Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Slovakia · Article.

Svetová premiéra a dynamické predstavenie štúdie BMW M Performance Parts Concept na podujatí v Goodwoode.

Odľahčená konštrukcia inšpirovaná motoršportom.

F87
·
BMW M Performance Parts
·
BMW M Automobiles
·
M2
 

Press Contact.

Milan Stupka
BMW Group

Tel: +421-2-321411-50
Fax: +421-2-321411-99

send an e-mail

Downloads.

  
Photos(27x, ~120,97 MB)

Mníchov. Označenie M Performance Parts stelesňuje športový vzhľad a zlepšuje dynamiku. Nová štúdia BMW M Performance Parts Concept vychádza z modelu BMW M2 (kombinovaná spotreba: 8,5 l/100 km, kombinované emisie CO2: 199 g/km)*. Vyznačuje sa výrazným atletickým vzhľadom inšpirovaným motoršportom, čo sa prejavilo na dôkladnom znížení hmotnosti o viac ako 60 kg. Príťažlivosť vozidla zvyšuje aj vylepšená aerodynamika. Vozidlo BMW M Performance Parts Concept sa predstaví nalakované čiernou farbou Frozen Black s výraznými zlatými doplnkami a nápismi z ponuky M Performance. V interiéri zvyšujú pocit exkluzivity prvky ako alkantara či karbónové a zlaté doplnky. Na tomto výnimočnom vozidle sa intenzívne podieľala aj divízia BMW M GmbH, ktorá pri vývoji všetkých dielov M Performance Parts prispela svojimi skúsenosťami z motoršportu. Štúdia BMW M Performance Parts Concept sa vo svetovej premiére predstaví 12. júla: postaví sa na štart pretekov do vrchu v rámci prestížneho podujatia Festival of Speed (Festival rýchlosti) v britskom meste Goodwood.

 

 

Prvky z uhlíkových vlákien znižujú hmotnosť vozidla.
Okrem tradičných a už dostupných prvkov z ponuky M Performance Parts sa štúdia BMW M Performance Parts Concept predstaví aj s niektorými exkluzívnymi prvkami. Výsledkom je nižšia hmotnosť vozidla, s čím sa spája lepšia dynamika jazdy. To platí na trati rovnako ako na ceste. Celkový efekt sa podarilo dosiahnuť viacerými opatreniami. Použitie uhlíkových vlákien pritom zohralo mimoriadnu a kľúčovú rolu. Tento technologicky vyspelý materiál je výnimočne stály, no zároveň oveľa ľahší než bežné komponenty. Jeho jedinečný vzhľad mu dodáva ďalšie vzácne čaro.

 

Výrazná mriežka chladiča M Performance Carbon (očakáva sa dostupnosť pre model BMW M2 Competition od 7/2018), na štúdii doplnená zlatou linkou, dokonale dopĺňa karbónovú kapotu M Performance Carbon (očakáva sa dostupnosť od 7/2018). Samotná kapota znižuje hmotnosť oproti štandardne dodávanému komponentu o osem kilogramov. Karbónové bočné predné panely M Performance (očakáva sa dostupnosť od 11/2018) znižujú hmotnosť vozidla o tri kilogramy a zároveň zlepšujú aerodynamiku. Špičkovou kvalitou a individuálnym vzhľadom sa vyznačujú aj karbónové krídelká M Performance v prednom blatníku a na prahoch (oboje dostupné ihneď): na štúdii dostali zlatú linku. Zvlášť výnimočná je karbónová strecha M Performance s povrchovou úpravou s priznanou karbónovou štruktúrou (očakáva sa dostupnosť od 3/2019): znižuje hmotnosť vozidla o ďalších šesť kilogramov a zároveň posúva ťažisko vozidla nižšie k vozovke. Kompletná súprava kolies s 19-palcovými kovanými diskami kolies M Performance Y-spoke 763M v zlatej farbe Frozen Gold (očakáva sa dostupnosť od 7/2018) s pneumatikami semi slick vytvára ďalší vizuálne príťažlivý prvok a zároveň je o šesť kilogramov ľahšia ako štandardné disky kolies. Tieto disky kolies znižujú neodpruženú hmotu a majú pozitívny vplyv na dynamiku jazdy ako aj na reakcie riadenia.

 

Karbónové aerodynamické prvky M Performance.
Príťažlivá zadná časť dostala karbónové veko batožinového priestoru M Performance (očakáva sa dostupnosť od 11/2018): hmotnosť je o päť kilogramov nižšia ako v prípade štandardného veka. Karbónový zadný difúzor M Performance (dostupný) znižuje hmotnosť vozidla o 0,5 kilogramu a zároveň zlepšuje aerodynamiku. Na štúdii sa predstavuje v zlatej farbe.

 

Interiér dostal karbónové vlákna, alkantaru a zlaté kontrastné prešívanie.
Aj v interiéri sa jasne prejavili úpravy inšpirované motoršportom: karbónové vlákna a alkantara dodávajú interiéru štúdie BMW M Performance Parts Concept výnimočný športový nádych. Karbónové škrupinové sedadlá M Performance so zlatým kontrastným prešívaním zaručujú excelentné držanie tela aj pri mimoriadne dynamickej jazde. Sedadlá sú čalúnené alkantarou a pre jednoduchší prístup na zadné sedadlá sa dajú sklápať. Oproti štandardným športovým sedadlám sú o deväť kilogramov ľahšie. Alkantara je hlavným prvkom aj na odľahčených zadných sedadlách M Performance, ktoré znižujú hmotnosť vozidla o ďalších 13 kilogramov. Okrem laserom grafírovaného loga M odstali aj kontrastné zlaté prešívanie – presne tak ako predné športové sedadlá. Táto kombinácia sa spolu s koženými poťahmi nachádza aj na dverách a bočných výplniach. Úprava M Performance kombinuje dva ušľachtilé materiály, ktorými sú karbónové vlákna a alkantara.

 

Nezameniteľný pocit z automobilových pretekov sa do interiéru prenáša aj v podobe volantu M Performance Pro (dostupný), na ktorom sa taktiež nachádza zlaté kontrastné prešívanie. Hornú a spodnú časť pokrýva koža. Alkantara na styčných plochách zaručuje vynikajúce držanie spojené s príjemným dotykom. Spojenie uhlíkových vlákien a alkantary sa nachádza aj na karbónovej ručnej brzde M Performance s krytom z alkantary (dostupný), na ktorom sa taktiež nachádza zlaté prešívanie. To sa v štúdii BMW M Performance Parts Concept dostalo aj na velúrové koberčeky.

 

Odpruženie M Performance s nastaviteľnou kompresiou a odskokom.
Pre dokonalý kontakt s vozovkou – aj pri športovom štýle jazdy – dostala štúdia BMW M Performance Parts Concept odpruženie M Performance, ktoré je dostupné ako súprava na dodatočnú montáž aj pre sériové vozidlá. Odpruženie s vinutými pružinami umožňuje zníženie vozidla až o 20 milimetrov. Technológia odpruženia poskytuje nezávislé nastavenie kompresie v 12 rôznych stupňoch a odskoku v 16 rôznych stupňoch. Vďaka tomu sa odpruženie M Performance vyznačuje mimoriadne neutrálnymi prejavmi s výrazne zredukovanými náklonmi. Aby pružiny M Performance ladili s farbou karosérie štúdie, dostali čierny povrch, rovnako ako strmene 18-palcových bŕzd. O úsporu ďalších 14 kilogramov hmotnosti sa postarala odľahčená batéria BMW.

 

 

BMW Group

 

BMW Group je prostredníctvom značiek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad najväčším výrobcom prémiových automobilov a motocyklov na svete. Okrem toho ponúka aj produkty značkového financovania a služby mobility. BMW Group prevádzkuje 31 výrobných a montážnych podnikov v 14 krajinách a predajnú sieť so zastúpeniami vo viac ako 140 krajinách.

BMW Group zaznamenal v roku 2017 celosvetový predaj viac než  2 463 milióna predaných automobilov a viac než 164 000 motocyklov. V hospodárskom roku 2016 činil zisk pred zdanením 9,67 miliardy eur, celkový obrat dosiahol výšku 94,16 miliardy eur. BMW Group k 31. decembru 2016 zamestnával po celom svete 124 729 spolupracovníkov.

Úspech BMW Group sa vždy zakladal na vizionárskom myslení a zodpovednom konaní. Ekologické programy a sociálna udržateľnosť preto tvorili integrálnu súčasť stratégie spoločnosti v rámci celého hodnotového reťazca. BMW Group sa vždy vyznačoval komplexnou produktovou zodpovednosťou a významným prístupom k ochrane zdrojov.

 

BMW Group Slovakia – priamy zástupca výrobcu na Slovensku

 

BMW Group Slovakia, ako priamy slovenský zástupca výrobcu BMW Group v Mníchove, vznikol v roku 2006. Spoločnosť sleduje stratégiu dlhodobých partnerstiev pre dlhodobo udržateľnú predajnú a servisnú sieť. BMW Group Slovakia ponúka na slovenskom trhu špičkové automobily, motocykle a prémiové služby.

 

K prvému máju 2017 sa v Slovenskej republike nachádzalo:

Deväť autorizovaných predajcov a servisov automobilov značky BMW - Auto Palace a Group M v Bratislave, Lion Car v Banskej Bystrici, Dunauto v Dunajskej Strede, Rija Bavaria v Nitre, T.O.B. v Trenčíne, MD Bavaria v Žiline, Regnum Bavaria v Prešove a Regnum Košice v Košiciach.

Jeden autorizovaný Servis-only servisný zástupca značky BMW, spoločnosť Auto Motiv, je v Bratislave.

Značka BMW i je charakteristická inovatívnou koncepciou predajných kanálov, prispôsobených špecifickej oblasti daného trhu. V rámci tejto koncepcie je BMW i na Slovensku priamo zastúpené prostredníctvom takzvaných „BMW i Agentov“. Ich sídla sa nachádzajú v dvoch mestách – v bratislavskej Dúbravke je to predajca Group M a v Žiline predajca MD Bavaria. Servisná starostlivosť pre BMW i je poskytovaná v autorizovaných BMW i  servisných centrách v mestách Bratislava, Žilina, Košice a Trenčín.

Dvaja autorizovaní predajcovia MINI so servisom značky MINI v Bratislave a v Košiciach.

Štyria predajcovia motocyklov so servisom v Bratislave, Banskej Bystrici, Košiciach a  v Žiline. 

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

BMW Group Slovakia

Milan Stupka

Corporate Communications Manager

Mobil: 00 421 903 28 34 97

E-mail:  milan.stupka@bmwgroup.com

Média web stránka:  www.press.bmwgroup.com

Article Media Material.

My.PressClub Prihlásiť
 

BMW Group Streaming.

PARIS MOTOR SHOW.

Here you will see the on demand transmission of the BMW Group Conference.

open streaming site

CO2 emission information.

Hodnoty spotreby paliva, emisií CO2, spotreby elektrickej energie a zobrazené rozsahy sú stanovené podľa európskeho nariadenia (EC) 715/2007 v znení uplatniteľnom v čase typového schválenia.

Namerané hodnoty sú na základe cyklu WLTP podľa smernice (EC) 1151/2017 a môžu sa líšiť v závislosti od zvolenej výbavy.

Uvedený rozsah hodnôt zohľadňuje rôzne konfigurácie zvoleného modelu a nie je súčasťou akejkoľvek ponuky, je určený výlučne na porovnanie.

Príručka o spotrebe paliva a emisiách CO2, ktorá obsahuje údaje o všetkých modeloch nových osobných automobilov, je bezplatne k dispozícii v každom predajnom mieste BMW Slovenská republika.

Latest Facts & Figures.

BMW Group vydalo Sustainable Value Report 2015.
Wed Mar 16 15:24:09 CET 2016
Spoločnosť
Výročná správa BMW Group za rok 2015.
Wed Mar 16 13:05:24 CET 2016
Spoločnosť
Štvrťročný Report do 31. marca 2009
Fri Nov 09 09:42:37 CET 2012
Finančné aktivity spoločnosti, Fakty a Čísla
BMW Group zostalo na jeho ceste rastu v Číne
Fri Nov 09 09:31:46 CET 2012
Predaj a marketing
Show all

Add your filter tags.

Tlačová správa
Press Kit
Prejav
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Prihlásiť