Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Svetová premiéra a dynamické predstavenie štúdie BMW M Performance Parts Concept na podujatí v Goodwoode.

Odľahčená konštrukcia inšpirovaná motoršportom.

F87
·
BMW M Performance Parts
·
BMW M Automobiles
·
M2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(27x, 119,74 MB)

Mníchov. Označenie M Performance Parts stelesňuje športový vzhľad a zlepšuje dynamiku. Nová štúdia BMW M Performance Parts Concept vychádza z modelu BMW M2 (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km)*. Vyznačuje sa výrazným atletickým vzhľadom inšpirovaným motoršportom, čo sa prejavilo na dôkladnom znížení hmotnosti o viac ako 60 kg. Príťažlivosť vozidla zvyšuje aj vylepšená aerodynamika. Vozidlo BMW M Performance Parts Concept sa predstaví nalakované čiernou farbou Frozen Black s výraznými zlatými doplnkami a nápismi z ponuky M Performance. V interiéri zvyšujú pocit exkluzivity prvky ako alkantara či karbónové a zlaté doplnky. Na tomto výnimočnom vozidle sa intenzívne podieľala aj divízia BMW M GmbH, ktorá pri vývoji všetkých dielov M Performance Parts prispela svojimi skúsenosťami z motoršportu. Štúdia BMW M Performance Parts Concept sa vo svetovej premiére predstaví 12. júla: postaví sa na štart pretekov do vrchu v rámci prestížneho podujatia Festival of Speed (Festival rýchlosti) v britskom meste Goodwood.

 

 

Prvky z uhlíkových vlákien znižujú hmotnosť vozidla.
Okrem tradičných a už dostupných prvkov z ponuky M Performance Parts sa štúdia BMW M Performance Parts Concept predstaví aj s niektorými exkluzívnymi prvkami. Výsledkom je nižšia hmotnosť vozidla, s čím sa spája lepšia dynamika jazdy. To platí na trati rovnako ako na ceste. Celkový efekt sa podarilo dosiahnuť viacerými opatreniami. Použitie uhlíkových vlákien pritom zohralo mimoriadnu a kľúčovú rolu. Tento technologicky vyspelý materiál je výnimočne stály, no zároveň oveľa ľahší než bežné komponenty. Jeho jedinečný vzhľad mu dodáva ďalšie vzácne čaro.

 

Výrazná mriežka chladiča M Performance Carbon (očakáva sa dostupnosť pre model BMW M2 Competition od 7/2018), na štúdii doplnená zlatou linkou, dokonale dopĺňa karbónovú kapotu M Performance Carbon (očakáva sa dostupnosť od 7/2018). Samotná kapota znižuje hmotnosť oproti štandardne dodávanému komponentu o osem kilogramov. Karbónové bočné predné panely M Performance (očakáva sa dostupnosť od 11/2018) znižujú hmotnosť vozidla o tri kilogramy a zároveň zlepšujú aerodynamiku. Špičkovou kvalitou a individuálnym vzhľadom sa vyznačujú aj karbónové krídelká M Performance v prednom blatníku a na prahoch (oboje dostupné ihneď): na štúdii dostali zlatú linku. Zvlášť výnimočná je karbónová strecha M Performance s povrchovou úpravou s priznanou karbónovou štruktúrou (očakáva sa dostupnosť od 3/2019): znižuje hmotnosť vozidla o ďalších šesť kilogramov a zároveň posúva ťažisko vozidla nižšie k vozovke. Kompletná súprava kolies s 19-palcovými kovanými diskami kolies M Performance Y-spoke 763M v zlatej farbe Frozen Gold (očakáva sa dostupnosť od 7/2018) s pneumatikami semi slick vytvára ďalší vizuálne príťažlivý prvok a zároveň je o šesť kilogramov ľahšia ako štandardné disky kolies. Tieto disky kolies znižujú neodpruženú hmotu a majú pozitívny vplyv na dynamiku jazdy ako aj na reakcie riadenia.

 

Karbónové aerodynamické prvky M Performance.
Príťažlivá zadná časť dostala karbónové veko batožinového priestoru M Performance (očakáva sa dostupnosť od 11/2018): hmotnosť je o päť kilogramov nižšia ako v prípade štandardného veka. Karbónový zadný difúzor M Performance (dostupný) znižuje hmotnosť vozidla o 0,5 kilogramu a zároveň zlepšuje aerodynamiku. Na štúdii sa predstavuje v zlatej farbe.

 

Interiér dostal karbónové vlákna, alkantaru a zlaté kontrastné prešívanie.
Aj v interiéri sa jasne prejavili úpravy inšpirované motoršportom: karbónové vlákna a alkantara dodávajú interiéru štúdie BMW M Performance Parts Concept výnimočný športový nádych. Karbónové škrupinové sedadlá M Performance so zlatým kontrastným prešívaním zaručujú excelentné držanie tela aj pri mimoriadne dynamickej jazde. Sedadlá sú čalúnené alkantarou a pre jednoduchší prístup na zadné sedadlá sa dajú sklápať. Oproti štandardným športovým sedadlám sú o deväť kilogramov ľahšie. Alkantara je hlavným prvkom aj na odľahčených zadných sedadlách M Performance, ktoré znižujú hmotnosť vozidla o ďalších 13 kilogramov. Okrem laserom grafírovaného loga M odstali aj kontrastné zlaté prešívanie – presne tak ako predné športové sedadlá. Táto kombinácia sa spolu s koženými poťahmi nachádza aj na dverách a bočných výplniach. Úprava M Performance kombinuje dva ušľachtilé materiály, ktorými sú karbónové vlákna a alkantara.

 

Nezameniteľný pocit z automobilových pretekov sa do interiéru prenáša aj v podobe volantu M Performance Pro (dostupný), na ktorom sa taktiež nachádza zlaté kontrastné prešívanie. Hornú a spodnú časť pokrýva koža. Alkantara na styčných plochách zaručuje vynikajúce držanie spojené s príjemným dotykom. Spojenie uhlíkových vlákien a alkantary sa nachádza aj na karbónovej ručnej brzde M Performance s krytom z alkantary (dostupný), na ktorom sa taktiež nachádza zlaté prešívanie. To sa v štúdii BMW M Performance Parts Concept dostalo aj na velúrové koberčeky.

 

Odpruženie M Performance s nastaviteľnou kompresiou a odskokom.
Pre dokonalý kontakt s vozovkou – aj pri športovom štýle jazdy – dostala štúdia BMW M Performance Parts Concept odpruženie M Performance, ktoré je dostupné ako súprava na dodatočnú montáž aj pre sériové vozidlá. Odpruženie s vinutými pružinami umožňuje zníženie vozidla až o 20 milimetrov. Technológia odpruženia poskytuje nezávislé nastavenie kompresie v 12 rôznych stupňoch a odskoku v 16 rôznych stupňoch. Vďaka tomu sa odpruženie M Performance vyznačuje mimoriadne neutrálnymi prejavmi s výrazne zredukovanými náklonmi. Aby pružiny M Performance ladili s farbou karosérie štúdie, dostali čierny povrch, rovnako ako strmene 18-palcových bŕzd. O úsporu ďalších 14 kilogramov hmotnosti sa postarala odľahčená batéria BMW.

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

STREAMING PORTAL.

Watch the web casts of latest BMW Group press events.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

Špecifikácie vozidiel.
Tue Jan 31 10:38:00 CET 2017
F49
BMW
BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť