégia, ktorá stojí za pokračujúce expanziou globálnej výrobnej siete BMW Group, sa riadia jasným pravidlom: výroba nasleduje trh. To znamená, že rastúca výroba na našich najväčších trhoch nevedie k zodpovedajúcemu poklesu výroby v iných závodoch, ale skôr naopak. Napríklad, aj keď sa výroba automobilov BMW v Číne a USA medzi rokmi 2007 a 2017 výrazne zvýšila, výroba v Nemecku sa za rovnaké obdobie tiež zvýšila, a to takmer o štvrtinu, teda približne na 1,15 milióna vozidiel ročne. Podobná stratégia rozširovania by tak mohla výrazne zrýchliť vývoj značky MINI, bez spochybňovania záväzky BMW Group vo Veľkej Británii, kde spoločnosť uskutočnila významné investície.

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť